Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként katolikus vagy...

Keresztényként katolikus vagy protestáns vagy?

Figyelt kérdés

2021. dec. 20. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Katolikus
Protestáns
38 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Keresztény Protenstáns.

2017- Ben a székely táborban is egy hülye katolikus megkérdezte hogy keresztények vagyunk vagy reformátusok. Én meg azt mondtam hogy reformátusok vagyunk nem keresztények. Még én lettem letolva.

2021. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Úgy akartam kihozni hogy nem keresztény katolikusok vagyunk és még én lettem letolva mert a református mlunklaheklyemlmlel voltunk táborba hogy miért azt mondtam.
2021. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
Munkahelyemmel
2021. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

Katolikus semmiképp. Csak a protestánsoknál meg a pápa tévedhetetlenesége helyére bejött a Biblia tévedhetetlensége ("papíros pápa", Karl Barth nyomán)

Új reformációra lenne szükség. Természetesen az Írások Isten által ihletettek és Isten szavait tartalmazzák, de nem egyforma színvonalon mindenütt. Jézus tanításait kellene kiemelni.

2021. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken kívül is vannak egyéb irányzatok is, pl. ortodox, miafizita, nesztoriánus.
2021. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Katolikusnál sem mindegy, hogy római vagy görög.
2021. dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
Keresztény vagyok, azon belül protestáns, azon belül premillenista, pretribucionalista, diszpenzácionalista és futurista nézetet vallok. (de futurista csak a Jelenések 4. fejezetétől, a 3. fejezetig histórista vagyok)
2021. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

#6

Teljesen mindegy, 24 katolikus egyház van, hitben teljesen egységben, csak rítus különbözik.

2021. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
római katolikus vagyok, aki rendszeresen tanulmányozza a szentírást és a teológiát, ezenkívül próbálja az őt körülvevő világ történéseit minél jobban megérteni.
2021. dec. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Ennek a kérdésnek mi a célja?

Egy tucatszor feltették már, és a szabályok nem engedik, hogy ugyanazt tobben megkérdezzék.

A magyar keresztények 80%-a római katolikus, kb. 15% református, 3% evangélikus, és a tobbi 2% a tobbi: ebben benne vannak más protestánsok pl. a baptisták és a metodisták.

Mi értelme van a véletlenszeruen itt felbukkanókat kérdoívvel megkérdezni?

2021. dec. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!