Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szokás elmenni templomba...

Szokás elmenni templomba imádkozni nagyobb tanulmányi vizsgák előtt?

Figyelt kérdés

Hallottam és láttam több nemzet ünnepi és jeles napi szokásainál, hogy vizsgák előtt, például érettségi, államvizsga stb. előtt és a sikeres vizsga után el szokás menni egy templomba. Japánban sintó szentélyt látogat ezen alkalomból a többség, de a keresztény templomok és a buddhista templomok sem üresek ezek alkalmakkor, a világ ortodox keresztény, illetve mélyebben katolikus felén elmennek a diákok még egyszer előtte gyónni, illetve Törökországban is szokás mecsetbe vagy ortodox keresztény templomba (vallásnak megfelelően) elmenni imádkozni még egyszer a nagy esemény előtt. Más országokról is hallottam hasonló szokásokat.


Ez szokás itthon is? Mi a lényege, értelme a szokásnak? Máshol ez tényleg egy családi szokás?



2022. jan. 21. 12:56
1 2 3
 21/25 Blackice75 ***** válasza:
47%

Nézd 19 nem engem kell komolyan venni, hanem az Atya szavát!

Azért nem értik meg kedves felebarátaim amiről írtam , mert nem ismerik az Írást(biblia)!


Olvasd el a 119- es zsoltárt, és kívánom hogy adjon neked hozzá az Atya elég értelmet ahhoz hogy megértsd, és ha megérted tudni fogod, hogy miről írtam.

2022. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%

Na látod ennyire agymosott vagy hogy te is elhiszed amit írsz.


Amúgy a te állítólagos szent könyved (itt a szent az állítólagos) több száz évvel jézus után íródott nem fura? Sőt ha már a tudásnál járunk azt tudod e hogy az ószövetség nem említi jézust hmm? Akkor hogy is van ez?

2022. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Blackice75 ***** válasza:

Nézd Kedves #22-es


Mielőtt reagálnák a kérdésedre, újra meg kell említenem azt a szomorú tényt, hogy aki a világ vallási filozófiáinak,teologiáinak és egyéb tanításainak a szemüvegén keresztül igyekszik értelmezni az Írásokat(biblia), az az egyén soha nem fogja megérteni azt.

Én nem akarok kiforgatni senkit a hitéből, vagy a vallási meggyőződéséből. De meg kell értened, hogy az nem az a hit és meggyőződés ami a az Atya szavát igazolja, mert az nem Tőle van!

Azért nem értik meg a kedves barátaim azokat, amiket előbb írtam, ami a bölcsességet meg a tudást illeti!

Ők úgy értették meg, hogy én a minden téren fejlett technologiát rendszeresítő tudomány ellen vagyok.

És bemásoltak igéket amiknek az valós jelentéséről sajnos fogalmuk sincsen!


És akkor most vizsgáljuk meg azt , ami a kérdésedet illeti , hogy az úgy nevezett ó szövetségben van említes a Megváltóról vagy nincs.

Nézzük meg hogy milyen választ ad erre nekünk az Atya az Írasból ami az Ő üzenete a számunkra és válasz minden kérdésünkre.

Elsőre ezt emeltem ki neked az Írásból, olvasd el a verset és különösen figyelj oda a versben lévő utolsó kérdésre:


Péld 30:4 Kicsoda ment fel az égbe, hogy onnan leszállott volna? Kicsoda fogta össze a szelet az ő markába? Kicsoda kötötte a vizet az ő köntösébe? Ki állapította meg a földnek minden határit? Kicsoda ennek neve? Avagy kicsoda ennek fiának neve, ha tudod?


Máris mutatom neked a következőt ugyancsak ó szövetség , Példabeszédek, és ezekben a versekben maga a Megváltó szól hozzánk ismertetve velünk azt, hogy Őt az Atya még a mennyek es a föld teremtése előtt megalkotta, es általa termetett mindent, jöjjön akkor tehát a a Példabeszédek 8-ból:


Péld 8:22 Az Úr az ő útjának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

Péld 8:23 Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

Péld 8:24 Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

Péld 8:25 Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

Péld 8:26 Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

Péld 8:27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

Péld 8:28 Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

Péld 8:29 Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatát, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

Péld 8:30 Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva őelőtte minden időben.


