Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az első századi keresztények...

Az első századi keresztények nem ünnepeltek semmilyen ünnepet és konkrétan Jehovának nevezték egymás közt Istent?

Figyelt kérdés
2022. febr. 15. 10:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Szerinted honnan jön a nyuszi, a tojás, a boróka?"

Azt ugye tudjuk, hogy egyik keresztény egyház sem húsvétozik nyuszival és tojásokkal? Ez nem keresztény, hanem sima népi szokás. A keresztény húsvét teljesen biblikus megemlékezés

2022. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Laylah ***** válasza:

Vagy én voltam félreérthető, vagy direkt nem értitek. Bár, ha többen nem értik, akkor valószínűleg az én saram.

Nem mondtam, hogy egy és ugyanaz a keresztény és a régi ünnep. Viszont az tagadhatatlan, és tudtommal történészek által bizonyított, hogy a keresztény ünnepek dátumai szánt szándékkal kerültek a "pogány" népek ünnepeinek dátumához közel, vagy ugyanazon napra. Teljesen más ünnepről volt szó, de a dátumok nagyon közel voltak, így idővel a nép elkezdte összemosni a kettőt, ami nagyon megkönnyítette a térítők dolgát. Az összemosás a mai napig látszik, több keresztény ünnephez tartoznak a régi időkből maradt népszokások. (Igen, barka akart lenni a boróka, elnézést.) Nem csak a húsvét ilyen, meg a karácsony, de a mindenszentek is, például. A többi keresztény ünneppel nem vagyok tisztában, de ha valaki érdemben szeretne vitázni róla, akkor világosítson fel, van-e keresztény ünnep február elején (gyertyaszentelő, ha jól tudom), majus elején, június közepén, augusztus elején, illetve szeptember közepén. Ezek voltak ugyanis a régi ünnepek dátumai, feb. elejétől másfél havonta.

2022. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A húsvét az speciel a zsidó pészahhoz igazodott.
2022. febr. 15. 14:51
 14/17 anonim ***** válasza:

#13

Pontosan milyen régi ünnepek? Vagy teljesen mindegy, csak sikerüljön találni egy keresztény ünnepekhez közelít a világ bármely pontján, amire rá tudod húzni fals elképzelésed?


Nincs olyan naptári nap, amikor valamelyik vallás ne tartana valamilyen ünnepet. De ezeket összemosni a keresztény ünnepekkel, elég demagóg, méghozzá nagyon ostoba módon.

2022. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Zsidó ünnepeket ültek meg, keresztény értelmezéssel.


Kolossé 2:16-17 HUNK

Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé.

2022. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi kérdésed lényege, kérdező? Mert, ha nem több, mint amit szó szerint kérdeztél, akkor az első tökéletes választ adott.
2022. febr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt kérdezed, hogy amikor még jézus is élt, és utána pár évtizedig, addig a keresztények istent, a létezés egészét, csúcsát úgy nevezték-e, mint egy random entitást?
2022. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!