Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Szerintetek...

Vallásos emberek! Szerintetek vallási szempontból bűn az állatkínzás?

Figyelt kérdés

Isten szemében vagy a karma törvényei szerint bűn? A szentiratok írnak róla valamit? Mi alapján lehet vagy éppen nem lehet vallási szempontból elítélni? Írjátok le azt is, hogy melyik vallást követitek!


Én vallásos vagyok és szerintem bűn, ráadásul véleményem szerint eléggé súlyos.



2021. okt. 23. 21:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mi számit állatkínzásnak? Több műtétet végrehajtatni rajta hogy élhessen egy kicsit tovább de szenved, vagy elengedni ezzel kimeriteni a gyilkosság fogalmát és elaltatni?
2021. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Például, az állatkínzás a szememben, ha éhezteti, veri, rugdossa stb. Szerintem állatkínzás még az állatviadal és a pusztán "esztétika" miatt történő csonkítás is.


Ha jól tudom a judaizmus, több buddhista és hindu irányzat, a manicheizmus és egyes keresztény ágak szerint bűn az ivartalanítás vagyis kasztrálás. Az iszlám és a főbb keresztény egyházak nem tudom mit mondanak ebben a témában.

2021. okt. 24. 14:46
 13/23 anonim ***** válasza:
De aki kutyát és macskát eszik és leöli, azt állatkínzásnak tartják. Idióta világ lett ez.
2021. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Miért lenne állatkínzás kutyát vagy macskát leölni és megenni?
2021. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Csak írd ki, hogy megetted a halott kis kutyádat és lehet, hogy még egy pedofilnál is jobban megvernek.
2021. okt. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én nem ettem meg semmilyen kiskutyát. De vannak olyan népek ahol megeszik. Persze mi európaiak hülyének nézzük őket, de ők meg minket néznek hülyének a mi ételeinkért. Alapjába véve a hús az hús. Sok helyen nem esznek disznót (ami a kutyának amúgy közeli rokona) és undorítónak találják a sertésből készült ételeket.
2021. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Titokban megölhetsz egy kutyát vagy macskát, de ha kiderül, akkor benne leszel a TV-ben, mint egy gennyes szemétláda...
2021. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 szp72 ***** válasza:

A patkányt és az egeret is megöljük, miért ne lehetne a kutyát és a macskát is megölni, a szaporulatot valahogy kordában kell tartani. Ezért van egyébként a vadászat is. Ha nincsennek ragadozók, akkor túlszaporodás van, a növényzet letarolása után éhezés és a járványok állítják be az egyensúlyt.


Sajnálatos, hogy például vannak kóbor kutyák és gondatlan gazdák, de mit csináljunk velük? Éppenséggel lehet kutyamenhelyeket csinálni s új gazdit keresni, ha nincs jobb helye annak a pénznek, amit erre költünk. A helyzet azonban az, hogy a felesleges állatot megöljük, miért pont a kutya lenne a kivétel?

2021. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor miért vannak kutyamenhelyek. Régen nem volt, mind elaltatták. Ha a gazdi nem jelentkezett kb. 1-2 hónapig.
2021. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 szp72 ***** válasza:
Hogy-hogy miért? Mert valamiért nagyon kutyabarát világban élünk, amivel én nem értek igazán egyet. Biztosan vannak olyan emberek, akikre inkább lehetne költeni, mint kutyákra.
2021. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!