H525 ‫אָמוֹן‬ ('ámôn)

1) kézműves, építész, mesterember


Péld 8:31 Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségem[et] [lelve] az emberek fiaiban.


(Játszva, H7832, H8764)


H7832 ‫שָׂחַק‬ (śáḥaq)

Kal

1) nevet, megmosolyog vmit


Tehát az első amit alkotott az Atya az az Ő szava a Tora,és a Megváltót a Fiát, aki Őt és az Ő szavát képviseli végig a Bibliában.

Az Atya a Fiú által teremtett mindent, Ő csak szólt és lett, a Fiú csinálta mert a Fiú volt a "kézmíves":


Péld 8:30 Mellette valék mint kézmíves,

A kézmívest az alábbi szóból fordítottak eben a versben:


H525 ‫אָמוֹן‬ ('ámôn)

1) kézműves, építész, mesterember


Tehát, a Megváltó képviseli az Atyát a szava által ami a Tora!


De ha esetleg ez kérdéses lenne a számodra, nézzük meg mit mond erről maga a Megváltó. Mert mint említettem, minden kérdésünkre a választ az Atya megadta a bibliában , meg jóval előtte hogy mi léteztünk volna.

Na nézzükmis meg mit mond a Megváltó azzal kapcsolatban , hogy van e róla szó az ó szövetségben:


Ján 5:46 Mert ha hinnétek Mózesnek, nekem is hinnétek; mert én rólam írt ő.


Ján 5:47 Ha pedig az ő írásainak nem hisztek, mimódon hisztek az én beszédeimnek?



Mózes neve a Torával függ össze kedves felebarátom, és reménykedem benne, hogy ha minden vilagi vallási filozófia tanítását pár perce kiveted az elmédből és úgy értelmezed ezt a fenti két verset, akkor megérted, hogy mit akar a Megváltó ezzel mondani nekünk!

És utoljára de nem utolsósorban, olvasd el ezt kedves #22-es János1 1-től 18-ig és abból is bizonyosságot szerzel arról hogy az Ige ami az Atya szava vagyis a Tora az a Megváltó. Én ebből most csak a 18-as verset emelem ki neked ami így szól:


Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya keblében van, az jelentette ki [őt].


Az Atyát végig a Fiú képviselte az Ó szövetségben, vagyis Ő volt a küldött az Atya nevében.

Az Atya es a Fiú nevét nyílván kitakarták a Bibliából. Ő járt Énokkal, Noéval, Ádámékkal a kertben, Ő beszélt Káinnal ,birkózott Jákobbal, Mózessel, es stb... Ö volt az Úr(Yahuah) angyala!



A kérdezőnek meg külön üzenem, ha nem veti meg azt az igazságot ami az Atya szava amit a Megváltó képvisel, felejtse el a templomokat meg a vallásokat, menjen be a kis szobájába, boruljon le és egyénileg tiszta, őszinte szívből imádkozzon az Atyához , hogy vezesse rá őt arra a keskeny útra ami a Megváltón keresztúl hozza vezet, és kérje Tőle tanulmanyaihoz és vizsgáihoz a sikert és megadatik neki.


Máté 6:5 És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, akik a gyülekezetekben és az utcák szegletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom nektek: elvették jutalmukat.


Máté 6:6 Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet neked nyilván.


Remélem.hogy segíthettem, jöhetnek a gúnyos reagálasok, nem haragszok senkire!



HalleluYAH!

2022. jan. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
9%
Nagyváradon is van Veni Sancte a katolikus iskolákban évnyitó Szentmisén. Szerencsére a családból senki nem járt katolikus iskolába ( éppen elég az evangélikus óvoda erők már írtam), egy osztálytársam meg keresztanyam testvérének a lánya jártak olyanba reformatuskent. De csak azért mert leszállrak a buszról és 5 perc gyaloglás után az iskolában voltak. Nem kellett villamosra bérletet vegyenek mert akkor úgy volt Nagyváradon hogy kijön a buszra, kijön a villamosra volt bérlet. Most már egybe van.
2022. jan. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hálásak vagyunk ezért a roppant érdekfeszítő és lényeges információért, Anjutca.
2022. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!