Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szokás elmenni templomba...

Szokás elmenni templomba imádkozni nagyobb tanulmányi vizsgák előtt?

Figyelt kérdés

Hallottam és láttam több nemzet ünnepi és jeles napi szokásainál, hogy vizsgák előtt, például érettségi, államvizsga stb. előtt és a sikeres vizsga után el szokás menni egy templomba. Japánban sintó szentélyt látogat ezen alkalomból a többség, de a keresztény templomok és a buddhista templomok sem üresek ezek alkalmakkor, a világ ortodox keresztény, illetve mélyebben katolikus felén elmennek a diákok még egyszer előtte gyónni, illetve Törökországban is szokás mecsetbe vagy ortodox keresztény templomba (vallásnak megfelelően) elmenni imádkozni még egyszer a nagy esemény előtt. Más országokról is hallottam hasonló szokásokat.


Ez szokás itthon is? Mi a lényege, értelme a szokásnak? Máshol ez tényleg egy családi szokás?



2022. jan. 21. 12:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7 azert vagy ateista, mert szerinted a keresztenyek tudas- es tanulasellenesek?
2022. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#10.

Nem éppenséggel. Például a jehovisták legtöbb tanítása élesen szembemegy a Bibliával. Kezdve a nevükkel, aminek kettő eredete lehetséges, de mind a kettő eléggé nevetséges. Az egyik szerint egy félrefordítás. A másik szerint pedig a JHVH-t olvasták egybe az Adonájjal, azzal nem törődve, hogy keresztény értelmezés szerint Isten neve Isten. Viszont ha már mindenképpen az Ószövetségben akarnak kutakodni, akkor vagy 100 másik szóval emlegeti a Héber Biblia Istent (pl. Elohim), de nekik ez tetszett és ezt választották ki maguknak. :-)

2022. jan. 21. 20:40
 13/25 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=CNzOvvHl74E


Ezek a kritikák a legtöbb esetben, kicsit átformálva igazak a többi vallás szektásodott "részeire" is.

2022. jan. 21. 20:42
 14/25 Blackice75 ***** válasza:

Kedves felebarátaim, mennyire abszolute biztosan tudjátok, hogy én ki vagy mi vagyok :)

Persze lehet engem nevezni bárminek, mint szektásnak, ateistának, sátánistának meg minden egyébnek. Bennem egy szemernyi harag, vagy gyűlölet sincs ezért. Az Írasok(biblia) felöl való tudatlanság az nem butaság. Egyszerűen ez abból adódik, hogy évszázadok sőt évezredek óta, minden újonnan született és a mai napig születendő új generációkat a világ vallási , tudományi és politikai filozófiáinak, és rendszereinek megfelelően kondiciónálnak az oktatási rendszerben, távol tartva ezzel a generációkat a Teremtőjétől, és annak igazságától. Isaac Newton és társai páholyos szabadkömüves klubtagok voltak, mint a neves bibliaforditok is, mint ahogy ma sok nemzetközileg elismert világi híresség is, köztük a pápa is, es minden hírhedt a vilagban közismer vallási és politikai ,vezető Orbán Viktor is, Putyin is és mindenik,

Aki nem hiszi tegyen egy kis erőfeszítést és kutasson!


Ami vallásokat és különösebben ami kereszténységet illeti, hát hogy is mondjam, van köztük, gúnyolódás, kevélység, gyalázás, kiközösítés, útálat.

Ne gondolja senki , hogy én bármelyik, a világon létező vallás vagy szekta valamelyikének a tagja,vagy követője vagyok.

Én az Atya szavában bízok !

És most csak érdekességből csak példának, a katolikus megveti a jehova tanúit , a jehova tanúi a katolikust. Ezt a két egyházat csak példának hoztam fel, amúgy mindenik úgy egymást valamilyen szinten megveti és kigúnyólja

Pedig némi ritustól eltekintve amiben külömböznek, egységesen ugyanazt vallják, ugyanazt a hazug igazságából kitekert filozófiát tanítják híveiknek, sőt annyira, hogy pont ugyanazokkal a versekkel érvelnek arra, hogy az a Megváltó eltörölt mindent szinte,meg lehet enni minden dögöt, és stb... stb...

