Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek válasza...

Vallásos emberek válasza érdekel, hogy gondolják ők?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim vallásos emberek voltak oly mértékben, melyet mai napig nehéz megértenem. Falun éltek, ahol kb a 99% mélyen vallásos volt és amikor a nagymamám rákos lett olyan alázattal kezelte az egészet amit tiniként nehéz volt megértenem, elfogadnom. Felnőtt fejjel kicsit jobban értem már, de valahogy sosem sikerült megértenem azt, hogy meghalt ebben a betegségben, de az utolsó pillanatig hitt és azt mondta ha így kell lennie "rendben" soha egy pillanatig nem ingott meg, nem kérdőjekezett meg semmit. Szeretném olvasni vallásos emberek gondolatait (de nem a Bibliából idézeteket), hogy igazából hogy lehet az bármilyen szenvedés mellett - mert a kemo nagyon kemény-, hogy lehet az ember hisz és méltósággal hal meg, pedig jó ember volt...miért pont ő? Nem maga a halál a bajom, hanem a szenvedés! Tudom nem ettől függ és összetettebb ez, de nekem akkor is nehéz elfogadnom ezt sok év távlatából is és soha nem lennék tiszteletlen mélyen vallásos emberrel szemben csak szeretném ha megértetnék velem "hol van ilyenkor Isten"? A nagypapám is ment mamám után 50 év házasság után és ők annyira hittek, annyira " tisztán" éltek. Tudom-tudom jó helyen vannak, azért ha valaki mégis értené a kérdésem hogy mi aggaszt örülnék ha felelne...

2022. febr. 12. 20:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Kerdezo

11 vagyok

szivesen

Orulok, hogy sokan segitettek privatban.

Kar, hogy nyilvanosan csak ez az "azert kapott rakot a nagymamad, mert sok hust evett biztos" megy.

Nem csoda, ha az emberek azt hiszik, a vallasosak agyalagyultak.

2022. febr. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

#31


Valószínűleg nem véletlenül írtak többen inkább privátban azok közül, akik normálisan feleltek, nem akartak trollokkal meg butyuta emberekkel vitába szállni.

A tiedet tényleg köszi a többit pedig, ami "olyan" láthattad én magam is csak ignoráltam leginkább szót sem érdemel(nek). :)

2022. febr. 14. 14:26
 33/35 A kérdező kommentje:
* bugyuta
2022. febr. 14. 14:27
 34/35 anonim ***** válasza:

27: a szénhidrátba nem lehet belehalni ha egészséges az ember, mivel ez az emberek elsődleges energiaforrása. Akkor régen vagy akár most is akik nem jutottak húshoz vagy más állati termékekhez azok nem hullottak el szénhidrát túladagolásban. Az emésztést pedig akkor lehet nehéznek mondani ha leterheli a gyomrot. Próbáld már ki, hogy mi történik ha megeszel 3-400g sülthúst vagy ugyanennyi lencsét vagy rizst. Rájössz majd magadtól is hogy mi a nehéz. Kicsit tájékozódtam a témában mielőtt megpróbáltam, utána meg magamon is tapasztaltam, szóval köszi az ajánlást :)

Kérdező: nem azt kérdezted hogy miért pont ő meg hogy hol van ilyenkor Isten? Én egy kicsit a tudományos oldalról próbáltam meg válaszolni, hogy hívő létére miért lehet akár ő is, ahogy a Bibliában Lóttal is megtörtént. Az ember testi és lelki lény és mind a kettőre figyelnünk kell, különben elérnek a bajok. Nem értem mi miatt kellett lebugyutáznod? Milyen válaszok érdekelnek konkrétan?

2022. febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nem értem. Miért ne lenne ott isten? Nekik ezt kellett megtapasztalniuk.
2022. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!