Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szabad elvált nőt...

Miért nem szabad elvált nőt feleségül venni?

Figyelt kérdés

"Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik." /Mt.5:31-32/

Elég egyértelmű Jézus ezen kijelentése, elfogultságom miatt mégis nehezemre esik megérteni ennek a miértjét. Évek óta ismeresek egy nagyon kedves, fiatal, elvált hölgyet, akivel csak barátok vagyunk, de nagyon vonzódok hozzá. Én magam nem voltam még házas, nincsenek gyerekeim, és egyébként a hölgynek sincsenek gyerekei a korábbi házasságából. Segítenétek megérteni, kérlek, hogy miért lenne helytelen kapcsolatot kezdeményeznem az említett hölggyel, adott esetben, idővel feleségül kérnem?

Előre is köszönöm!



2021. okt. 17. 18:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%
Ja, persze, ha a férjem bankot rabol, embert öl vagy állatot kínoz, akkor se mehetek férjhez, ha elváltam, mert paráznaságon kívüli volt az ok. Nos, én pl. 5 éve nem vagyok hajlandó lefeküdni a férjemmel, mert nem segített egy haldokló kutyán és azokkal értett egyet, akik közönyösen várták, hogy meghaljon láncra verve és velük szemben nem állt az én pártomra. Ha nem lett volna pici a gyerekem és nem lettem volna anyagilag kiszolgáltatva, azonnal elváltam volna. És akkor engem ezek után nem lehet feleségül venni, mert nem azért hagytam ott, mert félrekúrt, hanem mert cserbenhagyott egy szenvedő állatot. Aha. Mondjuk nem is akarok férjhez menni soha többé.:DDD
2021. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

"Ha katolikus vagy és elváltat akarsz elvenni, akkor az egyházi bírósághoz kell fordulnod, hogy megvizsgálják az esetet."


ez olyan, mint a muszlimoknál a sharia bíróságok, igaz?

2021. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%

Akkor az szinte tuti hogy egyházi házasságot a katolikus vagy ortodox hagyományban nem tud kötni, mindaddig, amíg a jelenlegi férje meg nem hal. Az apostoli egyházak nagyon komolyan veszik az "amit Isten egybekötött, ember szét ne válassza" kitételt, ezért a szentségi házasság felbonthatatlan. Nagy ritkán van ilyen, hogy házasság érvénytelenítése, de ott sem egy meglévő házasságot bontanak fel, hanem ha bizonyságot nyer, hogy a házasságkötés valamilyen okból érvénytelen (nem volt a pap felszentelve, volt egy házastársa titokban stb.), akkor azt mondják, hogy a házasság létre sem jött. De ilyen csak nagyon ritkán van, nagyon különleges esetekben.


Hogy miért van így? Mert a házasság a katolikusok szerint szentség, és ennek jelentése van. Egy eskü akkor eskü, ha kötelez. Több, mint puszta intézmény, és több, mint egy áldás. Aki szerint el lehessen válni, ha már nem szereted a másikat, annak minek egyáltalán házasság. A Szentlélekkel nem lehet kufárkodni, és eldobni, amikor úgy érezzük, hogy akadályoz. A házasság lényege nem a boldogság, az csak egy másodlagos következmény. A házasság egy áldozat, és egy áldozatot nem lehet visszavonni, hogy újra bemutassuk másnak.

2021. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 szp72 ***** válasza:
68%
Azt nem tudom milyen az a sharia bíróság. A katolikus egyházi bíróság annak fog utána járni az ügyben szereplőket meghallgatva, hogy mennyire gondolták komolyan a házasságukat, mivel magyarázza például a hűtlen a hűtlenségét, mert ha nem gondolta komolyan a házassági ígéretét, akkor érvénytelen a házasság.
2021. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

6.

de ha nem katolikus, hanem reformatus stb. eskuvoje volt, akkor a reformatusoknal ujra hazassagot kothet

a reformatusoknal akkor is, ha katolikus eskuvoje volt

szoval felekezet kerdese az egesz

2021. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Azt hiszem ortodoxoknál.is el lehet válni. Nem veszik olyan szigorúan mint a katolikusok. És jól teszik.
2021. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
#8 És ha azért válik el tőle mert megerőszakolta?
2021. okt. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 szp72 ***** válasza:
100%

@ "akkor azt mondják, hogy a házasság létre sem jött. De ilyen csak nagyon ritkán van, nagyon különleges esetekben"


Én úgy tudom, hogy azért nem annyira ritka, főleg ha valamelyik fél nem annyira hívő, s nem nagyon veszi komolyan a hitét.


@ "És ha azért válik el tőle mert megerőszakolta?"


Aki megerőszakolja a feleségét az valójában nem szereti, kérdés hogy akkor a házasságkötés pillanatában mennyire gondolta komolyan a felesége szeretetét. Ha valaki megengedhetőnek vél ilyen magatartást, annak eleve érvénytelen a házassága.

2021. okt. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
42%
Ezért jobb az ortodox vallás. Úgy olvastam náluk nem baj ha elválsz és a harmadik házasságot is engedélyezik. Náluk is szentség a házasság de ha komoly indok van a válásra megcsalások kívül akkor az ortodox egyház Megengedi.
2021. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

semelyik vallás sem jobb #19

mindegyiknek a biblia az alapja, csak ti pl. veszitek a fáradságos, hogy kitaláljatok valami olyan értelmezést, hogy nektek kényelmesebb legyen kimagyarázni


viccelsz?

2021. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!