Tehát a főfilozófia ugyanaz!

Minden vallásnak ugyanaz az atyja, amelyik a tudománynak is , amelyik a politikának is, amelyik az oktatási rendszernek is , a médiának is ,a szórakoztató iparnak is, a gazdasági és kereskedelmi iparnak is, az egészségügynek is , és mindennek ami a világon jelenleg működik! Ez a sötét széles út rengeteg sávval de világosság nélkül!


#4 "Ezeknek az ifjaknak Isten tudományt és jártasságot adott minden könyvben és bölcsességben"


Persze kedves 4-es, minden könyvben jártasak es evilági bölcsességben kiemelkedőek, csak az Atya szavából tudatlanok, köszönhetően ennek a beteg vilagnak!

Mindent ami itt felépült, és megvalósúlt az ember által ezen a földön, az Atya lesöpri , kő kövön nem marad, mert föld lakossága és annak bölcsessége nem Őt szolgálja , hanem a Baált!


Salamon az Atyától kapott bölcsességét ne hasonlítsuk össze torz világunk tudományával!

Salamom erkölcsösen volt bölcs az Atya parancsolataiban járva , kelve , mig ma minden egyes következő generáció egyre erkölcstelenebb lesz!


Amíg az Írást és a világot keresztényi vagy egyéb világi filozófia szemüvegén keresztül vizsgálod, soha nem fogod meglátni az IGAZSÁGOT!

Nem azert mert buta vagy, azért mert nehéz kiválnod belőle, mert édes álomban ringat!



HalleluYAH

2022. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

#14

Jó, de te világi tudományokból is hülye vagy és teológiából is. Általában a tudományellenességgel az emberek saját ostobaságukat próbálják leplezni. A nevetséges konteós elméleteid is ezt mutatják. Te is olvasol, mert van valami fogalmad a világról, csak ez megáll ócska youtube videók bugyuta összeesküvés elméleteinél, amiket a hozzád hasonló butácska emberek beetetésére találnak ki.

Tudom, ilyenkor ti mind valami szektás felsőbbrendűség érzetből már el is hiszitek, hogy mennyire különlegesek vagytok, s ha már e mögött semmi nincs, legalább marad a kiválasztottság tudat. Csak sajnos itt nem valami isteni kiválasztottságról van szó (a Biblia szerint a tudomány is Isten ajándéka), hanem az emberi ostobaságra való kárhoztatásról.


"Minden vallásnak ugyanaz az atyja, amelyik a tudománynak is"

Természetesen Isten a tudomány atyja, hiszen az Ő ajándéka, mint Izajás próféta így ír róla:


"Rajta nyugszik az Úr lelke:

a bölcsesség és az értelem lelke,

a tanács és az erősség lelke,

a tudás és kegyesség, és az Úr félelmének lelke"


Sajnos neked a Lélek ajándékaiból nem jutott, de ne lepődj meg, ha ennyire elutasítod. Mint írtam, a jót is rossznak mondod.


"Salamon az Atyától kapott bölcsességét ne hasonlítsuk össze torz világunk tudományával!"

Salamon nem csak bölcsességet kért és kapott, hanem tudományt is.

2022. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Blackice75 ***** válasza:

Persze, persze ;)

Hááá hogyne :)

2022. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

13


Mormonok, Jehova Tanúi, Szcientológia - ezek nem neoprotestánsok

2022. jan. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Állítólag a mohácsi csata előtt a török katonák földre borulva imádkoztak, amíg a magyarok nem.
2022. jan. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Na 16# itt van ennyi volt hogy kicsit is komolyan vegyünk
2022. jan. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#17

A Jehova tanúi neoprotestánsok lényegében, a másik kettő valóban nem.

2022. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!