Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az evolúciót reformátusként ha tudom, hogy az evolúció egy ateista fegyver a keresztények ellen? még mindig nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 12:37
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
Ne szeresd meg. Probléma megoldva. Ki mondta, hogy meg kell szeretned? Szerintem senkit nem érdekli, hogy megszereted-e vagy sem.
2021. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
73%

1. Nem kell szeretni.

2. Semmi fegyver nincs benne.

3. Ez egy tudományos elmélet, az ateizmushoz és a kereszténységhez sincs semmi köze.

2021. jún. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
jó, akkor hogy tudnám elfogadni az evolúciót ami tény?
2021. jún. 20. 13:07
 4/45 anonim ***** válasza:
79%

Csak rajtad áll, hogy el tudod-e vagy sem.

Nem igazán értem, milyen választ vársz erre.

2021. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

ha elfogadom az evoluciót ahogyan tanítják, akkor Istent hazugnak állítom be.


problémák:


melegség, Ádám és Éva, eredendő bűn, honnan származik a halál?

2021. jún. 20. 13:13
 6/45 anonim ***** válasza:
51%
hát pl. úgy, hogy logikusan gondolkodsz. katolikusként sem gondoltam soha, hogy Isten suhintott egyet a pálcájával, és akkor lett egy ember pl. mondjuk ennek folyományaként ma már nem is hiszek Istenben
2021. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
52%

Nem igazán értem a "problémáidat". Kifejtenéd?

Melegség? Ha van isten, akkor miért teremtett melegeket? Nem tunak szaporodni.

Eredendő bűn? Minek rak egy fát a Paradicsomba isten, ha nem lehet enni a gyümölcséből? Hogy tesztelgesse mennyire engedelmes Ádám és Éva? Ha hűséges, parancsoknak engedelmeskedő kutyákat akart, akkor miért teremtette az embert? Pláne, hogy addigra már voltak kutyák is.

Honnan származik a halál? Mi az, hogy "származik"? Minden élőlény születik és meghal. Mi értelme az életnek, ha aztán halál után is él mindneki tovább, csak nem a Földön? Egyébként meg marha unalmas az örök lét. Képzeld már el. Örökkön örökké élsz, soha nem halsz meg, akkor se ha akarsz. Na meg minek kell ez a byonyolult körforgás itt a Földön, a természet, a mindenféle állat, a szervek, az agy, ha ezek nélkül ugyanúgy lehet létezni a halál után?

Semmi logika nincs a vallásban.

A Bibilia meg tele van horror történetekkel, sértődékeny, irigy, magát imádó istennel.

2021. jún. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a Jó Isten nem egy thanos isten aki fogta magát és a semmiből előhozta az élővilágot. Szerintem Ő egy programozó és egy öntervező világot akart, és nem dobókockázik, hanem megalkott 2 billió galaxist, és aztán ráhagyja, hogy melyik egy végső bolygón alakul ki a mai ismert élővilág. Persze evolúcióval. A melegség egy természetellenes tisztátalanságos bűn. Ha természetes, akkor az is természetes, hogy az állatok megeszik az életképtelen kölyküket, és élve zabálják föl az áldozatot. Isten senkit sem teremtett melegnek, a melegség oka a bűn. Az emberek halálának az oka, hogy az ember többet akart, mert nem volt elég az ami az Édenkertben volt. Isten nem az embereket ítéli el, hanem a bűnöket. Azért kell meghalni az embernek, hogy eldöntse a haláláig, hogy hová akar menni. Így látta jónak. Ha több választ akarsz tudni, akkor térj meg, és kérdezd meg Jézust a Mennyországban. Ha utálod a nem létező " istent" ( Isten), akkor beismered, hogy létezik. Pedig én nem utálom voldemort, és nem írok róla kritikát XD az örök élet pedig IDŐ nélkül kell elképzelni. Annyira tökéletes a Mennyország, hogy nem kell a többi dologgal foglalkozni, még akkor sem ha a legjobb barátod elkárhozott. A fa pedig a szabad akarat miatt kell. Azért teremtette az embert, hogy megmutassa milyen érzés létezőnek lenni, élvezni az Ő szeretetét, természetét. De aki elutasítja Őt, azt tiszteletbe tartja, és nem erőlködik saját magára. Lehet, hogy azok horror sztorik, de tanulságosak. Mint a sodoma és gomora pusztulása, tíz csapások. Akarsz még beszólni?
2021. jún. 20. 14:17
 9/45 anonim ***** válasza:
72%

"A melegség egy természetellenes tisztátalanságos bűn."

Ezt sosem értettem. Mitől "természetellenes"?

2021. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%

Milyen érdekesen alakul az egyház, a hívők elmélete istenről meg az élet keletkezéséről ahogyan egyre többen fodulnak a tudomány felé és el a vallástól.

Régen isten teremtette a Földet, az a világ középpontja és az ember köré teremtett mindent, azt meg ugyebár saját képére.

Ma már galaxisokat teremtett és aztán hagyta, hogy majd valahol kialakul az élet és _persze_ az evolúcióval :) (ami érdekes, mert itt "persze", a kérdésedben még nem tudtad hogyan fogadd el és ateista fegyvernek tartottad...)

Ha valami kialakul és létezik a természetben, az mitől és hogyan lehet természetellenes? Ami természetellenes az eltűnik, nem marad meg a természetben.

"a melegség oka a bűn" Tehát aki meleg az bűnös, aki nem meleg az nem bűnös? Akkor elég jól állunk, hiszen alig van meleg, az emberiség kb. 99%-a nem az, tehát csak 1% a bűnös. Én többre tippeltem, de én nem értek hozzá. Ezek szerrint hitler, sztálin és a többi jótét lélek se volt bűnös. Vagy akkor ők miért nem voltak melegek?

"Ha utálod a nem létező " istent"" Hogyan lehet valamit utálni, ami nem létezik???

"A fa pedig a szabad akarat miatt kell." Aha, annyira szabad akaratuk volt, hogy nem volt szabad enni a terméséből. Ez ám a szabad akarat! :)

"Akarsz még beszólni?" Én nem szóltam be, kérdéseket tettem fel. Ha te ezeket beszólásnak vetted, akkor magadban keresd a hibát (és a megoldást).

2021. jún. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!