Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben lenne más ma Magyarorszá...

Miben lenne más ma Magyarország, ha protestáns többségű maradt volna a 16. század óta?

Figyelt kérdés
Érdekes kérdés, hogyan alakultak ezek a vallási viszonyok Európában a 16. században és a Kárpát-medencében is elég sok változás történt. Nyilván a történelmi okok ismertek, a törökök kezdetben támogatták a reformációt, Pázmány és Habsburgok nagy szerepet játszottak az ellenreformációban. Erdélyben a nemesség többsége meg is maradt reformátusnak. A protestáns többségű országok ma liberálisabbnak, gazdagabbnak tűnnek, de ez lehet más miatt van és nincs konkrétan összefüggés a vallással.

2021. okt. 31. 20:29
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
Minden vallásnak vannak hibái és nyilvánossá kell tenni. Arról nem tehetek ha a reformátusok a történelem folyamán jobbak voltak mint más. És ha 1000 évig lesz református vallás akkor se fognak üldözni másokat. Elgondolhatod hogy én nem bírom elviselni az igazságtalanságot. Ha az életem folyamán csak egy alkalommal látnám ( de nem fogok ilyet látni) hogy egy református azért szidja vagy marasztalta vagy bántanak valakit mert mit tudom én nem hiszi el.a predesztinaciót hát én beleavatkoznek. Megmondanamhogy a predesztinácio egy eretnek dolog. Hamarabb tagadnám meg hivatalosan hogy református vagyok és lennék pogány mint hogy a predesztinaciót elhiggyjem.
2021. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

Képzeljétek,tegnap azt olvastam egy oldalon hogy 3 Román Ortodox mitropolitát bántották a reformátusok. Vagyis az a hülye Rákóczi György meg Báthori. A román mitropolitákat rá akarták venni hogy a román népnek.adjanak kálvinista katekizmust az ortodox helyett meg töröljék el a szentsegeket meg csak a Bibliabol beszéljenek. Meg hogy a kálvinista katet terjesszék. Visszautasították és börtönbe zárták őket. Mindegyiket az 1600 As évek körül . Nem hinném el de láttam egy ikont is a neten amin le van rajzolva hogy Szent Ilie meg van kötözve és a magyar hajdúk verik. Azon gondolkodók ha az ortodixokat bántották és én szeretem a románokat és ahogy olvastam hogy a refik bántották őket rögtön elhittem. Akkor csak van abba valami hogy a katolikusokat is bántották mert a kassai palok elintezese is hasonlo dátumra esik. Egyezik a rakoci név egyezik a dátum hogy az 1600 As évek és ha az ortodoxokat bántottak. Mondom hogy van egy ikon is róla. És Szent Ilerol április 24- emlékeznek meg és az ortodox oldalon is írtak, többen megnéztem hogy rakociek bántották és nemcsak őt hanem legalább 2 ortodox püspököt. Mert értitek, azt akarták hogy a románok reformatusok legyenek de a román papoknem.akarzak.es azért őket bebörtönözték. Te, akkor csak van abba valami hogy a katolikusok az is bántotta Betlem meg Rákóczi.


..

2021. nov. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!