Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikusok, szombat...

Római katolikusok, szombat este, vasárnap reggel/délelőtt, vagy vasárnap este szoktatok a legkevesebbszer menni misére?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Szombat este, mert alapvetően a vasárnap az Úr napja, és akkor szeretem megünnepelni.
Vasárnap reggel/délelőtt, mert későn kelő vagyok.
Vasárnap este, mert akkor már inkább a jövő hétre készülök, ill. pihenek előtte.
13 szavazat
 1/5 Prókátor ***** válasza:
100%
Mivel nálunk 1 plébános több templomot lát el, így nincs választásom, és akkor megyek misére, amikor mise van.
2021. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
hideg van, ne menj sehova
2021. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a vasárnap délelőtti a nagymise, általában arra járok. Ettől olyankor szoktam eltérni, amikor van valami dolgom abban az időpontban, de ez teljesen változó, hogy milyen idősávot hagy szabadon. Pl. ha vasárnap reggeltől estig vagyok valahol, akkor nyilván szombat este megyek misére, de ha mondjuk szombat éjjel érkezek haza külföldről, akkor vasárnap este.
2021. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Református vagyok de katolikus misére én hétköznap este 6 órakor szoktam menni. A legjobban hétfőn még pénteken szeretek menni.
2021. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3 templom van a városunkban, sok misével, nincs egy fix, amire járok, bár az utóbbi időben talán a szombat estin voltunk a legtöbbször. Ennek oka az, hogy a kápolnában van, ami kicsi, de nagyon szép, meghitt és csendes. Ha vasárnap lenne itt a mise, akkor úgy mennék.

Legkevesebbszer a vasárnap reggeli misékre szoktam menni: ezek fél 8, fél 9 és 9-kor vannak.

Én mondjuk szeretek a vasárnap estire is menni. Nekem kifejezetten erőt ad a hét kezdéséhez. Néha szorongok vagy frusztrált vagyok vasárnap este, hogy másnap már hétfő, a szentmise segít, hogy pozitívabban álljak ehhez.

2021. okt. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!