Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek válasza...

Vallásos emberek válasza érdekel, hogy gondolják ők?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim vallásos emberek voltak oly mértékben, melyet mai napig nehéz megértenem. Falun éltek, ahol kb a 99% mélyen vallásos volt és amikor a nagymamám rákos lett olyan alázattal kezelte az egészet amit tiniként nehéz volt megértenem, elfogadnom. Felnőtt fejjel kicsit jobban értem már, de valahogy sosem sikerült megértenem azt, hogy meghalt ebben a betegségben, de az utolsó pillanatig hitt és azt mondta ha így kell lennie "rendben" soha egy pillanatig nem ingott meg, nem kérdőjekezett meg semmit. Szeretném olvasni vallásos emberek gondolatait (de nem a Bibliából idézeteket), hogy igazából hogy lehet az bármilyen szenvedés mellett - mert a kemo nagyon kemény-, hogy lehet az ember hisz és méltósággal hal meg, pedig jó ember volt...miért pont ő? Nem maga a halál a bajom, hanem a szenvedés! Tudom nem ettől függ és összetettebb ez, de nekem akkor is nehéz elfogadnom ezt sok év távlatából is és soha nem lennék tiszteletlen mélyen vallásos emberrel szemben csak szeretném ha megértetnék velem "hol van ilyenkor Isten"? A nagypapám is ment mamám után 50 év házasság után és ők annyira hittek, annyira " tisztán" éltek. Tudom-tudom jó helyen vannak, azért ha valaki mégis értené a kérdésem hogy mi aggaszt örülnék ha felelne...

2022. febr. 12. 20:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

En azt hiszem, ertem, mit kerdezel.

Hogyan lehet a szenvedes soran is Istenben hinni? ez sok vallaskritikus kerdese. Elmeletileg is, tehat ha Isten allitolag jo, akkor hogyan okozhat ennyi szenvedest jo emberek eleteben? Vannak hivok is, akik az atelt szenvedes miatt megharagszanak Istenre vagy nem tudjak mar a hituket tovabb megtartani. Mindenki maskepp talalja meg erre a valaszt.


Nekem, mint istenhivonek az a sajat valaszom, hogy nem tudjuk, miert van a szenvedes. De Isten tudja, es egyelore nekem ez eleg. Masreszt a szenvedes elviselesehez ad Isten segitseget. Ez tudom, nem teljesen logikus, de maga a hit nem a logikabol ered, hanem egy erzes.


Hogy a konkret kerdesedre valaszoljak, talan segitene, ha tudnank, hany eves volt a nagymamad, amikor meghalt, es hogy ez kb. melyik evben volt. Ezek a dolgok a korszellemmel is valtoznak, es az eletkorral mindenkeppen. Ha 50 evig voltak hazasok, akkor gondolom, nagymamad 70 ev koruli volt, amikor megbetegedett. Ennyi idos korban mar mas az ember viszonya a halalhoz, akar vallasos, akar nem. Mindenki meg fog halni, ezt tudjuk, de olyan 50-55 eves korunkig nem tudatosodik bennunk, hogy ez valoban velunk is megtortenhet, illetve nem megtortenHET, hanem meg FOG tortenni. Amikor pedig 70 felett az ember kornyezeteben a vele egykoru baratok, rokonok elkezdenek meghalni, akkor mar fel is van keszulve, hogy barmikor johet. Nem olyan eros a "miert pont en? miert pont a rak? nekem meg nem szabadna meghalnom, meg fel kell a gyerekemet nevelni stb" erzes. Ez vilagnezettol fuggetlen.


Ami a hitet illeti - ezt nem tudom megmagyarazni, de megkonnyiti a szenvedes elviseleset es csokkenti a halálfélelmet. Az ember pozitiv, hálásabb lelkiallapotban van altalaban is, es az istenkapcsolat, az ima, rengeteg lelkierot ad. Vagy remenyt. Ezt lehet butasagnak tartani, a valosag el nem fogadasanak. De ugy is fel lehet fogni, hogy a beletorodes egy valtozata, es szerintem nem rossz, ha valaki konnyebb szivvel viseli az elkerulhetetlen szenvedest es a halalt. Nagyon sokan veszik at a pozitiv gondolkodas hatalmarol szolo elmeleteket, es igyekeznek a dolgok jo oldalat nezni, pozitivan gondolkodni - az sem sokkal kisebb butasag, ha belegondolsz.


Vegso soron az ember hite mindenkinel mas, mas a tartalma, es ez nagyon szemelyes, intim dolog. Tehat hogy pontosan a nagymamad fejeben-sziveben mi volt, azt nem tudhatjuk. De szerintem jobb, ha derusebb lelekkel, nyugodtabban elte at a betegseget es a halalt. Biztos neki is voltak nehezebb pillanatai, idoszakai, amikor sirt, félt, kuzdott, csak esetleg hamarabb felallt belole.


Valaki irta, hogy szemelyiseg kerdese is, abban is sok igazsag van. Lehet, hogy a nagymamad, aki "kemeny" volt, ezzel a kemenyseggel el tudta donteni, hogy ez van, ezt kell elfogadni, nem fogok feleslegesen "hisztizni".

Remelem, ez valamennyire valasz volt a kerdesedre.

2022. febr. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%

11+


"A vakbuzgó hívőkben könnyebben alakul ki a rák, mert: "Konfliktuskerülők"


Meg akkor sem lenne igaz, ha igaz lenne, de pont a "vakbuzgo" hivok nem konfliktuskerulok. Naponta konfliktusuk van a hituk miatt. A konfliktuskeruloknek inkabb langyos hituk van, ha a Femina szintjen maradunk.

