Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek válasza...

Vallásos emberek válasza érdekel, hogy gondolják ők?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim vallásos emberek voltak oly mértékben, melyet mai napig nehéz megértenem. Falun éltek, ahol kb a 99% mélyen vallásos volt és amikor a nagymamám rákos lett olyan alázattal kezelte az egészet amit tiniként nehéz volt megértenem, elfogadnom. Felnőtt fejjel kicsit jobban értem már, de valahogy sosem sikerült megértenem azt, hogy meghalt ebben a betegségben, de az utolsó pillanatig hitt és azt mondta ha így kell lennie "rendben" soha egy pillanatig nem ingott meg, nem kérdőjekezett meg semmit. Szeretném olvasni vallásos emberek gondolatait (de nem a Bibliából idézeteket), hogy igazából hogy lehet az bármilyen szenvedés mellett - mert a kemo nagyon kemény-, hogy lehet az ember hisz és méltósággal hal meg, pedig jó ember volt...miért pont ő? Nem maga a halál a bajom, hanem a szenvedés! Tudom nem ettől függ és összetettebb ez, de nekem akkor is nehéz elfogadnom ezt sok év távlatából is és soha nem lennék tiszteletlen mélyen vallásos emberrel szemben csak szeretném ha megértetnék velem "hol van ilyenkor Isten"? A nagypapám is ment mamám után 50 év házasság után és ők annyira hittek, annyira " tisztán" éltek. Tudom-tudom jó helyen vannak, azért ha valaki mégis értené a kérdésem hogy mi aggaszt örülnék ha felelne...

2022. febr. 12. 20:14
1 2 3 4
 21/35 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#20 es nem ugyanazt irtam?

kiveve az utolso teteled

mivel kisebbseg meg mindeg az akik nem "ternek meg" halalukkor

attol meg hogy egyre tobb megrogzott begyepesedett ateista van akik tobbsege viazont pontosan olyan magasrol tesz a tudomanyra is mint a vallasra, oket csak a materializmus erdekli az elvezetek hajhaszasa,

2022. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Pont ezt írom: NEM a kisebbség nem tér meg, hanem alig tér meg valaki abból, aki addig ateista volt.

Mitől térne meg?

Tudja, hogy esélytelen a dolog, és a többség nem butul el annyira, hogy idősen megváltozzon a véleménye.

2022. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező ez kicsit bonyolultabb annál hogy miért az hal meg rákban aki jó ember volt és egész életében hívő.

Isten az Ószövetségben lefektetett elég sok törvényt, hogy miként kellene élnie az embereknek (ha már a paradicsom elbukott) hogy minél közelebb kerüljenek és maradjanak Istenhez ÉS nem mellesleg az egészségüket is megtartsák. Ezek mára már (hála a 20. századi iparosodásnak) nagy részben a feledésbe merültek. Én nem tudok semmit a mamád életéről csak az átlag magyar életmódot veszem szempontnak. És ha ez rá is vonatkozott akkor sajnos a betegségeknek nehéz lett volna elkerülnie őt is, mint bárki mást.

Hiába hívő valaki és él bűntelen életet, a testi bajoktól ez nem fogja megóvni ha nem követi Isten parancsait. Pár példának megemlítem hogy mire is gondolok. Az átlagos magyar konyha ugye jó zsírosan és húsban, állati fehérjékben gazdagon van elkészítve. És nem csak ritkán (mert régen nem jutott minden napra) hanem napi szinten, vagy minden második nap. Amikor meg “tészta nap” van akkor se valami egészséges a felhozatal ami szintén vonatkozik a jó magyar fehér kenyérre (a feldolgozott fehér lisztre gondolok). A zsíros étkezésre meg ilyen parancsot adott Isten: Örökkévaló rendtartás legyen a ti nemzetségeiteknél minden ti lakhelyeteken: SEMMI kövért és SEMMI vért meg ne egyetek.

A vér is gyakori disznótoros menü, amit ma már nem csak disznótorkor lehet elérni, hanem a hentesnél bármikor. A böjtökkel még régen valamennyire korrigálták az emberek az egyensúlyt, de mára már ez is teljesen “kiment a divatból”. Pedig nem arról lenne szó hogy hetekig vízen és kenyéren éljünk, hanem hogy az állati ételeket kicsit mellőzni hogy regenerálódjon a szervezet. Mert bizony ezek leterhelik, kár lenne tagadni. Amikor az ember állati fehérjét eszik azt először le kell bontania aminosavakra, aztán ezekből felépítenie a saját fehérje bázisát. A növényeknél a lebontási rész nincs, mivel bennük alapból aminosavak vannak. Ezt még 20-30 évesen lehet hogy nem veszi észre az ember, de ha folyamatosan ilyen életmódot folytat az előbb utóbb, így vagy úgy ki fog hatni az egészségére. Nem mondom hogy akkor legyen mindenki vegetariánus, csak hogy a jeleket észre kellene venni és még időben tenni ellenük. Mondhatnék még rengeteg példát, hogy miért gyilkolja a 21. századi ember a saját szervezetét, de aki akarja ennyiből is megérti hogy mire célozgatok. Nem várhatjuk el Istentől hogy mindenből kigyógyítson bennünket, ha mi magunk nem teszünk eleget az egészségmegtartás feltételeinek. Ilyen egyszerű. Van az a mondás, hogy segíts magadon és Isten is megsegít, ez ide jól illeszkedik.

