Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kerdezném, hogy van...

Hívőktől kerdezném, hogy van e hasonló emléketek, illetve mi a véleményetek? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Egy két éves koromból vanak olyan emlékeim hogy vissza akarok bújni édesanyámba mert emlékszem, hogy világra születésem előtt egy csodálatosabb, tisztább, boldogabb állapotban voltam egy gyönyörű helyen, amit szavakkal leírni képtelenség. Egy két emlék kép, de inkább érzések maradtak meg ebből az állapotból.

A kérdésem lehet az ezotéria vagy a filozófia témakörébe tartozna, azért teszem még is itt fel, mert én magam hiszek a szentírás igazságában, bizonyosságom van Istenben, és a megváltóban. És

1) kíváncsi vagyok hogy más hívőnek van e hasonló megtapasztalása, élménye?

2) miért lehet az hogy az írások írnak a halál utáni állapotokról, de mem szólnak semmit a születés előtti állapotokról?

Hiszen a lélek halhatatlan, Istentől származik akkor örökkévalónak kell e lennie? Létezhetett már földre születésünk előtt. Az igazság az, hogy az ember az lélek akinek teste van, nem pedig test aminek lelke van? Ha netán a tisztaság, szentség üdvösség állapotából érkeztünk erre a bukott világra akkor miért? Miért van oly nagy esély az elkárhozásra és olyan csekély esély vissza találni Istenhez? Leginkább arra vagyok kíváncsi hogy mi erről a személyes gondolatotok?



#lélek #születés #Örökké valóság
2021. szept. 23. 07:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%

Nekem nincs, de az anyaméh belülről mitől gyönyörű? Tök sötét van, szemünk zárva, úszkálunk a magzatvízben. Ez nem emlékképed, hanem fantáziád. NEm vagy depressziós? Olyankor menekülnek vissza az emberek a gyermekkoruk emlékeibe, bár ez kicsit más


"Istentől származik akkor örökkévalónak kell e lennie? "

Nem. A logika azt mondja, hogy ha Istentől származik, akkor Isten dönti el, hogy mi lesz az ember lelkével


"Az igazság az, hogy az ember az lélek akinek teste van"

Ez egyértelmű


"Miért van oly nagy esély az elkárhozásra és olyan csekély esély vissza találni Istenhez?"

??? Bárki ingyen üdvözülhet Jézus által. Az egó az, ami nehezíti, mert az egó istenné akarja tenni a halandó egyedet, és ez a halálba vezet. Jézus ettől megszabadít, ha az ember akarja

2021. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Mansour ***** válasza:

"Hiszen a lélek halhatatlan, Istentől származik akkor örökkévalónak kell e lennie?"

Keresztény tanítás szerint a lélek halhatatlan, de nem örökkévaló. Isten teremt minden egyes lelket, tehát a léleknek kezdete van.

Talán valami boldog, szinte öntudatlan csecsemőkori állapotra emlékszel ilyenkor. Másik lehetőség, hogy mégis van reinkarnáció, és ezek előző élet(ek)ből származó emlékképek.


"Az igazság az, hogy az ember az lélek akinek teste van, nem pedig test aminek lelke van?"

A hinduizmus szerint ez az igazság, igen. ;-)

2021. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1# nem vagyok depressziós, az emlékeim amiről beszélek olyan tiszták mint a tegnapiak. Pusztán kivancsi vagyok honnan eredehetnek, hallottam már mástól is hasonlót. Ami meg az üdvösséget illeti az írások alapján nagyon nagyon kevesen vannak akik a keskeny úton járnak. Még az ún. hívők nagy része is a veszedelemre megy.
2021. szept. 23. 08:57
 4/30 A kérdező kommentje:
2# azért tartom kizártnak hogy előző életből származó emlék lenne mert meggyőződésem hogy ez földön túli lét állapot volt olyan ahogy a Bibliában le van írva, és ami semmihez nem hasonlítható ebben a fizikai létben.
2021. szept. 23. 09:06
 5/30 Mansour ***** válasza:
Oké, ezt értem, de azért azzal tisztában vagy, hogy a keresztény tanítás szerint a lélek a fogantatáskor jön létre, Isten által? A Biblia szerintem sehol nem utal arra, hogy valami földöntúli létből jönnének a lelkek.
2021. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
A Biblia sehol nem irja hogy a lélek a fogantatáskor jönne létre. Persze a keresztény tanítás nem feltétlenül egyezik a Bibliai tanitásával. Azt irja hogy az "anyaméhben formáltak meg", de hogy a lélek honnan jön azt valóban nem. Ahogyan ezt a kérdésem egyik része erre vonatkozik.
2021. szept. 23. 09:25
 7/30 anonim ***** válasza:

Nekem is van emlékem a méhből, másnak is. Nincs állandóan csukva bent a baba szeme, látják a világosságot, ez egy tudományos tény.


Kérdező, szerintem a lélek a fogantatáskor kezdődik és halhatatlan. Szerintem így van.

2021. szept. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Mansour ***** válasza:

"A Biblia sehol nem irja hogy a lélek a fogantatáskor jönne létre."

Így konkrétan nem, de tudtommal minden jelentős keresztény felekezet ezen az állásponton van.

"Persze a keresztény tanítás nem feltétlenül egyezik a Bibliai tanitásával."

Igen, de azért, ha van egy ilyen konszenzus, akkor nem árt, ha óvatos vagy az egyéni értelmezésed és elképzeléseid helyességét illetően.

2021. szept. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Szerintem Jézus tanításanak csak egy része maradt fent, az is csak a tanítványok által fontosnak tartott dolgok átadásában.

Lehet csak annak a szándéka vezérelte Jézust, hogy most, ebben az életben tedd oda magad, kövess el mindent, élj úgy mintha ez az egyetlen esélyed lenne, és életed végén jutalmadként juss egy mennyei világba.

Ha pedig nem sikerül, úgyis újra próbálhatod.....de ezt nem jó ha tudjuk közben, mert akkor nem teszünk meg mindent, hiszen minek, úgyis van még sok esély.

2021. szept. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Az én emlékezetem nem terjed vissza olyan korai időkre, és szerintem a többségé sem. Ha te valóban emlékszel, akkor egy csodabogár vagy, ha nem, akkor túl sokat fantáziálsz.

És feltételezem azért nincs nagyon szó erről, mert a legtöbbeknek nincs emléke. Nem mintha a halálutáni dolgokról lenne tudomás, viszont előbbi elmúlt, utóbbi jönni fog, afelé tartunk, be fog következni, és ezen sokan agyalnak, nem hiába a sok "szakirodalom".

2021. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!