Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni a zsidó...

Át szeretnék térni a zsidó hitre hivatalosan? Nő vagyok, mit kell tennem, és mennyi időt vesz igénybe? Hol kell jelentkezzem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 09:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

ma 11:38:

A zsidóság faj? Akkor ezek szerint szaporodni sem tudnak velünk, emberekkel, ugyanis ez a faj biológiai definíciója. Vagy csak Adolf barátunk írásaiból tájékozódtál? Akkor nem szóltam...

2010. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, tipikus példája vagy aki csűri csavarja a faji témákat. amúgy csak érdekességképp: a ló meg a szamár is külön faj, de tudnak szaporodni. tehát ha csak ez az érved, akkor beszélhetünk fajokról, mellesleg ha nincsenek fajok emberek között, akkor nincs fajgyűlölet, fajüldözés stb sem.


amúgy a származás alapján lévő zsidó lehet külön "faj", rassz. mint izraelita, amolyan arab szerűség, nem teljesen ugyanaz. gyakorlatilag szemita (mint az arabok). és itt most nem a zsidó kultúrát követő és vallást felvevő európaiakra gondolok.

2010. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%
Ha be akarsz térni, keress meg egy rabbit a lakóhelyed közelében. Ha zsidó származású vagy, akkor könnyítik a betérésedet, de lehet, hogy nem is kell. ha nem, akkor köteles a rabbi téged 3szor elutasítani. Minden esetre jó, ha tudod, hogy Izrael állama, csak az ortodox betérést fogadja csak el, így hiába mennél neológ rabbihoz. Az elmúlt hetekben adta át épp Izrael az ortodoxoknak a döntés jogát.
2010. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Próbálj meg zsidó ősöket felkutatni; ha nem találsz, akkor nem fogják megkönnyíteni a dolgot. Egy esküvő kedvéért nem is ér.
2010. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%
Pedig 61%-os barátom nagyon igazat írt, ti lepontoztátok, én felpontoztam. Mert ez a Qrva nagy valóság!
2010. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

mint ahogy már írták előttem: felkeresel egy rabbit, és vele megbeszéled. Arra tényleg készülj fel, hogy kérdezgetni fog, hogy miért is akarsz áttérni, meg valóban elméletileg 3szor meg kell próbálnia lebeszélnie róla.

Nem megy túl gyorsan.

2010. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
"09-03 12:37" mindenki ember, akkor rasszt írok, jó így okoska?
2010. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"akkor rasszt írok, jó így okoska"


Zsidó rassz? Amíg nem ismered a rassz szó jelentését, addig inkább ne használd!

2010. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18.55 [link]
2010. szept. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
40%
Tetszik neked ahogy sanyargatják a világot pénzügyileg, vagy ahogy a Palesztinokat fizikailag?
2010. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!