Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kutyatartás bűnnek számít? ...

A kutyatartás bűnnek számít? (nem jogi, hanem erkölcsi alapon)

Figyelt kérdés

A Biblia miként vélekedik? Egy oktalan, együgyű állatra fecsérelni ennyi energiát és szeretetet embertársaink, felebarátaink helyett? Emberként kezelni, holott még lelkük sincsen? Önző és gonosz dolog szerintem csupán hobbiból megfosztani egy ösztönlényt az ösztöneitől (szaporodás, szabadságvágy, vadászat, alfahím szerep stb)

Ti mit gondoltok erről? Kérnék racionális és nem emocionális válaszokat.

Az elvakult kutyaimádókat és a Kádárkorszak besúgóit megszégyenítő módon jelentgetőket meg kérném hagyjanak és menjenek át a következő, "Ti hogyan szaratjátok a kutyáitokat?" jellegű kérdésre és ott vígan megoszthatják ilyennemű tapasztalataikat. Ez nem az a kérdés.

Köszönöm.



2021. aug. 10. 16:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
74%
A Biblia nem az állatokkal foglalkozik, így a kérdésedre nem ad választ. Igen, tudom, vannak tilalmak, nem kell mondani.
2021. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
74%
Egy újabb provokátor. Kérdés jelentve ! 😁
2021. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 anonim ***** válasza:
74%
A kutyáknak szerintem van lelkük! És inkább rá áldozom az időmet, mint álszent b@rmokra.. Nyilván, család, barátok, akik nagy része kutyás velük is rengeteg közös programunk van. A kutyák már rég nem farkasok, beilleszkedtek az emberek közé. Nem tartom bűnnek, se önzőségnek, h mentett kutyám van és
2021. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/110 anonim ***** válasza:
61%

Az állatnak van lelke.

A biblia pedig emberek által összehordott mese, nincs semmi alapja.

És mindenki arra "pazarolja" az idejét és érzelmét, amire akarja.


Szerintem az a felelőtlenség, hogy valaki jótékonyság, közhasznú munka helyett templomban ül, ostoba kitalációkat hallgat és egy amúgy is gazdag templomnak potyogtatja a pénzét. (Egy ateista)

2021. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 anonim ***** válasza:
68%
A hittel semmi baj nincs, ellenben a világ legnagyobb és legpusztitobb szektájával (ala egyház).
2021. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/110 anonim ***** válasza:
86%

Ha bibliai szempontból érdekel, rossz kategóriába raktad a kérdést.

Amúgy meg, a kutya több ezer éve az ember mellett van, közé már nem sok nincs a farkashoz, ahonnan úgy tudjuk ered.

Ha az ember nem kezd el foglalkozni a farkasokkal, és elképzelni nem tudom hogy de különböző fajtákat "kitenyészteni", akkor nem lenne kutya jelenleg, nem ismernénk ezt az állatfajt. De az ember elkezdte, kialakult egy kölcsönös szolgálati kapcsolat, pont mint a haszonállatok és az ember között.

2021. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:

Arra pazarolja amire akarja. Szabad akaratot kaptunk, bűnbe is szabad akaratunkból esünk.

A kutya nem kapott szabad akaratot, nem tudja mi rossz mi nem. Csak a pillanatnak él. Nem tud elvontan gondolkozni. Egyszerűbb "lelkük" van. De szerintem kezd a társadalom egy bizonyos, számomra nem elfogadható szintrn túlmenni a kutyatartás tekintetében. Tudomásul kéne venni hogy nem emberek. Nem a gyerekeid. Egy állat aki inkább a saját fajához vonzódik(vagyis vonzódna) mint az emberekhez

2021. aug. 10. 16:36
 8/110 anonim ***** válasza:
64%
3mas vagyok. Látom nem tetszenek a válaszok kedves kérdező. Remélem neked nem lesz kutyád, nehogy "önző" legyél. 😘
2021. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/110 anonim ***** válasza:
66%

Jaj, nálad komoly probléma van a buksiban. Sajnállak, remélem találsz gyógymódot és sivár életed újra beragyogja a fény.

Felebaráti üdvözlettel, én.

2021. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
57%
10 parancsolat megvan kedves kérdező?
2021. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!