Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan emberek, akik...

Vannak olyan emberek, akik saját bevallásuk alapján valamilyen mára kihalt vallást követnek?

Figyelt kérdés
Pl neopogányok közül, akik a Római vallást, vagy az Ókori Egyiptomi vallást követik. Ha igen, hol és hányan?

2021. nov. 5. 13:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
10-nek. Ugyan én nem a 9-es vagyok, és nem tudom, ő hogy értette, egyáltalán komolyan írta-e, viszont én úgy gondolom, hogy minden vallás egy út, ami elvezet istenhez. Ugyanazt a vallást sem egyformán élik meg a különböző emberek. Úgy vélem, nem lenne szabad senkit elítélni a hite miatt, vagy vallási kérdéseken veszekedni, főleg nem háborúzni. Megvan a magam hite, de minden egyéb vallást és hitet elfogadok, amíg nem akarják erővel másokra kényszeríteni, nem ártanak miatta másoknak.
2022. dec. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kései Sirató ***** válasza:
100%

11-es, nem , nem egészen Istent követi minden vallás.

Nem lehet valaki egyszerre keresztény és sátánista. Vagy katolikus és pogány, mert ezek egymást kizárják.

Azt gondolom, hogy aki minden vallás követőjének tartja magát, az vagy viccel, vagy bele se gondolt abba, amit leírt.

2022. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok, olyan valóban nincs, hogy minden vallást követ valaki. Két különböző dolog követni egy vallást meg elfogadni egy vallást. Esetleg politeista vallásoknál beleférhet, hogy más vallás szerinti istent is követnek.
2022. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 NTBS ***** válasza:
100%
Az a vallás, aminek egyetlen híve is van. Nem halt ki. Így nincs.
2022. dec. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!