Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel a Pokol létezésében?

Hiszel a Pokol létezésében?

Figyelt kérdés
Sziasztok áldjon az Úr mindenkit! Keresztény vagyok, ugye ha meghalunk azt tanítja a kereszténység aki megtért elfogadta JÉZUS KRISZTUST ISTEN FIÀT ; Urának megváltójának, és követte Az Urat az az örök boldogságba kerül a mennybe, aki pedig nem az az orok kárhozatba ami a pokol! Én azt mondom ha Isten jó, akkor örökké nem égeti őket a pokolban hanem megsemmisíti őket, ha szerető Atya nem lenne képes arra h örökké égjen valaki!! Rokonaim családom mondja a Pokol is egy eszköz a vallásnak , h az emberek a gyülibe hordják a pénzt , és így felelmitik őket!! Inkább én egy szegénynek adakozók mint a Pásztoroknak hogy ebből éljenek mennek üdülni nyaralni belőle stb!! Én azt mondom hinni kell és jó lelkukent élni majd ki derül mi lesz! Senki se jött vissza onnan! Nem tudjuk mivan! De olyan ember nincs aki nem bűnös a tanárok, orvosok, ügyvédek mindenki bűnös akkor majd mindenki a pokolba ég! Akkor isten nem lenne kegyelmes ! Ti hogy Lassatok ezt a helyzetet? Köszi a válaszokat előre is! ♥️
2020. szept. 11. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Isten soha nem alkalmaz olyat, hogy élőket kinozzon, mert hibázott.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Egyetlen ember mondhatta el, hogy az égből származik, és jó volna már ezt ha tudatositanák az emberek magukban Jézus szavait.

Az ember Földi rendeltetésű, ezért nem megy az égbe, a halál is a bűn miatt lett alkalmazva az ember életébe.


Annak ellenére, hogy Jézus ezeket kijelentette, semmibe veszik a megváltó szavait, és azt gondolják, hogy az ember a halála után más formában ide, vagy oda megy.

Az ember a bűnéért a halált kapta, további büntetés nem létezik.

Az ember visszatér ahonnan jött. Egyedül Jézus mondhatta el, hogy Fentről származik, és oda is ment vissza.

2020. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyet értek de beszél Jézus erről is hogy akik a bal keze felől állnak: tavozzatok tollem ti atkozottak az orok tűzre!! Na de figyelj mindenki hibazik emberek vagyunk senki se érdemli a poklot!!
2020. szept. 11. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Nem, de ha létezik, szívesem megyek oda.


-----


De te, Sátán, sötétségnek hercege,

A gonoszság császára,

Isten ellenfele,

Az emberiség felszabadója,

király vagy örökké,

És örökkön örökké

Hozd el pokoli uralmad, Uram,

a Földre, és könyörülj szolgáidon.

Hogy méltók lgyünk fogadásodra,

Amikor legyőzöd Istent,

Jöjj, ó szépséges Lucifer,

És add nekünk a pokol,

És démonok tüzes erejét


Ómen!

2020. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező! Hogy a pokol milyen, azt nem tudjuk, de Jézus azt mondta, hogy akik oda kerülnek, azok ott megsemmisülnek, vagyis a testük és a lelkük is elpusztul egy idő után. Igen, a tűz az örök, a férgeket sem lehet kiírani ott, de az ember teste és lelke nem tűzálló. Lásd Máté 10:28 "Ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, a lelket azonban nem tudják megölni! Inkább attól féljetek, aki a kárhozatba vetve a testet is, a lelket is EL tudja PUSZTÍTANI!"

Nekem az a meggyőződésem, hogy a poklot igazából mindenki megérdemli, aki vétkezett. És mivel mindenki vétkezik, mindenki megérdemli. De Isten sokakkal nem az érdemei szerint fog bánni, sőt, sokkal jobbat fog adni sokaknak, mint amit megérdemelnek. Galaták 3:22 "De az Írás mindenkit bűn alá rekesztett, hogy az ígéret a Jézus Krisztusba vetett hit alapján adassék azoknak, akik hisznek."

Ha valaki ráébred, hogy mindenki megérdemli poklot, az már egy lépést tett Isten felé, ugyanis Isten azon dolgozik (elvileg a keresztényekkel együtt), hogy megmentse az embereket a jogos kárhozattól. Az ő szívében az van, hogy könyörülni akar, a bosszúállás szellemét az utolsó napra tartja meg, amikor eldől mindenkinek a végső sorsa. A menny kapuja ma még nyitva van. Rómaiak 11:32 "Mert Isten mindenkit egybezárt az engedetlenségbe, hogy mindenkin megkönyörüljön."

Tehát amíg még nyitva van a mennybe jutás lehetősége, addig keményen kell küzdeni azért, hogy éljünk a lehetőséggel, és bemenjünk a szoros kapun. Lukács 13:23-24,27 "Valaki ezt kérdezte tőle: Uram, kevesen vannak-e, akik üdvözülnek? Ő így felelt nekik: TUSAKODJATOK, hogy bemehessetek a szoros kapun, mert mondom nektek, hogy sokan akarnak majd bemenni, de nem tudnak. Amikor már felkelt a ház ura, és bezárta az ajtót, megálltok kívül, és zörgetni kezdtek az ajtón, és így szóltok: Uram, nyiss ajtót nekünk!... Ő pedig ezt mondja nektek: Nem tudom, honnan valók vagytok, távozzatok tőlem mindnyájan, ti gonosztevők!"

üdv Stefán

2020. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én már teremtettem magamnak poklot.
2020. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!