Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg melyik...

Honnan tudhatom meg melyik keresztény egyház,felekezet nézetei,hitelvei állnak hozzám a legközelebb? Van erre valamilyen kitöltendő teszt?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik áll hozzám a legközelebb. Szeretném kideríteni.

Létezik ehhez valamilyen teszt,útmutató,kérdőív?

Az most nem működik,hogy elolvasom a Bibliát így kérem ezt a választ mellőzni.



#vallás #kereszténység,keresztyénség, #protestáns,evangélikus,református, adventista,unitárius,baptista #katolikus,ortodox,örmény,grúz,kopt
2021. dec. 13. 22:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

Nincs ilyen teszt, mert ez alapvetően nem így működik.

Bár nem ismertek a nézeteid, azt se lehet tudni, hogy ezek helyesek-e. Beleesel abba a hibába, amibe sok szektaalapító, hogy saját egyéni nézeteid tekinted alapnak teljesen függetlenül azok helyességétől.

2021. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy helyesek a nézeteim! Alig ismerem a témát! Egyszerűen az érdekel,hogy kb melyikhez állhatok a legközelebb a jelenlegi tudásommal,hitemmel,stb-vel. Szentháromság,szombat,átlényegül vagy nem, pokol vagy sem(szerintem pl értelmetlen a pokol létezése)apostoli vagy sem,testben vagy lélekben születünk újjá,stb.

Nincs semmilyen kérdőív ezzel kapcsolatban?

2021. dec. 13. 23:22
 3/25 anonim ***** válasza:

Igen, angol nyelven vannak ilyen tesztek (bar ott mas, furcsa felekezetek is lesznek).

Masik lehetoseg, hogy nagyjabol leirod, mik a nezeteid, es megprobaljuk megmondani.

Harmadik, hogy utanaolvasol a fobb felekezeteknek, hogy mit vallanak, mik a kulonbsegek koztuk, es beazonositod.

Viszont tudj rola, hogy az utanaolvasas meg a teszt csak egyféle, korulbeluli mutato, mert a hit es a vallas erzes is, kicsit spiritualis, megmagyarazhatatlan dolog, es a konkret szabalyokat es az egyhazuk tanitasat nem is mindig tartjak be azok, akik odatartoznak, sot.

Ez tehat reszben intuicio, megerzes kerdese.

Mondjuk elmesz egy katolikus misere, vagy evangelikus istentiszteletre es a megerzesedre is hallgatsz.


Tehat az angol tesztek


[link]


[link]


[link]


Azt viszont nem tudom, mennyire alapos tesztek, mivel nem csinaltam meg oket. Igy a kerdeseket sem lattam. A masodik az, amit valoban egyhazi forum allitott ossze, nem egy kerdoivgyarto honlap.

2021. dec. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Egyebkent kb. ez a magyarorszagi egyhazak listaja, megnezheted a honlapjukon, vagy a Wikin, hogy nagyjabol mik a nezeteik.


Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Magyarországi Református Egyház

Magyarországi Evangélikus Egyház

Magyarországi Baptista Egyház

Magyar Pünkösdi Egyház

Magyarországi Metodista Egyház

Budai Szerb Ortodox Egyházmegye

Konstantinápolyi Egyetemes Patriarchátus – Magyarországi Orthodox Exarchátus

Magyarországi Bolgár Ortodox Egyház

Magyarországi Román Ortodox Egyházmegye

Orosz Ortodox Egyház Magyar Egyházmegyéje (Moszkvai Patriarkátus)

Magyar Unitárius Egyház Magyarországi Egyházkerülete

Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége

Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség

2021. dec. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

1


"ez alapvetően nem így működik.

... azt se lehet tudni, hogy ezek helyesek-e... saját egyéni nézeteid tekinted alapnak teljesen függetlenül azok helyességétől."


Hanem hogy mukodik szerinted? Ahova a golya ledobta, azt kell elfogadni helyesnek? Vagy amit az 1. valaszolo egyhaza helyesnek tart?

2021. dec. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Elolvasod miről szól a református vallás és kiderül hogy az áll.a legközelebb, dehogy is a legközelebb, az az igaz vallás.
2021. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Hát először el kellene olvasnod a Bibliád elég sokszor. Az egészet sorban.

aztán utánanézni melyik felekezet hogyan értelmezi és azt hogy te mit gondolsz.

2021. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem menj el egy-egy közelben lévő templomba és hallgasd meg az istentiszteletet, esetleg beszélgess el a lelkésszel és akkor sokat meg fogsz tudni. Különben olvasgass hitvallási iratokat és abból megtudod, hogy melyik mit vall.

Na de... alapból rossz a kérdésed. Melyik áll hozzád közelebb? És, ha valakihez a rózsaszín túrósgombócot gyúrók csoportja áll, akkor oda fog tartozni? Ezt tanácsom szerint ne így dönts el. Az igazi kérdés az, hogy Istenhez melyik áll közelebb, és azt keresd.

2021. dec. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8


"ha valakihez a rózsaszín túrósgombócot gyúrók csoportja áll, akkor oda fog tartozni? Az igazi kérdés az, hogy Istenhez melyik áll közelebb, és azt keresd."

Kereszteny felekezetre gondolt, amelyek mind azt mondjak magukrol, hogy ok allnak Istenhez kozelebb.

Egyik-masik ember ugy tesz itt, mintha itt lenne a vilagvege, ha valakinek (akinek a keresztenysegrol azert mar vannak ismeretei) szuveren velemenye van.

A valosag az, hogy aki nem azt a vallast koveti, amibe beleszuletett, az mindig az alapjan valt, hogy hozza mi all kozelebb, o mit tart igaznak.

2021. dec. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%

8. vagyok.


Minden felekezet azt mondja magáról, hogy ő áll a legközelebb? Na és ő áll? Mind egyszerre van a legközelebb? Nyilván nem. Tehát keresni kell azt, amelyik igen. Ha valaki Istent keresi, annak az a fontos, hogy Őt hol találja meg. Aki csak arra kíváncsi, hogy neki mi tetszik, vagy hol érzi jól magát, az nem Istent keresi.

2021. dec. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!