Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Nektek...

Kedves Keresztények ! Nektek van-e olyan növény/orvosság aminek különleges gyógyítóerőt vagy jótékony hatást tulajdonítotok "vallási alapon" ?

Figyelt kérdés

Mondjuk van-e olyan szer, ami valamilyen szent iratotok (Biblia vagy esetleg más például szentek életét leíró irat) alapján különösen jótékony hatással bír ?


Abdullah



2021. okt. 18. 20:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
#20 megválaszoltam szerintem. A barka csak a pálmaágakat helyettesíti azokon az égöveken, ahol a pálma nem él meg. Jézus bevonulása Jeruzsálembe, akkor az ünneplő tömeg pálmaágakat lengetett és tett eléje az útra. A barka maga szentelmény, annyi szerepe van még, hogy hamvazószerdán az elégetett virágvasárnapi barka hamvaiból rajzolják a keresztet az emberek homlokára. Szóval olyasmi, mint a szenteltvíz. Nem magának a tárgynak van hatalma, hanem az imának, aminek a tárgy a képét adja.
2021. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Sok értelme van az értelmetlen barka hamvábol keresztet rajzolni Nekem nem kéne ilyesmi. Keresztény református el se fogadná ilyet.
2021. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22

Lehet a református nem, de attól még a Biblia írja, nekünk pedig az az első, nem az, hogy a refik mit fogadnak el és mit nem.

2021. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Hol írja a Biblia hogy az elégetett barka hamvából keresztet kell rajzolni? Nem jó a szentelt olaj nektek?
2021. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
A kereszt rajzokat meg megértem mert az apostolok is csináltak bár nincs benne a Biliában. Viszont a bárka hogy annak.a hamvával....valami Eretnek dolog
2021. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem azt írja, hogy barkából készített hamuval, hanem azt, hogy a bűnbánat jeleként a zsidók böjtöltek és hamuval hintették meg magukat. De ennek nem sok köze van már a kérdéshez, szóval részemről vége. Érdemes lenne a protestáns testvéreknek is néha olvasni a Bibliát.
2021. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Marijuana.
2021. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A Bibliaban nincs benne hogy bárkát kell szentelni. Kitalálták ezt is a papok mint a többit. Lehet valamelyik Egyhazatya kiollozta a Bibliaból és leírta aztán szenthagyomany lett. Hát ki tudja. Más elképzelés nem lehet.
2021. okt. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!