Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te, mint keresztény, miért...

Te, mint keresztény, miért nem hiszel a pokol létezésében?

Figyelt kérdés

Azt már nem fogom megkérdezni, hogy miért hiszel mert magamból kiindulva természetesnek vélem, hogy egy csöppnyi Bibliai ismerettel tudnod kell, hogy a pokol egy létező valós hely. És mivel keresztény vagy és hiszel Jézus szavainak akkor láthatod, hogy Ő nem kamuzik amikor annyira komolyan figyelmezteti a farizeusokat.

A kérdésem tehát az, hogy mindezek mellett, te mint keresztény miért nem tudod elfogadni?

Köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. nov. 11. 18:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem vagyok keresztény, kikérem magamnak.
2015. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Clark Kent.. ***** válasza:
57%

Mert erősen kétséges a létezése.


A Bibliát értelmezni kell, és ha irodalomkritikai vizsgálat alá vessük, akkor egészen furcsa eredmények születnek, olyanok is, amik a hagyományos (fundamentalista) keresztény értelmezéssel sincsenek összhangban.


Az irodalomkritika egy olyan eszköz a hittudományban, amelyen nem egy fundamentalista tanítás vérzett már el.

2015. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
beteg vagy...
2015. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hogy mi van? Én azt nem hiszem hogy pokol = vasvillás ördögök (akik úgy néznek ki mint az emberek, csak lópatájuk van, nyílban végződő farkuk, és két szarvuk) kavargatják a forró üstöt...
2015. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne boldog Isten vagy Jézus attól, hogy valaki örökké a pokolban szenved? A büntetésnek tanító jellege kell, hogy legyen. Ebben az egyetlen életemben bűnős vagyok, ezért Isten örökké a pokolba küld? A betegnek orvos kell, nem szadizás.

Hogyan fér meg a teodícia a pokol ténye mellett?


Én szeretem Jézust.

Tudtommal, aki mellette keresztre volt feszítve az a mennybe került. Pedig nem is volt keresztény.

2015. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Attól függ, mit értesz konkrétan poklon. Én abban hiszek, hogy a pokol nem hely, hanem lelkiállapot. A szeretetlenség állapota. Ilyen értelemben hiszek benne.
2015. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

"A betegnek orvos kell, nem szadizás."

Van orvos, csak a betegnek néha nem kell az orvos.


"Én szeretem Jézust.

Tudtommal, aki mellette keresztre volt feszítve az a mennybe került. Pedig nem is volt keresztény."


De, a kereszten már hitt Jézusban.

"És mondta Jézusnak: Uram, emlékezzél meg énrólam, amikor eljössz a Te országodban! És mondta néki Jézus: Bizony, mondom néked: ma velem leszel a Paradicsomban."

Lukács 23:42-43

2015. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

# Clark


Az irodalmokritika, bár te valójában a szövegkritikáról beszélsz, nem az irodalomkritikáról :) nem eszköze a hittudománynak. Már ha hittudomány alatt a teológiát érted.


Tök mindegy, hogy a Tórát kettő vagy négy forrásszövegből szerkesztették-e össze, és hogy mikor. Teológiai szempontból egyetlen egy a lényeges: az hogy az apostolok hogyan értelmezték. Az apostoli hagyomány a teológia egyetlen "eszköze".


És ha az apostolok úgy értelmezték, hogy van pokol, akkor van pokol. Punktum.

2015. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Clark Kent.. ***** válasza:
57%

@Kérdező


Van egy olyan érzésem, hogy te lenézed a másként gondolkodókat, miszerint aki nem hisz a pokolban, annak egy "csöppnyi Bibliai ismerete sincs". Érdekes egy istenképed lehet, ha szerinted az az Isten, aki maga a szeretet az első jánosi levél szerint képes arra, hogy örökké szadizza a teremtményeit egy borzalmas helyen.


Hozz már nekem légy szíves egy pár igét, hogy mire alapozod ezt a tanítást, nagyon érdekelne, kicsit alaposabban szemügyre venném őket.


Köszi, előre is.

2015. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Clark Kent.. ***** válasza:

@19:57


Az irodalomkritika és a szövegkritika két különböző dolog. Az első esetében magát a könyv műfaját vizsgáljuk, a másik esetben a szöveg épségét. Az első az u.n. "felsőbb kritika", a másik meg az "alsóbb".

2015. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!