Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak kortás, progresszívan...

Vannak kortás, progresszívan miséző papok?

Figyelt kérdés
lényeg, hogy közérthető legyen és a mai kor nyelvezetével tolmácsolja gondolatait

2022. jan. 6. 15:17
 1/8 Prókátor ***** válasza:
100%
Vannak papok, akik latinul mondják a mise szövegeit... de a saját gondolataikat mindig is a többségi "népnyelven" mondják.
2022. jan. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga a miseszöveg adott. A prédikáció lehet "progresszív". Persze kinek mi számít közérthetőnek vagy progresszívnek: én több progresszívet ismerek, mint aki nem az, egy részük ráadásul már-már túl "progresszív" nekem. De ízlések és pofonok...
2022. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen felekeztről van szó?

Katolikus? Protestáns? azon belül is...???

2022. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pál Feri szinte pszichológiai előadásokat tart, szuper és baromi fontos, az embereket gyógyító hatású szerintem, pedig nem vagyok hívő.
2022. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Őt is dícsérni szokták:


[link]

2022. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3as - bármilyen keresztény


jókat írtarok. ment a jelölés

2022. jan. 6. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Azokra gondolsz akik mindig a Reformátusokat becsmérlik. Nálunk a környéken az ortodox pópa is azt csinálja meg a katolikus is. Hogy nem félnek a pokol tüzétől. Fordítva a refik nem becsmérlik őket a szoszekrol mert ők az igazi keresztények. Az csak olyan rafogas hogy a református uszit a katolikus ellen. Ez olyan mint a kassai papok meg az üldözés meg a temolomelveves, ránk van fogva.
2022. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
keresgéltem még és Máté Kristóf atyát találtam aki a prédikáció kereteiből szokott kilépni.
2022. jan. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!