Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónáskor meggyónod, ha...

Gyónáskor meggyónod, ha maszturbáltál?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 23:09
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Aki járt evangélikus templomban tudja miről írok. Unokatestveremek nem vallasosak. Csak apuka munkanélküli volt és állami óvodába nem vették fel.a gyereket mert mindkét szülőnek kellett a munkahelyéről igazolás és úgy került az evangélikus óvodába, nem oda akarták adni.
2021. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%
én erről úgy vélekedek, hogy részemről ez egy testi szükséglet még ha nem is a legszebb dolog, de emiatt nem furdal a lelkiismeret, az önkielégítéssel max. magamnak ártottam minimálisan, míg az olyan tettekkel, mint a hazugság, környezetszennyezés, bántalmazás tényleg nagy károkat okozhat az ember és könnyen belekeveredik akárki
2021. dec. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%

Nem, egy csomó hülyeséget írsz. Evangélikus "szentmise".

Sosem jártál evangélikus istentiszteleten, csak belenéztél egy videoba.


Az evangélikusok nem hisznek az átváltoztatásban.


A világon egy csomó országban kereszt van a református templomok tetején, a templomban is, és az egyház logojában. Amerikában, sőt Angliában is, a reformátusok sokszor a neoprotestáns kisegyházakhoz hasonlítanak, és abba a csoportba sorolják őket.


Majd kérdezz meg egy katolikus papot is, hogy az evangélikus vallás háromnegyed részben katolikus-e.


De nem baj, majd hozzáírjuk ezt is az "Anjutca szerint a világ" listához.

2021. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%
Persze,és ha fiatal jóképű a pap,meg is mutatom neki hogyan.
2021. dec. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%

Én megbánni szoktam imában és kérem Istentől, hogy bocsásson meg. Bár egyre ritkábban esek el ebben a bűnben, kezdem megtanulni az önmegtartóztatást.


Anjutca: nem szeretnélek megbántani, de miért csinálod a fesztivált itt is?

2021. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
96%

Persze. "Vétkeztem a 6. parancs ellen." Ennyi, nem kell részletezni.

Egyik leggyakoribb bűn a 6. parancs elleni különféle bűnök (súlyosabbak és kevésbé súlyosak). Fel se szalad a papok szemöldöke szerintem.

Egyik gyerekkori jóbarátom pap, ő mondta, hogy 2 év papság alatt már kb. mindent (is) hallott a gyóntatószékben. Egy 20-30-40 éve "pályán levő" papnak nem hiszem hogy lehet újat mondani.

2021. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
96%

Szerintetek melyik bűnt lehet a gyónási titokban nehezebb megtartani?

- Egy 18 éves lány elmondja hogy paráználkodott

- Józsi bácsi bevallja, hogy megölte az asszonyt és feldatabolta és elásta a pincében

2021. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%
A Józsi bácsit titokban se kéne tartsa. Mikor vezetik már bevált országban hogy amelyik pap a gyilkosságos gyónást nem vallja be azt börtönbe zárják. Cinkos aki ne a és ez alól.a Gyonasi szentség se kivétel. A gyilkosság nagyobb bűn mint a Gyonasi szentség. A katolikus törvények meg elmehetnek a fenébe. Ha nincs elég katolikus pap csináljanak az evangelikusokbol.
2021. dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Régen is volt Gyonasi titok bár hülyeség keresztény református szemmel nézve de akkor gyilkosságokat nem gyontak meg. Nem éltek vissza avval hogy a pap nem mondhatja el. Most már más világ van.
2021. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Kedves Anjutca!


Amíg nem tudsz tisztelettel, fröcsögés nélkül beszélni az evangélikusokról megkérlek szépen az összes evangélikus testvérem nevében, hogy ne válaszolj az olyan kérdésekre, ahol az evangélikusok szóba kerülnek.


Ami a gyónási titkot illeti az az állami hatalom felett áll, mert az Istentől ered. Olyan helyeken is tartják a papok a gyónási titkot, ahol az állami hatalom nem ismeri el a gyónási titok létjogosultságát. Nepomuki szent János inkább vértanú halált halt, mintsem, hogy elárulja a gyónója rábízott titkát.


Üdv :)

2021. dec. 28. 10:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!