Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben lenne más ma Magyarorszá...

Miben lenne más ma Magyarország, ha protestáns többségű maradt volna a 16. század óta?

Figyelt kérdés
Érdekes kérdés, hogyan alakultak ezek a vallási viszonyok Európában a 16. században és a Kárpát-medencében is elég sok változás történt. Nyilván a történelmi okok ismertek, a törökök kezdetben támogatták a reformációt, Pázmány és Habsburgok nagy szerepet játszottak az ellenreformációban. Erdélyben a nemesség többsége meg is maradt reformátusnak. A protestáns többségű országok ma liberálisabbnak, gazdagabbnak tűnnek, de ez lehet más miatt van és nincs konkrétan összefüggés a vallással.

2021. okt. 31. 20:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Miért beszélnek angolul. De Írolszág tényleg katolikus ország nem tudom hogy lett ott Protenstans többség, sőt egyáltalán protenstans.
2021. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Az anglikán ők nem katolikusok? Mióta lettek azok keresztény kálvinisták? Azért anglikán ők mert Angliából.erednek de azokat hiszik amit a katolikusok. Nem tudom miért tartják magukat protenstánsnak mikor nem azok.
2021. nov. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Nem a Dublin irányította Írország katolikus, míg a London irányította Egyesült Királyság anglikán. Akik ugye protestánsok lettek a reformáció során kivállva a vatikán irányítása alól.

Észak írországban a katolikus írek és a Királynőhöz hű anglikán írekés angolok között húzódik a konfliktus.

Kicsit olyan,mintha erdelyben lenne protestáns román kissebbség akik a magyarok oldalán nekimennek az ortodox románoknak ami nyilván elképzelhetetlen de nem tudom jobban képletesen leírni neked.

2021. nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
De nem értem miért hazudnak az anglikán ők magukat protenstánsnak? Nem protenstabsok ők hanem.etetnek katolikusok. Hogy veszi be a világ azt hogy aki anglikán az protenstáns? Protenstáns az ahol üres a templom, csak az Írásban hisznek és 2 szentség van. Anglikán ők és katolikusok között nincs Semmi különbség. Anglikánok behazudják hogy protenstánsok hogy legyen indok az ítélet üldözni. De mindenki tudja hogy egy anglikán vallású annyira Protenstans mint amennyire ortodox vagyok én.
2021. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Jó azt még egyelőre nem te döntöd el ki a protestáns. Az anglikánok protestánsnak tartják magukat. A katolikusok is és a teológusok úgy àltalában így vannak evvel. Lehet nem pont olyanok mint te megszoktál mert nem kálvinisták mert úgy voltak vele amit egy francia mond az biztos csak hülyeség lehet.

De épp ezert hivatják magukat anglikánnak és nem kálvinistának.

Ilyen egyszerű

2021. nov. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

"anglikán vallású annyira Protenstans mint amennyire ortodox vagyok én."


Amúgy míg egy echte anglikán be nem tenné a lábát ír katolikus templomba te román ortodox bálványokat csókolgatsz 🤔

2021. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valami szektás vallás ez az anglikán? Nem törvényes. Protenstans nem lehet mert én mint kálvinista látom a különbséget hogy azok bálványimádók és mi nem vagyunk az. Ugye hogy derül ki hogy az angol anglikánok római katolikusok csak azért hazudják magukat protenstánsnak hogy legyen kifogás miért bántják az íreket?! Hát legyek én katolikus ha az anglikán szentkeies templomban csak egy fél szikra Protenstans teológia is van. Láttuk mi a tévében Diana temetését és anyu is azt mondta hogy katolikusok. Nincs azoknak közé a protenstantizmushoz csak hazudnak, a világ meg beveszi mert nem ismerik mi az a keresztény református. Abból nem jön rá senki hogy nem protik hogy a templomuk nem üres és katolikus a teologiajuk.

Amúgy az angolok mindig mindenkit üldözték, légyen akár indiánok, írek, nézetek, stb. Ha tehetnék az egész világot rabszolga tennék. Csak addig nem volt baj az angolokkal míg a katolikus franciák rabszolgák voltak.

2021. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Négerek
2021. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Figyi az anglikánoknál pásztor van, nem pap. Lehet köztük nő is. Sok anglikán nem vet keresztet, sok templomban medencés bemerítkezés van keresztelő helyett, elvetik az eucharisztiát a Bibliájukban nincsenek bent a katolikus deuterokanonikus könyvek és természetesen elutasítják a katolikus egyházat mint anyaszentegyház, az anglikán egyház feje az angol uralkodó. Sorolhatnám. Ezzel szembe vagy te aki szerint mert nem Kálvinista akkor igazából nem protestáns. Sokkal távolabb áll a katolikustólmint mondjuk a Lutheránusok.
2021. nov. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
A lutheránusok amolyan hitehagyottak. Se nem katolikusok se nem reformátusok. Meg jó hogy Nagyváradon nincs csak.egy evangélikus templom. A tiszta református hitnek kell elterjedjen nem a vegyes,kevert vallasoknak mint az evangélikus meg az anglikán. Én az evangelikusikat se tartom keresztény protenstánsoknak. Nem tudom hogy találgatta Kína nagyváradi püspök hogy úrvacsorai közösségbenegyunj velük. Tudom én milyenek az evangelikusok: bálványimádoak mint a katolikusok meg keresztet vetnek. Annyi csak a különbség hogy női papok is vannak még nem ismerik el.a pápát.
2021. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!