Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben lenne más ma Magyarorszá...

Miben lenne más ma Magyarország, ha protestáns többségű maradt volna a 16. század óta?

Figyelt kérdés
Érdekes kérdés, hogyan alakultak ezek a vallási viszonyok Európában a 16. században és a Kárpát-medencében is elég sok változás történt. Nyilván a történelmi okok ismertek, a törökök kezdetben támogatták a reformációt, Pázmány és Habsburgok nagy szerepet játszottak az ellenreformációban. Erdélyben a nemesség többsége meg is maradt reformátusnak. A protestáns többségű országok ma liberálisabbnak, gazdagabbnak tűnnek, de ez lehet más miatt van és nincs konkrétan összefüggés a vallással.

2021. okt. 31. 20:29
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Ja és már írtam, ha mégis vegyes házasság volna, megfigadtatnank hogy az első gyerek református lesz, a többi lehet katolikus. De ha nem lesz több gyerek akkor a református menjen ...értitek. Ha nem fogadnák még nem adják össze őket.
2021. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
75%

10


Anjutcát semmi nem tenné boldogabbá, mint ha eltörölnék a vallásszabadságot

és ha ortodox templomba mernél menni, akkor téged is úgy lecsuknának, mint a huzat

2021. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy csuknának hát nem volna hova......börtön nem mert nem ölték se nem loptam. Kolostor sem mert református vagyok és reformatus iskola se jöhetne szóba mert nem járok református templomba.
2021. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
92%

"Nem lennének nyilvános helyen kereszt meg Mária nyaklánc hordása meg keresztvetés a harang szavára."


és mivel érnéd ezt el? Mégis mit kap az, aki keresztet vet a harang szavára?

Na, még annál is súlyosabb büntetést kapna az, aki református létére ortodox templomba megy ikont csókolgatni, és kis ortodox ikonképeket gyűjt, mikor ingyen adnak és sorbaáll érte, meg fogdossa az ortodox rózsafüzéreket a templom előtt


Egyébként rengeteget szenvedtek a katolikusok is a protestánsoktól egész Európában, a véres vallási háborúkban mindkét oldal ölte egymást.

A protestánsok ellopták a katolikus templomokat, kiűzték belőle a katolikus papokat és a híveket, kidobáltak az értékes műalkotásokat, feloszlatták a szerzetesrendeket, elkobozták a földjeiket. Mindezt erőszakkal. Felgyújtották a katolikusok épületeit, könyvtárait, a kora középkor rengeteg értékes kulturális kincsét pusztítva el ezzel.


Skandináviában, a német hercegségekben és Angliában központilag az uralkodó rendelte el, hogy akkor mától minden katolikus protestáns lesz - gondolod, ez békésen ment? A katolikus egyház földtulajdonát meg elvették a királyok, eladták és a pénzt zsebretették.

Pedig én sem vagyok katolikus.

Az egy dolog, hogy bele vagy zavarodva abba, amit összeolvasol. De olyan gyűlölet és rosszindulat sugárzik a soraidból, mindenki között konfliktust akarsz szítani és uszítasz.

Nem véletlen, hogy állandóan 0-ra vagy pontozva.

2021. nov. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Adja az Isten hogy ortodox vagy katolikus legyek amennyiben nem hazudsz és tényleg bántottuk volna a katolikusokat. Az egy dolog hogy most mi lenne velük de az egy más dolog hogy régen a reformátusok jobbak és istenfélőbbek voltak mint most és senkit nem bántották. Szégyelje magad mert a hazugság a halálos fobunok közé tartozik és a rágalmazás is a Tízparancsolat megszegése és ha nem bánod meg bizony mondom neked hogy elkárhozol. Engem nem érdekel mire vagyok pontozva. Nem azért mondom el a véleményemet. A pontozás nem számít semmit nekem a gyakorin, a számítógépes játékokban legyenek pontjaim és nyerjek meg minél több pályát.

Mégegyszer mondom, én tűzbe tenném a kezem ( legyek ortodox vagy katolikus) hogy a protenstansok egy katolikust sem bántottak soha. Koholmany mind. A katolikusok bántották egymást és ránk fogtak. Hagyták meghalni a harmadik kassai papot is, direkt nem mentek ki a jajveszekekeseire. Azt is ránk, ártatlan igazhituekre fogtak.

Ha harang szavára keresztet vetnek vagy olyan láncot hordanak akkor először szóbeli fegyel út kapna, ha nem használ, hoznának ilyen matulaféle református izéket létre és először 2 hónap ott, aztán ha nem javul több idő.

MegtudNÁk a katolikusok ha valóban üldöznénk őket az biztos, de ennek nincs meg a veszélye ne aggodj. 2025- ben lesz egy sinod és lehet hogy egyesülni fog a katolikus meg az ortodox egyház és nem vagyok biztos benne hogy nem e minket keresztényeket fognak üldözni azután. Ha mi ezt csinálna K a katolikusoknak.es az ortodixokkal.a.iket írtál hogy csináltuk akkor megtanulnak a reformátusok istent de mondom ennek nincs esélye. Hamarabb egyesül.a két apostoli egyház és eggyuttes erővel ők minket ...érted.

Már nem csókolom ikont. Hogy is feltételezel rólam ilyet? Ilyen vírusban megcsókolnám azt a mocskos ikont vagy keresztet hogy koronavírusos kapjak. Nyáron más volt, akkor még nem volt itt a negyedik hullám és ahogy írtad hogy osztották ikonocskat, bazsalikomot,kenyeret és megérte megcsókolni. Hallod, va minden hónapban adnának 700 lejt akkor meggondolnák hogy ebben a vírusban megcsókolnám e azokat.

2021. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
700 lejért meg meggondolnák mert pénzért megérné. De ingyen nem hogy bálvanyokat csókoljak és még beteg is legyek. Hány ember csókolja meg azokat előttem.
2021. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Na, akkor nézd csak meg ezt a videot, Aurelia.

Eszak-Irországban így támadják meg a protestánsok a katolikus általános iskolába menő kislányokat meg a szüleiket. Kövekkel dobálják őket és bombát dobnak rájuk. Rendőri sorfallal jutnak csak el az iskolába. Nézd csak meg a kislányok arcát, hogy félnek, ahogy terrorizálják oket. Ez 2001-ben volt.

https://www.youtube.com/watch?v=MeDcqvFz3l4&ab_channel=Prote..



Neked ez csak szórakozás, ugye?, hogy lehet névtelenül pattogni az interneten?

2021. nov. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
91%

"protenstansok egy katolikust sem bántottak soha"


Keress már rá mi az a harminc éves háború.

2021. nov. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Irolszág nem katolikus ország és Szent Patrik a védőszentje? Ott volt a Magdolna otthon is. Hogy kerülnek oda a kálvinisták és hogy hagyták meg őket ott?
2021. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Nem kàlvinisták, hanem anglikán észak-írek 🙄

Tudod Írország egy Északi szeletét az Egyesült Kiràlysághoz csatolták de olyan durva hiányosságok vannak a történelmi ismereteidben, hogy felesleges is magyarázni

2021. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!