Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szeressem meg az...

Hogyan szeressem meg az evolúciót reformátusként ha tudom, hogy az evolúció egy ateista fegyver a keresztények ellen?

Figyelt kérdés

1. azt tudom, hogy JHVH nem egy tündérvarázsló aki varázspálcával alkot/újával. Hanem inkább a fejlődést választja, hogy a teremtményeiként jobban el tudjuk képzelni az alkotásait. De ha Istennek bármi lehetséges, akkor miért választaná az evolúciót ha bármit megtud tenni?!

2. Mivel az evolúció igaz, így a megváltás mese 50%, ahogy Ádám és Éva is, és a Bábel tornya is, mert az emberek Afrikából jöttek és mentek, Szóval? Mi legyen? ha fiatal földes leszek, akkor azt is hinnem kell, hogy a Föld lapos, és a Harry Potter mágia filmek is tilos. De ez biztosra vehetem, hogy nem így van ahogy pl. a szombatisták és a jehovisták mondják. ha ezek sértőek, akkor a darwinista, kálvinista szó is sértő :P



2021. máj. 24. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
52%
Én az egészből csak a Harry Pottert értettem.
2021. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:

Akkor olvasd el megint a kérdésemet!


Vajon akkor ki az Isten? Aki próbál hozzátenni valamit ahhoz amihez nincs elég ereje? Pl. Év milliók során hagyja az evoluciós fejlődést, hogy aztán megjellenjék a Homo Homo Sappiens, aki hogyan lesz bünös? Az evolució hozza ezt is? Na de mindegy én nem fogadom el az evolúcios elméletett.

És egy kérdés még, hogyan lettek a angyalok, kerubok, és más nem Földi teremtmének? Vagy ök is kifejlödtek?

2021. máj. 24. 13:15
 3/78 anonim ***** válasza:
67%

Miután a Teremtő öntudatra ébredt, teremtésbe kezdett, hogy megértse, megismerje önmagát. A dimenziókat létrehozta, önmagából al-teremtőket alkotva, szabad akaratot adott hogy ezen keresztül ismerje meg önmagát.

A fény felé, a felfelé törekvés, a fejlődés vágya megjelenik az állatvilág és növényvilàgban is, az emberben is, az emberi szintek feletti szinteken is.

Az evolúció egy korlátozott értelmezése, egy pici szelete a valóságnak, ha úgy akarod nem helytelen, de nem a teljes kép része.

A földi ember tervrajza, és a helyi állat és növényvilag nem itt fejlődött ki, ezek már millió évekkel korábban más világokban is léteztek, de a Teremtés egy egységes egész, ezért az információ rendelkezésre áll, és bárhol felhasználható a helyi evolúcióban.

2021. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:

Ez nem valami fegyver. Az egy dolog, hogy vannak akik ezen vitatkoznak meg érvként hozzák fel egymás ellen, de képzeld mindkét oldal használja a tudományos elméleteket a maga véleményének igazolására.

Neked meg nem kell választanod vagy ez vagy az. Nem fekete-fehér a világ. Tanulmányozd az elméleteket és közben merülj el a hitedben is, és aztán közelebb jutsz a valósághoz ami nagyjából az, hogy távolról se vagyunk képesek felfogni a világ összes titkát.

Ehhez a mentalitáshoz képest nagyon egyszerű felfogasod van a leírták alapján. Ahogy a megváltás nem vonza be a varázspálcát úgy a Darwin fajelmélete se zárja ki az Istent.

2021. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
:) akkor mikor történt a bűnbeesés ha mindig is volt halál? :(
2021. máj. 24. 14:45
 6/78 anonim ***** válasza:
62%
Tanulj patrisztikát vagy középkori filozófiát. Rádöbbensz, hogy 1000-2000 évvel ezelőtt sem fundamentalista módon vitatták meg ezeket a kérdéseket, hanem döbbenetesen szofisztikált módon.
2021. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell megszeretni. Egy keresztény úgy érez, ahogy Isten, amikor ilyesmiről van szó.

Azonban ha iskolába jársz, ott az evolúciót tanítják általánosságban, ezért ezt kell tanulni, és elmondani. DE nem kell vele egyetérteni.

(Kolosszé 2:8) 8 Vigyázzatok, nehogy bárki is rabul ejtsen titeket a filozófia és a megtévesztő, értelmetlen elképzelések által, amelyek emberek hagyományaira és a világ elveire épülnek, nem pedig Krisztusra.

2021. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:

A jehovisták nem keresztények, mert ismerlek téged! Mindenhova írkálsz a pontodból nézve is.


[link]


térj meg mielőtt túl késő nem lesz!

2021. máj. 24. 16:13
 9/78 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem vagyok jehovista, Jehova tanújaként élem a hit életemet, amit kizárólag, Jézus Krisztus tanításaira, és életének utánzására tettem fel.

Aki pedig elfogadja Krisztust mint messiást, és megváltóját, a tanításait, mint Isten kinevezett királyát, és követi az élet módját, azt kereszténynek nevezik. Legalább is a biblia alapján ez van írva.

Senki mást nem fogadok el Jézus Atyján, és Jézuson kívül vezetőmnek, tanítómnak, királyomnak.


"megtérni"

Tudod mit jelent ez a kifejezés? Mert hogy nem csak szóban elfogadni Krisztust, de az élet minden egyes mozzanataiban is alávetni magunkat a tanításának, és vezetésének.

2021. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:

A kálvinista sem kálvinista és mégsem sértő számukra, ráadásul eredeti nevük reformátusok. Megsértődnek? Nem. Már rég kiderült, hogy Jahve, és nem Jehova.


[link]

2021. máj. 24. 16:39
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!