2022. febr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 NTBS ***** válasza:
48%
Rendkívül egyszerű. A vallásos ember elfogadja Isten akaratát, és bízik a Feltámadásban.
2022. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
12. Van konfliktusuk a vakbuzgóknak, de kerülik azt, hogy kiadják magukból a haragot, hanem inkább álszenteskednek, elnyomják a valódi érzéseiket.
2022. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

@14!


Nem kerülik hanem megfeszitik. A harag, felgerjedés, lárma, gyülölködés a test indulatai. Aki ezeket nem fesziti meg az nem Krisztusé. Nem csak a romlott testi vágyak választanak el az üdvösségtől hanem az indulatok is. Ezek nagyon távol vannak Isten természetétől. Isten a békesség Istene. Az emberbe a bünös természet termeli állandóan az indulatokat és vágyakat, de az új természet intenziv osztályra küldi gyengélkedni. Persze ha a hivő készségesen foglalkozik a lelki dolgokkal. Ezért tenni is kell, nem jön senkinek se magától a sült galamb.


Én a kérdésedre azt tudnám válaszolni kérdező, hogy a mamád erős hivő volt. Nem keseredett meg. Még hivők is meg tudnak keseredni ha sok szenvedés éri őket. Ilyenkor pedig az jön, hogy megvetik az elhivásukat is, és csak a bajokra koncentrálnak. Bizony vannak próbák és van sok baja a hivőknek is. De van egy főpapunk. Aki nem azért jár közbe, hogy ne kerüljünk próbába hanem azért, hogy ne fogyjon el a hitünk. Mamád legalább megtartotta! Ha arra nem is volt hite, hogy átvegye a gyógyulását, de hűséges maradt ahhoz akit a szive nagyra becsült. Hitem szerint ezek a kritikus helyzetek örök értékeket termelnek ki az emberek javára. Nincs igazi hit nehézség és próba nélkül. Az igazi hit az megpróbált hit. Mindenkinek lenne szüksége csodára az életében. Nekem is elkelne jópár területen mert szükséglények vagyunk. Jézus mindig megindult az emberek szenvedésein. Volt, hogy együtt sirt a gyászolókkal. De nem tudott mindig csodát tenni. Volt olyan város ahol semmi csodát nem tudott tenni. Máshol meg megrohamozták az emberek mert aki hozzáért a ruhájához az mind meggyógyult. A mi oldalunkon van a csatlakozó elromolva. Elég ha olyan légkör veszi körbe az embert, hogy mindenki pesszimista. Volt, hogy ki kellett vigyen egy vakot a falun kivülre. Ez sem véletlen volt hanem nyomós oka lehetett rá. Én hiszek benne, hogy Isten akarja a gyermekei egészségét, de Isten erejének és áldásainak vannak feltételei is meg akadályai is a mi oldalunkon.

2022. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
15 Az indulatokat nem lehet megfeszíteni, hanem ki kell adni magunkból. Jézus is tudott indulatos lenni, amikor kikergette a kufárokat a templomból vagy amikor a farizeusokat ostorozta kemény szavakkal. Az álszenteskedő mindig mosolyog, jópofizik, nem hiszi el, hogy lehet haragudni is, lehet kiabálni, veszekedni, ha más módon nem tud dűlőre jutni emberekkel, helyzetekkel.
2022. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

mekkora az a strucc? Nagyon nagy? Nagy politikus?


tudjuk miert van a szenvedes a rossz, Satan eszkoze arra hogy megtagadjuk Istent


Jezus nem beket hozni jott

a Szeretet az Elet velejaroja a Harag, a Bosszu, Buntetes

termeszetes dolgok a Teremtes reszei

nagyon kenyelmesen kitudja hasznalni a Satan es hivei ezeket hogy Isten ellen lazadni kell


amugy az ateistak tobbsege is haldoklasa kozben Istenhez fohaszkodik, vagyis szeretne bejutni a Paradicsomba

2022. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"az ateistak tobbsege"

Ezt a hülyeséget mikor hagyjátok már abba?

Aki hisz benne, az nem ateista. Ezt annyira nehéz megérteni?

Ja, egy hívőnek tényleg nehéz.

2022. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#18 de nem hitt benne soha!

csak a halala elott, es akkor se megteresre gondolj!

hanem "hitetlen konyorgeshez" hogy Isten vegye magahoz es ne tunjon el a sulyesztoben orokre


termeszetesen van akik elotte megternek valoban, szinten sokan

de ok is hitetlenul eltek!

azert van kulonbseg barmire is gondolsz te, aki egesz eleteben hivokent elt

es aki nem

szerinted ugyan az?

mert akkor meg ebbol a szempo tbol is minden ateista hivo

minden igen

Keves kivetel aki halalakor se hisz csak csikorgassa fogat a sargafoldert

2022. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
8%

Hiába erőlteted: az ateista NEM hívő.

Nem, és kész.

Aki a halálakor megtér, az hívő LESZ.

Addig ő sem volt hívő.

Ha megtér, akkor az lesz, ha meg nem tér meg, akkor nem lesz az.

Ezt kellene végre felfogni a hívőknek.

Amúgy a többség nem tér meg, és ahogy egyre kevésbé uralkodik a vallás, egyre kevesebben térnek meg.

2022. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!