Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lélek halhatatlan vagy...

A lélek halhatatlan vagy nincs különálló lélek a testtől függetlenül, tehát mi fog feltámadni aki az örök életet kapja?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 00:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Az eddigi tapasztalataim alapján és amiket hallottam az az, hogy nincs külön lélek, hanem ember van és az ember támad fel. De teljesen én sem értem, esetleg valaki tud valami hozzáfőzni valót ehhez?
2022. jan. 28. 00:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Van test és lélek. Én hiszem és vallom mint Keresztény Református hogy először a lelked támad fel és egy részleges ítélet lesz. Mit gondolsz mire van a purgatórium. Oda azok kerülnek aki a mennybe fog kerülni mert a másik része a pokolba kerül. A tisztotutbe lévőkért azért imádkoznak hogy habarabb lejárjon a penitencia és kerüljenek a mennybe. És a mennyből nem kerülnek vissza a pokolba mert kiégetik belőlük a bűnt és tudnak imádkozni az élőkert értitek?Akik a pokolba kerülnek azok még onnan megtérhetnek Istenhez de kevesen fognak. Aki megtér az nem megy meg a purgatóriumba mert a pokolban szenvedett hanem megtisztul automatikusan mert az 1 baranynak jobban örül Isten mint a 99 nem vagy a tékozló fiút is szeretettel fogadja. Ezt nem tudom magyar nyelven, Judecată Particulară. És mikor eljön a rendes iteletnopja a Judecată Universală akkor lejonnek a földre ki ki honnan és Testben is feltámadnak. Akkor iteltetnek meg és dől el hogy hova kerülnek. A mennybe lévők is lejonnek kivéve a Szentek mert azok már udvozultek az erényességük miatt. Szóval az ideiglenesen mennyben lévők is lejonnek meg az ideiglenes pokolban lévők is hogy testben is megiteltessenek. (Azután dől el hova kerülnek de aki a menny elolegebe van az nem kerül a pokolba ezt írtam de a pokolból még kerülhet a mennybe ha ott megtér). Ekkor Véglegesen eldől ki hova kerül. És testben meg lélekben kerülnek. És nem lesz tidutitituz sem átjárás a pokol és menny között.
2022. jan. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Szentírás elején azt olvashatjuk, hogy Isten megteremtette az ember testét, majd lelket teremtett bele, így lett ez a kettő élő emberré.

Tehát van különálló test és lélek, bár ezek nagyon szorosan összefüggnek.

2022. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pál beszél a test feltámadásáról 1 Kor 15-ben, ennek értelmezéséről egy jó írás

Miféle vigasztalásod van a testnek feltámadásából?

[link]

2022. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta elmegy helyet készíteni az övéinek, az Atyánál van hely.


"Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok."

2022. jan. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van lélek, de ezt ne próbáld fizikai síkon elképzelni. Feltámadáskor a lelked új testet kap, mivel a fizikai világban csak testtel tud elleni a lélek
2022. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Ezekből a versekből magad is tiszta képet kaphatsz arról, "mi" fog feltámadni:

1Mózes 3:17-19

Ádámhoz pedig így szólt: „Mivel hallgattál feleséged szavára, és ettél a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy arról »ne egyél«, átkozott legyen a föld miattad. ... Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.” (hol volt Ádám "lelke" mielőtt Isten megteremtette?)

Ézsaiás 25:8

"Elnyeli a halált örökre, és a legfőbb Úr, Jehova letörli a könnyet minden arcról.

Eltávolítja népének a gyalázatát az egész földről, mert maga Jehova mondta ezt."

Ézsaiás 26:19

„Élni fognak halottaid. Népem holttestei felkelnek. Ébredjetek és örömmel kiáltsatok, ti, porban lakók! Mert harmatod olyan, mint a reggeli harmat, és a föld hagyja, hogy a tehetetlen halottak életre keljenek."

Cselekedetek 24:15

"És reménykedem Istenben, mint ahogy ezek az emberek is, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak."

Az Írások szerint a halottak túlnyomó többsége földi életre lesz feltámasztva Zsoltárok 37:29 "Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak."

Máté 6:10 "Jöjjön el a királyságod(országod). Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is."

Krisztus megszünteti az öröklött halált: "Majd megsemmisül az utolsó ellenség, a halál." 1Korintusz 15:26

2022. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pl. az emberi szeretet el tudod-e választani attól a személytől? NEM. Így van ez a lélekkel is. Ha az az ember nincs többi akkor megszűnik vele minden.
2022. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!