Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mélyen vallásos emberek miért...

Mélyen vallásos emberek miért nem hisznek pokol létezésében?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 21:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Az angyalok nem azonosak a démonokkal, az angyaloknak van testük, nem tudnak emberbe bújni, a démonoknak pedig nincs testük, és emberekben tudnak lakozni.


A sátánt azért sem jó imádni, mert egyrészt gonosz, másrészt pedig lúzer vesztes, nem a győztes oldalon van.


Veled a vitát befejeztem, jó étvágyat a pizzához!

2022. febr. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8%

#11


A bukott angyalok a démonok. Akik csak a keresztények szemszögből bukottak. Bár te inkább egy neoprotestánsnak tűnsz az alapján, amit ezen a weboldalon írogatsz. Elnézést, de ez alapján azt gondolom, hogy egy szekta tagja vagy (ez most nem vicc).


A Sátán nem gonosz, a bibliai isten a gonosz, aki az egyiptomi gyerekeket megölte.


A Pokol Birodalma le fogja bombázni a Mennyországot, izé-porrá fogja zúzni. Az összes angyal láncra verve fog sínylődni, az istenedből pedig egy pizzafutár lesz.


Ó, te csodálkozó ember, mit teszel majd te, amikor a démoni serege felgyújtja a mennyei Jeruzsálemet?


Sátán ma is legót vesz a követőinek ajándékba! Vagy te nem jöttél oda a boltba a múltkor? Akkor lekéstél az ajándékosztásról!


A Pokol Birodaloma hamarosan uralkodni fog. A menny megbukik. Végleg.


😱😅


"Veled a vitát befejeztem, jó étvágyat a pizzához!"


Köszönöm szépen. Üdv!

2022. febr. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2022. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érthető a kérdésed kérdező. Mire gondolsz mélyen vallásos alatt és mire gondolsz pokol alatt?

Felekezettől függően sok értelmezése van a pokolnak, sőt koronként is eltérő lehet. Például a katolikusok sokáig úgy értelmezték a poklot, mint Dante művében olvashatod, ma sokkal inkább egy Isten nélküli állapotként fogják fel, ahol az ember lelkének szenvedése oka ő maga.

Protestáns körökben van olyan felfogás is, hogy csak egy átmeneti "alvóhely" a pokol.


Szóval valószínűleg hisznek benne az emberek, csak nem pont úgy, ahogy éppen te.

2022. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 KZitus ***** válasza:

Szia

Mivel a "pokol" szó alatt sok mindenfélét hisznek az emberek, ezért sokféle vélemény létezik. Láthatod a hozzászólásokból is.

Egyébként „pokol” szó napjainkban használatos értelmét jól mutatja Dante Isteni színjáték c. műve, illetve Milton Elveszett Paradicsom c. írása. A szó mai jelentése teljesen más, mint az eredeti nyelvű szavaké.

De a kérdésedre is szeretnék válaszolni, én mélyen Istenben hívő ember vagyok, és nem hiszek abban a pokolban, ahol emberek szenvednek. De azt hiszem a "pokolról", hogy minden ember oda kerül egyidőre, majd amikor eljön az ideje, Isten feltámasztja onnan az embereket.

János apostol így számolt be lenyűgöző látomásáról, melyben a feltámadókat látta: „a tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a hádesz is kiadta a benne levő halottakat, és megítélték őket egyénenként a tetteik szerint. A halált és a hádeszt pedig a tűz tavába vetették. Ez jelenti a második halált: a tűz tava” Jelenések 20:11–14. Akik a hádeszben, vagyis a seolban — az emberiség közös sírjában — vannak, azokat Isten az emlékezetében őrzi. Mindegyikük megszabadul a halál fogságából (Zsoltárok 16:10; Cselekedetek 2:31). És ki-ki aszerint lesz megítélve, hogy mit tesz a feltámadása után. Mi történik ezután a halállal és a hádesszel? „A tűz tavába” vetik őket. Ez azt jelenti, hogy az Ádámtól örökölt halál soha többé nem sújtja az embereket.

2022. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

#15


Te a Jehova tanú tanításit egzakt tényként tállalod. Ti is csak hozzáigazítjátok a Bibliát a saját magatok nézetéhez. Itt-ott meg is hamisítjátok a szöveget. Nincs bizonyíték arra, hogy nektek lenne igazatok. A Bibliát mindenki úgy magyarázza, ahogy akarja. Más felekezet másként magyarázza. Ebből is látszik, hogy az a könyv nem isten szava, csak egy mítoszgyűjtemény, akit mindenki a saját szájíze szerint magyaráz.



#12 voltam.

2022. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 KZitus ***** válasza:

#16

Arra még sosem gondoltál, hogy a Bibliát maga Isten "magyarázza"?

És van aki elől elrejti? (előítélet nélkül) 😊

2022. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

(Nem a 16-os vagyok)

Elvileg magyarázhatja Isten, hiszen Jézus is megígérte az általatok tagadott Szentlelket, aki (és nem "ami") valami hasonlót tesz.

De felmerül bennem, hogy mi a helyzet a Biblia előtti időkkel? Mert közismert tény, hogy a Biblia mint könyv, a IV. század vége óta létezik, amikor a katolikus püspökök azt meghatározták, kanonizálták a Római zsinaton.

2022. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#17


Nem, nem gondolok rá. Az összes keresztény felekezetek hisz az istenben, mindenhol vannak odaadó hívek, szóval az istennek nincs oka rá, hogy a felekezetekkel kivételezzen. Persze ringathatod magad abba téveszmébe, hogy a te felekezeted az isten kiválasztottja, de más felekezet is ezt állítja, hogy ő a kiválasztott. A Bibliát pedig nem az isten magyarázza, hanem a hitoktatók, akik a saját hitnézeteikhez igazítják, vagy csak spontán mást olvasnak ki belőle. A Bibliában mindenki megtalálja a maga tanítását. Komolytalan az egész.

2022. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na, persze hallottam biznisz szektákról is, de ez nem csökkenti annak a jelentőségét amit írtam.


19. voltam.

2022. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!