Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni a zsidó...

Át szeretnék térni a zsidó hitre hivatalosan? Nő vagyok, mit kell tennem, és mennyi időt vesz igénybe? Hol kell jelentkezzem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 09:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%
Keresd a helyileg illetékes rabbidat. :D
2010. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

ami biztos, hogy a zsidók egy nagyon zárt kört képeznek. nem lesz egyszerű bejutni közéjük.


de ahogy elnézem:


" A zsidó vallás szerint a más vallásra áttérés bűncselekmény, a zsidó vallásra áttérés pedig szigoru szertartásokhoz van kötve."


"A zsidó vallásra áttérés nálunk nincs megengedve; az 1868: LIII t.-c. csak a bevett keresztény vallásfelekezetekre vonatkozik, s az 1867. XVII. t.-c. nem adott vallási s egyházi tekintetben egyenjogot az izraelitáknak. Magyar honpolgárnak külföldön a zsidó vallásra átterése érvénytelen."


nem tudom mennyire van ez még érvényben de gondolom teljesen.

2010. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

bocs, a link maradt csak le.


[link]

2010. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Raj Tamás írta egy kérdésre adott válaszában:

"Természetesen felveheti a zsidó vallást, noha mi általában nem szoktunk téríteni. Alapismeretnek ajánlom még az általam írt kis könyvet is, amelynek címe: Nem idegen közöttünk. A zsidóságról mindenkinek."

(Gondolom ő eléggé autentikus a témában...)

2010. szept. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem úgy van mint a többi vallásnál, a lakcímed számít.

A lakóhely szerint illetékes rabbit kell megkeresni.

Nem tudom, mi az oka, hogy erre szántad rá magad, de a másodiknak igaza van.

Ha csak zsidó származású volt a családban egyszer valaki, már jó régen, és ezért térsz vissza erre a hitre, hogy majd később közülük válassz társat, hát nincs értelme. A zsidó férfiak nagyon szex centrikusak, nem hiszem hogy minden nap lenne hozzá kedved, mert akár ez is előfordulhat.

Legyél legbelül, ami akarsz, de a keresztény Európában valóban nem jó egy kisebb közösséghez tartozni.

Nézd meg a parlamentbe kik kerültek be!!!

A zsidók meg üzleti alapon tartanak össze, ha egyik kölcsönad a másiknak 100%-ig biztos, hogy visszadják neki és legközelebb ő kérhet. Ebben a közösségben a nőknek másodrendű szerep jut, főleg az ortodoxoknál.

Én amúgy semmiféle szervezett vallással nem bírok azonosulni.

2010. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%

A válasz írója 47%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:44

QSS!!!


Kedves kérdező! szíved joga, keresd meg a legközelebbi egyházközösséget, és érdeklődj. Sok szerencsét! :)

2010. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"1867. XVII. t.-c."

"nem tudom mennyire van ez még érvényben de gondolom teljesen."


Komolyan gondoltad, hogy 1867-es törvény még hatályban van?

Hát nincs.

A linkelt szövegből kiderült, hogy a Pallas Nagylexikonból származik, amit az 1890-es években zártak le. Nem túl jó ötlet egy több mint száz éves lexikonból tájékozódni ilyen témákban.


"Át szeretnék térni a zsidó hitre hivatalosan? "

Ha ez ennyire kérdéses, akkor nem érdemes belekezdeni. A rabbinak hivatalosan feladata, hogy megpróbáljon lebeszélni róla.

2010. szept. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%
Az a lényeg, hogy tanulj meg előbb minél jobban üzletelni, más embereket átverni, és csak a saját magad érdekeljen.
2010. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
13%
a zsidóság nem csak vallás hanem faj is egyben. soha nem fogadnak be igazán, és Te sem őket, idővel megtudnád hogy eltévedtél. Az sem jó hogy születéskor eldöntik hogy miben higgyél, de ha már így alakult jobb megmaradni annak ami vagy.
2010. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

van régebbi hatályos törvényünk is még mint 1860.


igaz jelen esetben ez nem teljesen "valódi" jogszabály.

[link]


de amúgy igazad lehet, hogy amit belinkeltem az valszeg nem hatályos ma már.

2010. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!