2022. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
8%

"Mert bizony ezek leterhelik, kár lenne tagadni. Amikor az ember állati fehérjét eszik azt először le kell bontania aminosavakra, aztán ezekből felépítenie a saját fehérje bázisát. A növényeknél a lebontási rész nincs, mivel bennük alapból aminosavak vannak."

Áltudományt itt is tilos terjeszteni!

Az állati élelmet SOKKAL könnyebb megemészteni, mint a növényit! Kivéve a terméseket, ott nincs ilyen probléma.

Egyikben sem aminosavak vannak, és nem is ez a baj - hanem az, hogy a növényi sejteknek sejtfala van, amit nem tudunk megemészteni, tehát ezekkel csak akkor tudunk valamit kezdeni, ha megfőzzük, stb. tehát amennyire mesterségesen szét tudjuk bontani.

Az állati sejtek pedig emészthetőek.

2022. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, lehet valaki akármilyen vallásos és alázatos, az egészség és a szenvedés gyakran másról szól. Akármilyen példamutató hívő is valaki, azért nem lesz egészségesebb, hosszabb és boldogabb életű ezen a földön. Sokan félreértelmezik a vallás szerepét, azt gondolva hogy majd az a földi szenvedések nagy részétől majd megkíméli az embert. A VALLÁS AHHOZ SEGÍT HOZZÁ, hogy a következő életedben jó dolgod legyen. Az egészség és a földi boldogság zömmel egész más tényezőktől függ. Olvasd el ezt: Paul C. Bragg: A böjt csodája (nem csak a böjttel foglalkozik, hanem az egész életmóddal.)
2022. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
24%

24 te nagyon butaságokat írsz, de ha nem hiszel nekem akkor higyj a szemednek és nézz szét a nyugati világban. Meglátod hogy szinte minden középkorú embernek van valamilyen egészségügyi problémája, emellett elhízottak vagy túlsúlyosak is. Ez is biztos azért van mert olyan könnyű megemészteni ezt a napi szinten elfogyaszott rengeteg állati ételt ugye? De valahogy ha olyan embereket vagy népcsoportokat nézünk akik ezt módjával tudják fogyasztani vagy teljesen kizárják akkor ezek a betegségek sokkal kisebb mértékben jelentkeznek. Itt egy táblázat itt meg tudod nézni az ember hova tartozik legjobban:

[link]

2022. febr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#26: Tudod, ez nem hasraütéssel megy.

Az egészségügyi problémákat nálunk a túl sok étel, és a nem megfelelő arány okozza. Tehát például túl sok a szénhidrát. De ez teljesen mindegy, hogy növényekből, vagy állatokból származik.

Az, hogy mennyire könnyű emészteni, ettől független. Az emésztési problémák gyomorfájást, egyéb gyomor- és bélbetegségeket, gázosodást, stb. okozhatnak - de nem elhízást.

Ha nem értesz hozzá, akkor inkább ne írj addig, amíg nem tájékozódtál.

2022. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

#11


Köszönöm, egyrészt tökéletesen értetted a kérdésemet illetve, hogy mi foglalkoztat ezzel kapcsolatban másrészt nagyon részletesen és érthetően leírtad a választ hálás vagyok érte időt szántál rá(m) és így kifejtetted!

2022. febr. 13. 23:38
 29/35 A kérdező kommentje:

#13


Ha egyszerű lenne nem írtam volna, amit...

Szerinted azért "egyszerű" a válasz, mert nem értetted a kérdést!

Szerencsére volt más, aki igen és nem hülyeként kezelte az embert, hanem normálisan leírta ami engem érdekelt.

Köszi azért a hozzászólásod ez a GYK kell ilyen is, nincs gond. ;)

2022. febr. 13. 23:44
 30/35 A kérdező kommentje:

23


Tehát te annyit értettél meg az egészből miért halt meg ha hívő...oké, nincs is több kérdésem. :)


-----------------------------


Köszönöm azoknak viszont, akik itt vagy privátban írtak és segítettek megértenem dolgokat azzal kapcsolatban, amit megfogalmaztam! Nem is hittem ennyi intelligens reakció lesz /privát esetén igyekszem mindenkinek felelni csak kis idő :) /.

2022. febr. 13. 23:52
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!