Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventista vallás szerint,...

Kérlek segíts !!! kérdése:

Az adventista vallás szerint, ha valaki öngyilkos lesz , hova kerül vagy mi lesz vele?

Figyelt kérdés

Ismerek egy családot ahol sajnos történt egy öngyilkosság.Viszont nagyon vallásosak, ( adventisták) és nemtudok sokmindent erről a vallásról. Hallottam olyat hogy náluk nincs menyország. Csakis Krisztus második eljövetelét várják. Ha jól tudom az öngyilkosság bűnnek számít. Szóval ez a srác aki öngyilkos lett az ő vallásuk szerint, ebben a helyzetben mi történt vele?

Minden ezzel kapcsolatos dolgot meghallgatok!

Előre köszönöm!



2022. jan. 23. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Elvileg aki öngyilkos lesz pokolba kerül mivel Jézus nélkül halt meg
2022. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Az adventista szekta nem hisz a pokolban. Szerintük ezek az emberek nem fognak felébredni.
2022. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintük megsemmisül a lelke, mintha nem is létezett volna sose. Ez abból adódik, mint előző hozzászóló is írt, hogy nem hisznek a pokolban keresztény értelemben.
2022. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

Az ÖRÖK pokolban nem hisznek, de az elkárhozásban is a részleges pokolban igen. A hitük és a Biblia alapján az öngyilkosok is oda jutnak.

Egyébként hisznek a mennyben is és a Jelenések könyve szerinti Új Földben.

Hol (melyik településen) volt ez a srác? Ő is adventista volt?

2022. jan. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

"Az ÖRÖK pokolban nem hisznek, de az elkárhozásban is a részleges pokolban igen."


Nem. Szerintük halálalvás van, nincs pokol, az ember lelke nem megy a mennybe se, csak feltámadás van az arra érdemeseknek. Veszettebbek azt állítják, hogy akik megtartják a szombatot, azok támadnak fel. A vasárnap pedig az ördög bélyege.

2022. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem mondod 5-ös, hogy nincs náluk pokol? Amit te mondasz az hülyeség.

A hitük szerint - és ahogy a Bibliából kivehető - minden ember feltámad, aztán némelyek üdvözülnek, a többiek pedig kárhozatra, valamennyi ideig tartó pokolra mennek.

Az én szüleim is adventisták. Csak ismerem már a hitelveiket, főleg hogy 20 éves koromig én is közéjük jártam.

2022. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, neked mondom, mivel akkor én jobban ismerem a tanításaikat. A szüleid max nem figyelnek arra, amit mondanak nekik. Nincs pokol az adventista tanításban.
2022. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, más témákban is ennyire okos vagy?

Dúrj bele ebbe:

[link]

2022. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Teológiát végzett adventista tanító vagyok, így pontos választ tudok neked adni. Hitünk szerint minden ember a “pokolba” kerül, mert a Szentírásban a pokol szó (héber: seol, görög: hádész) a halottak tartózkodási helyét jelöli. Innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre, a gonoszoknak pedig a kárhozatra. Az hogy ki melyik csoportba kerül az Isten döntése, mi emberek senki felett nem ítélkezhetünk.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Péter

2022. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! <3
2022. jan. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!