Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház miért nem tud...

Az egyház miért nem tud progresszív, a 21. századnak megfelelő szertartásokat végezni?

Figyelt kérdés

Engem kiráz a hideg a tipikus misétől/istentisztelettől, egyéb szertartástól. Engem nem tölt fel, nem ad semmit, csak egy szimpla néha elmegyünk, de alig várom a végét. Az én vallási képembe nem fér bele az egyház, és annak rítusai. Sokkal jobban tetszenek egyes nyugati, vagy keleti egyházak vidámabb, korszerűbb szertartásai, mint amit a legtöbb felekezet nyújt.

Ezen nem akarnak reformálni? Nem hiszem, hogy a mai embert be lehetne csalogatni a több száz éves rítusokkal.


2016. júl. 3. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

"Sokkal jobban tetszenek egyes nyugati, vagy keleti egyházak vidámabb, korszerűbb szertartásai, mint amit a legtöbb felekezet nyújt."


A keltei egyházak szertatásai 1600-2000 évesek. Az összes, kivétel nélkül.

De örülök, hogy tetszenek :)

2016. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
* keleti
2016. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, hogy nem a felszínes divatmajmok szórakozási igényeit hivatott kiszolgálni a szakrális szertartás.

De gondolom a szakrális szertartás kifejezés sem illik a világképedbe, és itt nincs idő ezt -amit két generáción át romboltak szüleink, nagyszüleink világnézetében a kommunista eszmék nevében -kifejteni pár óra alatt.

Menj inkább a mekibe, érezd jól magad.

2016. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jaj most mi lesz. :/


Remek érvelésed van, komolyan érdekelne, nincs valami felsőfokú végzettséged?


Kérdez valaki valamit, ezt válaszolod: "itt nincs idő kifejteni"

Nem válaszolok a kérdésre, hanem magamat egy felsőbbrendű plebejusnak titulálva nem válaszolok, hanem helyette elkezdek személyeskedni. Majd odaböfögök egy jajj nincs időm kifejteni mondatot (ami teljesen hiteltelenné és inkompetensé tesz)


Ergo 1 értelmes mondatot nem voltál hajlandó összehozni, még csak a kérdésre sem tudtál 1 darab választ sem adni, egy normális érved sem volt, a stílust meg inkább nem is minősítem.


Abszolút helyén való az előző jelző. Az ilyet tényleg csak a legprimitívebb emberekre szoktam mondani.

2016. júl. 3. 11:08
 5/13 A kérdező kommentje:

Az extrapolálást mint súlyos érvelési hibát már meg sem említem.

Tényleg gratulálok, 4 darab sorból le tudtál vonni ilyen következtetést, ezt igen:


-felszínes divatmajmok

-szórakozási igényei

-Menj inkább a mekibe,


Neked az ország vezetői között a helyed. Jah nem bocsánat, a világ vezetői között lenne a helyed, ekkora IQ-val és bölcsességgel.

2016. júl. 3. 11:12
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem lehet reformálni, mert azonnal elfordulnak tőlük a nénik, akik a 90%-át adják a felekezeteknek.

Ahogy egyre fejlődik az ember, egyre kevesebbeket érdekelnek az ősi és ma már teljesen érvényüket vesztett, sőt nevetségesnek tűnő tanok. Ma már nem kényszerítik rá olyan mértékben a vallást az emberre, mint a korábbi generációknál. Anyámat még megkeresztelték a szülei és kitagadták volna, ha nem megy velük templomba. Megmaradt benne a kényszerítésnek ez a visszataszító emléke, én nem vagyok megkeresztelve és nem is hiszek, és a gyerekemet sem térítem semmilyen irányba, higgyen amiben akar, az ő döntése.

2016. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

"A keleti egyházak szertatásai 1600-2000 évesek. Az összes, kivétel nélkül.

De örülök, hogy tetszenek :)"


Az 1-es igaz és jó hsz.


Pattogj nyugodtan kérdező, nekem nincs időm elmondani a szakrális szertartás lényegét - hosszú.

Csak annyit NEM az a lényege, hogy "becsalogassa" a szórakozni vágyókat.

Viszontlátásra.

2016. júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Inkviziciós detektív ***** válasza:
62%

Istennel akarsz találkozni akkor ne menj misére. :)

Először közeledj hozzá a beszédén keresztül. Olvasgasd, fogadd be az evangéliumot fenntartás nélkül, és kezdd el megcselekedni az olvasottakat. Ez az igazi Istentisztelet.

Aztán menj olyan közösségbe amit áztat a késői eső.

Mindenképp pünkösdibe, ahol Isten Szelleme mozog. Ahol bálványimádás van, onnan úgyis kihívna Isten.

2016. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
Valóban igaz amit 11:18-as válaszoló ír, nem az a lényege. Hanem a pénz... Nem fontos, hogy becsaljon embereket, az kell, hogy aki ott van maradjon és adakozzon.
2016. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

"Hanem a pénz..."

Milyen igaz,Heves megyében voltunk most egy templomban,bejáratnál már pénztár,mécsesekhez darabár írva,zsoltárkönyvhöz kölcsönzési ár,fényképezni csak pénzért.Mintha boltban lettem volna.

2016. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!