Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Adventisták miért szekta...

Az Adventisták miért szekta és miben tévednek?

Figyelt kérdés

Nekem leszektázták őket.

Nem ők azok akik ahhoz ragaszkodnak ami a Bibliában van?

Abban meg nem az áll,hogy senki sem tehet hozzá és nem vehet el belőle?

Mennyire közelítik meg ők a helyes utat?



#Biblia #szekta #protestantizmus #kereszténység, #adventista,hetednapi adventista
2021. dec. 28. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kifejezetten szekta, inkább csak fundamentalisták. Vannak felekezetek, ahol tényleg elég extrémen gondolkodnak, azonban ezek alapján nem lehet általánosítani :D Ragaszkodnak a szombattartáshoz, a tiszta és tisztátalan állatok különválasztásához, és egyes ószövetségi törvényekhez, szokásokhoz is. Ami még jellemző rájuk, hogy extrán várják Krisztus második eljövetelét, és a Biblia mellett E. G. White prófétanőjük könyveit is használják.
2021. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az adventistak nem szekta.

Minden felekezet azt mondja magarol, hogy ok ragaszkodnak legjobban a Bibliahoz, es az o megkozelitesuk a helyes. :-)


Az adventistaknak sok csoportja van, a legnagyobb a hetednapi adventistake. Fo tudnivalo roluk, hogy a szombatot unneplik szent napkent. Hisznek abban, hogy Krisztus mar nagyon hamar ujra el fog jonni, innen a nevuk: "second advent" (masodik eljovetel). Az egeszseges eletmod, etrend nagyon fontos, sokan vegetarianusok koztuk. Ellen G White nevu egyhazalapitojuk neve lenyeges, az o irasait tanulmanyozzak, tehat kb. lehet mondani, hogy hozzatesznek a Bibliahoz.


Tul sokat nem tudok roluk. A szombatot azt oda kell szanni, egesz napos egyhazi program.

Nem mainstream egyhaz, de nem szekta. Vannak, akik mindent leszektaznak, ami nem tortenelmi egyhaz.

2021. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Adventista és adventista között is van különbség.

Személyesen ismerek olyat, aki szerint ha nem tartja valaki a szombatot, hanem vasárnap ünnepel, akkor az a sátáné és Isten nem szereti. Míg ismerek olyan adventistát, aki az általuk gyűlölt katolikus egyházból nősült újra, igaz, újra be kellett merítkeznie. Szóval vannak még maguk között is különbségek. A megtérés náluk annyi, hogy elfogadja valaki a szombatot, a prófétanőjük tanításait és igyekszik jól viselkedni. Valódi megtérést még egyiküktől sem hallottam. De ez nem azt jelenti, hogy nem létezik, hisz nem ismerem mindegyiküket.

2021. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Az egész kereszténység téved. Főleg amikor olyan hülyeségeket hordanak össze, hogy lehet valaki akármilyen jó ember, ha nem hisz, akkor elkárhozik, azaz megy a pokolra. Mert a Bibliából ezt olvassák ki.

Még mindig középkori sötétségben élnek a legtöbben és még terjesztik is ezeket a sületlenségeiket.

2022. jan. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egykori adventista vagyok.


Az adventizmust ha szektának nem is, de egy szekta jellegű felekezetnek lehet mondani.


Tagadják azt, hogy a fajok egymásból alakultak ki, vagyis tudománytagadók.


Állítólag ők a Sola Scripturában hisznek, de Ellen G. White írásinak is nagy jelentősége van náluk, azokat is (legalább egy részét) ihlettetnek tartják, mint a Bibliát. Persze mondhatják azt, hogy nekik a Biblia az első, de amikor tényként vesznek valamit, ami White írásaiban megvan, a Bibliában meg nincs meg, az már nem Sola Scriptura.


Antikatolikus lelkülettel rendelkeznek, de persze ezt úgy magyarázzák, hogy ők nem a katolikusokat vetik meg, hanem az intézményt. Csak magukat tartják az egyedüli igaz keresztény felekezetnek, amely szerintük isten népe. Úgy vélik, hogy őket megjövendölte a Biblia. Mondjuk itt hozzáteszem, hogy szerintük az istennek van egy láthatatlan egyháza is, ami azt jelenti, hogy más keresztény felekezetekben is vannak igaz hívők, de azok majd onnan ki fognak jönni, és ha jól tudom az adventista tanítást, azok a hívek majd csatlakoznak hozzájuk, amit így azt jelentené, hogy egy bizonyos szempontból egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat. Annak ellenére, hogy állítólag Ellen White azt írta, (csak hallottam, nem olvastam) hogy adventista felekezetek fognak elveszni. Amit én úgy értek, hogy a leghűségesebb adventisták maradnak meg.


A szektás jelleg ott is megmutatkozott, amikor a szombatünneplés annyira túl lett tolva az egyik tapasztalat adventistánál, hogy már azon gondolkodott, hogy vajon a vaj felkenése a kenyérre nem-e probléma. Ő a gyülekezetben valami diakónus volt, vagy valami ilyesmi.


Hát kb. ennyit róluk. De ha többet akarsz tudni róluk, talán jobb, ha felkeresed őket, az én emlékeim ugyanis kissé megkoptak már, nem mondok mint biztosra, amit írtam.


Üdv. egy agnosztikus.

2022. febr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*mondom
2022. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

3/6 "...Szóval vannak még maguk között is különbségek..."


Pál erre szólította fel a keresztényeket, hogy legyenek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban (1Korintusz 1:10).


A János evangéliuma 17: 20,21 versei szerint Jézus és az Atyja egységben vannak, és a követőit is ez az egység jellemzi.

2022. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A www.adventizmuskutatas.hu oldalon elég jó információk voltak a tanításaikról. Sajnos az oldal már nem létezik, de webarchive oldalakon elérhető, például itt (a link nem biztos, hogy jól fog megjelenni):


[link] [link]

2022. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy nem lesz jó a link. Fűzd össze a kettőt, és a szóközt töröld ki belőle.
2022. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A wikipedia által meghatározott fogalom szerint,a HN Adventista Egyház NEM szekta!


Az,hogy némely adventista szektásan viselkedik,nem vonatkoztatható az egész közösségre!


Nemzetközi közösségük(General conference) által elfogadott dogmái szerint csak az a "próféta,prófécia"fogadható el,amely nem tér el a Biblia tanításától.


Ha valaki ítélkezni kíván felettük,először ismerje meg a HNA egyház által elfogadott,hirdetett tanokat(dogmáikat)s utána egyeztesse a Biblia tanításaival!


Ez az elv nem működik a Római Katolikus vallásra,ugyanis ők a frissebb kinyilatkoztatást(Pápai enciklikák)fölé helyezik a réginek,vagyis a mintegy 2000 éves Bibliának. Szerintük ugyanis Isten váltogatja a szavát,véleményét a körülmények s az idő változásaival.

2023. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!