Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a Bibliában, hogy...

Hol van a Bibliában, hogy Jézus elküldi az őt kérdező tanítványokat, mert nem az ő hatásköre, vagy hasonló?

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 20:12
1 2
 1/14 uyscuti ***** válasza:
100%
A Lukács 12:13,14-re gondolsz?
2022. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz?


Lukács 12: "13 Monda pedig néki egy a sokaság közül: Mester, mondd meg az én testvéremnek, hogy oszsza meg velem az örökséget.


14 Õ pedig monda néki: Ember, ki tett engem köztetek biróvá vagy osztóvá?


15 Monda azért nékik: Meglássátok, hogy eltávoztassátok a telhetetlenséget; mert nem a vagyonnal való bõvölködésben van az embernek az õ élete."

2022. febr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez az! Köszi!!!
2022. febr. 4. 20:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem más fordítást is, de nem állt össze mindezideáig, hogy miértígy reagál Jézus. Ti hogy látjátok ezt?
2022. febr. 7. 21:11
 5/14 Dorkász06 ***** válasza:
Jézus hozzáállásából sokat tanulhatunk. Ugyanis elismerte Istennek azt az elrendezését, melyet a mózesi törvénybe lefektetett. Ezt az 5 Mózes 21:15-17 ben olvashatod amiből megtudod, hogy milyen elrendezés van az örökösödéssel kapcsolatban. Sőt vének is meg voltak bízva, hogy ezeket az ügyeket a törvény adta módon tárgyalják. Ezért Jézus alázatosan elismerte Istennek ezt az elrendezését. Nem az volt a küldetése, hogy a világi ügyekbe belefolyjon. A földre jövetelének célja, hogy Isten Királyságának a jó hírét hirdesse és tanítsa az embereket. Ezért reagált így.
2022. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, viszont azt nagyon nem értem, miért tette hozzá a 2. mondatot (15-öset), ez miért biztos, hogy telhetetlenség?

Ebből nem tudjuk, hogy nem többre tette-e rá a kezét a testvér, mint ami tényleg neki jár. Vagy az egészre rátette.

Vagy ha az egyenlő elosztás miatt szólt, akkor az miért telhetetlenség?

2022. febr. 8. 12:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem itt pont az a lényeg, hogy lényegtelen, hogy melyik testvér mennyit kap. Pont azért, mert Jézus nem azért jött, hogy a pénz elosztásáról meg más földi dolgokról tegyen ítéletet, hanem hogy a bűnöktől való megszabadulást ajánlja fel az embereknek.


Azt meg hogy "nem a vagyonnal való bõvölködésben van az embernek az õ élete" azért mondta, mert nem attól jut be valaki a mennyek országába, hogy van-e elég pénze vagy sem, hanem az által, hogy cselekszi-e, amiket Jézus mondott.

2022. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Te elégedett lennél, ha a szülők hoznának haza minden második nap egy nagy, finom tortát, és te kapnál belőle egy vékony szeletkét, és a többi mind a testvéredé lenne?
2022. febr. 8. 19:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Luk.12;

13. Monda pedig néki egy a sokaság közül: Mester, mondd meg az én testvéremnek, hogy oszsza meg velem az örökséget.

14. Ő pedig monda néki: Ember, ki tett engem köztetek biróvá vagy osztóvá?

MAt 20;

20. Ekkor hozzá méne a Zebedeus fiainak anyja az ő fiaival együtt, leborulván és kérvén ő tőle valamit.

21. Ő pedig monda néki: Mit akarsz? Monda néki: Mondd, hogy ez az én két fiam üljön a te országodban egyik jobb kezed felől, a másik bal kezed felől.

22. Jézus pedig felelvén, monda: Nem tudjátok, mit kértek. Megihatjátok-é a pohárt, a melyet én megiszom? és megkeresztelkedhettek-é azzal a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem? Mondának néki: Meg.

23. És monda nékik: Az én poharamat megiszszátok ugyan, és a keresztséggel, a melylyel én megkeresztelkedem, megkeresztelkedtek; de az én jobb és balkezem felől való ülést nem az én dolgom megadni, hanem azoké lesz az, a kiknek az én Atyám elkészítette.


Nos az a helyzet, hogy jézus azért vonakodott erről választ adni, mert az ember saját élete határozza meg a maga feletti ítéletet. Jézus az ember halála után szembesíti és szembe állítja az illetőt a tetteivel, ahol nincs hamisság, hazugság és mellébeszélés! Az ember saját maga szembesül a letisztult őszinte igazsággal ahol nincs helye hamisságnak vagy hazugságnak! Jézus mielőtt ítéletet mondana az embernek saját magának kell szembesülnie önmagával.


Jézus egy példázatában szemlélteti, hogy a meghalt embernek magának kell emlékeznie és szembesülnie azzal, miket tett életében!!!!


Lk 16,25. Monda pedig Ábrahám: Fiam, emlékezzél meg róla, hogy te javaidat elvetted a te életedben, hasonlóképen Lázár is az ő bajait: most pedig ez vígasztaltatik, te pedig gyötrettetel.


Tehát nem annyira bonyolult a dolog. Testi halálunk után, szembesülnünk kell a tetteinkkel ott ahol nincs helye hazugságnak, hamisságnak vagy képmutatásnak, álszenteskedésnek!!!

2022. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Igen, mert Jézus azt mondta, hogyha arcon ütnek, akkor tartsd oda a másik orcád és ha egy mérföldre hív el valaki, akkor kettőre menj el vele.
2022. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!