Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknél tényleg nem...

Keresztényeknél tényleg nem megengedett a csókolózás házasság előtt?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok gyermekkorom óta, de megmomdom őszintén még sosem hallottam erről. 19/F

Nen rég olvastam valahol, ha jól rémlik egy házasoknak szánt lelkitükörben, hogy minden testi érintkezés tilos a házasság előtt még a csók is. Nem magam miatt kérdezem, csupán puszta kíváncsiságból. Tudom nyilván vannak olyanok, akik már szexualitást is aktivan gyakorolják a házasság előtt. De most főként azokhoz szólna a kérdésem, akik vártak a szex-szel házasságig. Szóval mi a véleményetek erről? Van aki betartja ezt is?


2021. dec. 28. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is római katolikus vagyok, de még egyátalán nem hallottam ilyesmiről. Szerintem a csók belefér.( Ez az én véleményem!) 19 F
2021. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

"Egy neve elhallgatását kérő pap viszont megosztotta az igazságot a Velvet olvasóival. Vagyis az egyház álláspontja szerint a szexualitás csak a házasság keretein belül élhető ki, mert az alapvetően az utódnemzést szolgálja. A szex bármilyen formája házasságon kívül paráznaság, így bűn. Még csókolóznia sem lehet az ifjúnak és a leánynak, csak miután házastársnak nyilvánították őket. Sem az orális, sem az anális szex, sem a maszturbáció nem megengedett a hajadon illetve nőtlen ifjaknak. Lélekben kell ugyanis tisztának lenni, mielőtt Isten előtt örök hűséget fogad az ember. Mindez azt is jelenti, hogy ha egészségügyi okból, és nem szexuális kapcsolaton keresztül veszíti el a leány a biológiai szüzességét, attól még szeplőtlennek számít az Úr szemében - fogalmazott egyházi informátorunk."


Forrás itt: [link]


Amint a szövegben olvasható, még a csokolózás sem helyes azok között, akik nem házasok.


Mondjuk én a fentiekkel nem értek egyet.


Bár nem vagyok keresztény, de azért válaszoltam, mert amint az #1 kommentelőnél is látszik, a keresztényeknél nem egészen tiszták ezek a dolgok.

2021. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem egészen tiszták, vagyis nem igazán tudják, mit szabad, és mit nem. Mondjuk házasság előtti csókolózásról nem is szokott szó esni annyira, ha jól tudom.
2021. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Nincs ilyen korlátozás...


Nyugodtan smacizzatok! :)

2021. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Azért ne a velvet legyen már az autentikus forrás vallási kérdésekben!! :D

Egyébként a csók nem számít paráználkodásnak.

2021. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

A Velvet forrása állítólag egy pap. Az egyházi vezetők pedig nyilván jobban tudják, hogy mi a helyzet ebben a témában.


Vagy talán van olyan pap, ami ellentmond annak, aki a Velvetnek nyilatkozott?

2021. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
A csók is már olyan fokú intimitás,, ami szerintem nem engedhető meg házasság előtt, ahogy a szex sem.
2021. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
68%
A legtöbb római-katolikus hívő nem tartja be ezeket. Én pl. nem is ismerek olyat, aki házasságáig megtartotta a szüzességét. A mai világ már más.
2021. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nincs ilyen szabaly.
2021. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"egyhazi informatorunk megosztotta az igazsagot"


hat, ha ezt igy kell a neve elhallgatasat kero papnak suttyomban felfedni, akkor nem lehet olyan nagyon szeles korben tanitott szabaly :-D


birom, ahogy ezek a pletykalapok fogalmaznak


ettol fuggetlenul lehet, hogy tilos

olyat mar hallottam, hogy nyaktol lejjebb nem lehet egymast megerinteni (mikor a kez is nyaktol lejjebb van)

2021. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!