Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik saját bevallásuk alapján valamilyen mára kihalt vallást követnek?

Figyelt kérdés
Pl neopogányok közül, akik a Római vallást, vagy az Ókori Egyiptomi vallást követik. Ha igen, hol és hányan?

2021. nov. 5. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az ősi természetvallások szimpatikusak. Bár ezek nem haltak ki, bizonyos törzsek még hisznek hasonlóban a világ számos pontján. Itt Magyarországon ismertem olyan közösségeket, akik az ősmagyar pogány vallást követik.
2021. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Az a vallás aminek van követője az nem halt ki.


'kik az ősmagyar pogány vallást követik'

- amiről gyakorlatilag semmit nem tudunk, mert semmilyen írásos emlék nem maradt fel róla. 'ősmagyar pogány' = 'szerintünk kb ilyen lehetett, de amúgy csak tippeltünk, lehet hogy tök más volt'

2021. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Az elég szégyen. Régen mágján égették el a piganyokat. Mióta bejött a reformáció azóta a neoprotenstáns stejtak is elszaporodtak meg asatanistak és a pogányok is. Úgy látszik derül ki hogy tudták a régi katolikusok miért üldözték a reformációt. Tudták hogy most csak Kálvin vallása jön, azután csak a másik, majd csak.a harmadik és így bővül fel.az igaz tanítása Istennek.
2021. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Szekták, hígul fel
2021. nov. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
#3 ön elmebetegnek tetszik lenni?
2021. nov. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Én keresztény vagyok, de a manicheizmus szimpatikus számomra, bár nem halt ki teljesen, mert az ujgurok között vannak még bőven követői, de manicheus templom, szentély vagy kápolna, sajnos már csak egy van a világon (Fucsienben, Kínában) és ahhoz képest, hogy régen világvallás volt, ma már csak néhányan követik (én nem követem). Mani egy bölcs tanító, próféta volt, kortársai Zarathusztra, Krisna, Buddha, Lao-ce, Mózes, Jézus utódját látták benne, majd a középkorban Mohamedet Mani utódjának tekintette több közösség is. A kor egyik legrészletesebben kidolgozott gnosztikus, szinkretista vallása volt, ami minden másik vallástól függetlenül, egy önálló vallást alkotott.


Egyébként vannak újpogányok, akik a régi pogány vallásokat élesztették újra, Skandinávia egyes részin még egész népszerűek is.

2021. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az csak egy dolog, de most még mintha ivott is volna rá.
2021. nov. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Én az ókori görög valásban hiszek.
2021. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Én az összes vallást képviselem, így azokat is amiket már egy ember sem követ és azokat is amiket még egy ember sem követ.
2021. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%
9-es Nem lehet az összes vallást képviselni, mert egymásnak ellentmondanak.
2022. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!