Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Nektek...

Kedves Keresztények ! Nektek van-e olyan növény/orvosság aminek különleges gyógyítóerőt vagy jótékony hatást tulajdonítotok "vallási alapon" ?

Figyelt kérdés

Mondjuk van-e olyan szer, ami valamilyen szent iratotok (Biblia vagy esetleg más például szentek életét leíró irat) alapján különösen jótékony hatással bír ?


Abdullah



2021. okt. 18. 20:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Barkát miért szentelnek.a katolikusok? Munkát értelme? Anyu azt mondja hogy az Isten megsegít általa Dec én tudja hogyan lehet az.
2021. okt. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Van értelmes magyarázat hogy a barkábak miért van Istensegitő ereje? Mert a katolikusok szentelik virágvasárnap.
2021. okt. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#9: Szàmomra ennek a növénynek önmagában nincs jelentősége, viszont Isten küldötte (béke legyen vele) ezt a gyógynövényt ajànlotta. És az Ő tanàcsànak màr nagy jelentősége van.


Egyébként ma van Mohammed (béke legyen vele) születésnapja. (maulik)


Nagyjából ennyi, és a muszlimok többsége sztem nem fogyasztja ezt a növényt.


Tudom hogy a katolikus szentek között sok gyógyító volt, főként ezért tartottam lehetségesnek hogy van valamiféle gyógynövény aminek kiemelt jelentősége van a kereszténységben.


De akkor ezek szerint nem igazán van ilyen. Köszönöm szépen a válaszokat !

2021. okt. 19. 07:36
 14/28 anonim ***** válasza:

Egyről tudok, talán a betegek kenete ilyesmi. Igaz ott sem magának az olajnak tulajdonítunk varázserőt, hanem Isten az, aki gyógyít, illetve ami még fontosabb: megerősít a betegség idején és a halál előtt. A katolikus és ortodox egyházakban ugyanis ez egy szentség, a szentségek pedig hitünk szerint Krisztustól rendelt látható jelek, amelyek a megváltás kegyelmeit jelképezik és közvetítik. Olyan mint a keresztségben: ott sem pusztán a víz mossa le az áteredő bűnt, hanem Isten, illetve Krisztus megváltó keresztáldozata, a víz ennek a látható jele.

Őszinte leszek, azt nem tudom, hogy pontosan a betegek kenetéhez használt olaj összetevője micsoda.

A Szentírásban többször is szereplő, gyógyító hatású anyag a mirha, ami a balzsamfa mézgája. Kedves Kérdező, ezt szerintem ti is ismeritek, illetve használjátok, mert a mai Szaúd-Arábia területén őshonos. Egész Közel-Keleten ismerték gyógyító hatását, de igaz, ez nem is feltétlen vallási alapon működött, hanem biológiailag is bizonyíthatóan gyógyhatású, pl. sebekre.

2021. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
#12 a barkaszentelés csak kontextusában értelmezhető, ez ugye virágvasárnap ünnepéhez, Jézus Jeruzsálembe való bevonulásának megemlékezéséhez tartozik. Mivel bizonyos szélességi fok felett nem él meg a pálma és az olajfa, ezért a barkás füzfaágakkal helyettesítik.
2021. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
De akkor csak a virágvasárnapert van bárka? Magyarázatok már el. Anyu is annyit mond hogy Isten segít a bárka által és pont miatta kellett menjek barkaszentelesre mert hisz az erejében. Csak mióta van ez a járvány nem voltam de anyu kapott mástól barkát. Miért segít az Isten a bárka által? Anyu se tudja mert református, lehet régen tanították a reformátusoknak csak anyu elfelejtette hogy a barkának Kínát ereje?
2021. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Barkának mi az ereje
2021. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#14: Köszönöm a választ. :)


Igazàból a "varàzserő" túlzàs a feketekömény esetén, inkább gyógyító hatàsàról van szó.


Az emésztő rendszerre jó hatással van azt tapasztaltam :D


Igen, én azt gondolom így naivan, hogy a kereszténységben sok dolog inkàbb "szimbolizàl" valamit. Például reformàtusoknàl az Úrvacsoràn a kenyér és a bor. Vagy a betegek kenete. Ezek valamit jelképezni hivatottak inkàbb sztem.

2021. okt. 19. 09:57
 19/28 anonim ***** válasza:
Nincs, ez babonás dolog.
2021. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
De mi értelme a barkának? Szűzanya virága volt vagy mi? Nem.a rózsa a Szűzanya virága akkor miért nem rózsát szentelnek. Nem tudják már mit csináljanak a katolikusok, annyi Szenthagyomány van hogy nem győzik.
2021. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!