Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pokol az egyház kitalációja...

Pokol az egyház kitalációja az emberek félelemben tartásához?

Figyelt kérdés
2021. dec. 25. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves Anjutca, győzzed le a benned levő gyűlöleted, és akkor lehet reménységed.
2021. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De az irigységet seca gyűlöletet nem tudom. És még eszembe jut hátha az én esetemben van ez a hülye kettős predesztinácio hogy az Isten direkt elvezetbol teremtett ilyennek de akkor a többi ember is predesztinálva volna tehát azért nem hiszem el. Mármint a kettős predesztit, nem azt hogy engem nem leszakadva teremtett rossznak az Isten. Még arra is gondoltam mi van ha a Sátán teremtett. Mert hogy ott lettem hagyva és ha anyu nem fogad örökbe akkor amennyire elhanyagolták meghaltam volna. És lehet anyu erőszakolta meg az Istent, lehet azt akarta volna Isten hogy haljak meg mert tudta milyen leszek és anyu kihozott onnan. Jobban jártam volna ha itt meghalok 1 évesen és azóta vagy Szeraf vagy Heruvim lennék vagy ujraszulettem volna másik testben egy jobb még okosabb valakinek.
2021. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves Anjutca, kérd Isten segítségét! Mondd el neki, hogy szeretnél megszabadulni a gyűlölettől. Nem fog hamar elmúlni, de a a tékozló fiú vissza tudott menni az atyjához, akkor te is oda tudsz menni hozzá.
2021. dec. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De az a baj hogy én nem hiszem el hogy az Isten képes arra, érted?

Itt most nem arról van szó amikre a gyakorin felelek, ez csak tejszinhab a tortán. Legalább 10 éves korom de még lehet hamarabb óta megvan bennem. Természetesen 10 évesen nem a vallás volt a bajom hanem más. Még nem volt net. De attól még akiket gyűlöltem azok tudták mert velünk szembe voltak.

2021. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1-es ne!! ":DDDD ezen baszartam...

kérdező! őszintén te szívesebben élnél egy olyan világban amiben 100% hogy nincs pokol ergo senki sem kapja meg a méltó büntetését vagy inkább meg adnád a lehetőséget hogy legyen pokol (még ha nem is egyházi) és a bűnös megkapja méltó büntetését?


én nagyon szeretnék hinni benne!!!

amúgy csak mellékesen már maga a földi lét is pokol szerű :"(


valamint nem az egyház kitalációja mert már jóval előtte volt pokol!


már a sumér korszakban is amikor még a zsidoknak sem volt hírük! kb krisztus előtt 5000 körül voltak!

ugyan úgy ősi skandináv és görög illetve japán mitológiában is

skandinávoknál helheim/holtak földje és nifleheim/fagyok földje

görögnél hades birodalma az alvilág valamint benne a tartaros a legmélyebb része ahová a legrosszabbakat száműzték

japánoknál a yomi

egyiptomiaknál is volt alvilág menny és pokol de ezek egy helyben voltak mondhatni... megint csak alvilág ahol vagy elkárhoz a lelked vagy nem...

2021. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Anjutca engem már nem érdekel az üdvözlés! a földi pokolban vagyok sajnos... persze mindig lehetne rosszabb de jobb sosem az a baj...

nem a saját magam üdvözlését akarom hanem másét na meg hogy a bűnös szenvedjen mind a földön mind a pokolban a legnagyobb kínok közt! ahogy mondtam nem a saját üdvözlésemet akarom már nem hanem más bűnhődését és üdvözlését

2021. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Anjutca: Nélküled tényleg nem képes, de ha te is igazán akarod, akkor sikerülhet.
2021. dec. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem se kékes az Isten. Olyat nem tud az Isten ami lehetetlen. Olyan nem volt hogy az Isten mindent meg tudjon csinálni. Ha az Isten mindent tudná akkor meg tudná akadályozni hogy valaki oszihikai beteg legyen meg volna hatalma csodát tenni hogy csecsemőkorban meggyógyuljon. De az isten vagy nem szereti az embereket és azért hagyja a pszichikai betegségeket vagy nincs hatalma.
2021. dec. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!