Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikorra lettetek túl édesapáto...

Mikorra lettetek túl édesapátok elvesztésén? Nekem 4 hónapja halt meg, de csak rosszabb mindig.

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 20:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vesztettem el. Még nem vagyok túl rajta.
2021. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez erősen személyiségfüggő, és azt hiszem az is befolyásolja milyen az Istenbe vetett hited. (Muszlim vagyok egyébként)


Én például még egyetlen hozzátartozóm temetésén sem ejtettem könnyet. Igazából annyira hiszek abban, hogy mindannyian feltámadunk, hogy sztem ezért sem.


Abdullah

2021. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Egyébként álmodni szoktam velük. De szinte sohasem szomorkodom miattuk.


Abdullah

2021. okt. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A temetésen special én sem sírtam, de előtte, és azóta is random elkap a sírás.
2021. okt. 17. 20:35
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Hmmm, lehet hogy én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ők ideiglenesen "elmentek" valahová, de egyszer még találkozhatunk.


Az idő általában segít a legtöbb embernél, de ne maradj egyedül, legyél sokat olyan emberekkel akik szeretnek/kedvelnek téged. Ez segíthet.


Abdullah

2021. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt kizárt. A kettő se biztos. Több év. Hagyd, hogy elborítsanak az érzelmek, nem kell siettetni.
2021. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem igazán vannak barátaim sem.
2021. okt. 17. 20:46
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Oszinte reszvetem!

Egyentol es helyzettol fugg.

Az elso ev a legrosszabb, sot, en ugy emlekszem, nekem valahogy pont ez a 4-6 honap volt a legrosszabb. Addig lefoglalja az embert a sokk, maga a halaleset esemenyeinek feldolgozasa (hogy volt-mi volt), a temetes, az elet ujrarendezodese. Eleinte még minden nap megkerdezik az ismerosok is, hogy hogy vagy. Ilyen 4. honap korul ez elcsitul, mindenki elvarja, hogy egy kicsit most mar jobban legyel. Te is élnéd tovabb az eletedet, es nem megy. Ilyenkor volt nekem olyan, hogy mentem az utcan es sirtam.

Te még nagyon az elejen vagy es nagyon gyaszolsz, ez pedig egy oriasi erzestomeg, jon-megy, hullamokban.


Az ido neked dolgozik, abban biztos lehetsz. De ne surgesd, ne probalj kuzdeni a gyasz ellen.


Azt megkerdezhetem, hogy miert a vallas temaban tetted fel a kerdest?

2021. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hol kellett vola?
2021. okt. 17. 21:00
 10/22 anonim ***** válasza:
(2. Temetesen nem sirni - az egyaltalan nem ritkasag.)
2021. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!