Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok helyen hallottam már...

Sok helyen hallottam már különféle elméleteket, hogy miért vagyunk vallásosak, antropológiai, idegtudományi érvek, agyféltekék stb. De a legkézenfekvőbbre most döbbentem rá , és erről soha sehol nem olvastam. Miért nem elterjedt ez az érv?

Figyelt kérdés
Egyszerűen arról van szó, hogy 3-5 éves korban a gyerekeknél előjön egy halálfélelem, a halál gondolatára való tudatos ráébredés. Hogy miért pont ekkor nem tudom, de a pszichológia szerint valóban így van, és ez volt az én tapasztalatom is a gyerekeimnél. Az egyik gyerekem egész nap sírt, hogy ő meg fog halni, és semmivel nem lehetett vígasztalni, ezt rendkívül szomorú volt látni és ekkor jöttem rá nem vallásos lévén, hogy ezen a ponton én is elgondolkodtam, hogy talán kéne a vallásokról mesélni, és hogy talán lehet élet a halál után is, ami megnyugtatná. És az a gyanúm, hogy ez a vígasztalás az, ami teljesen automatikusan a vallásokat létrehozta, aztán ez szokássá vált és egyszerűen beépült a kultúrába, de semmi más gyökere nincsen valójában, mint a gyerekek vígasztalása, csak annyira szervesült, hogy felnőttek is éppúgy vígasztalásra vágynak, és megmarad a felnőtt kultúrában is. Míg a Mikulásról kiderül, hogy nincs, az isten nem cáfolható, így megmarad a hit, a lehetőség felnőtteknél is.

2022. febr. 15. 12:31
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
96%

"Valamiféle árnyékvilág ott is van a későbbi könyvekben ha jól emlékszem."


Igen van, a Sheol. A görögök Hádésznak fordították a Szeptuagintában, a KJV Bibliában a Hell (Pokol) szó szerepel helyette, az én Károli Bibliámban pedig simán csak holtak földjeként szerepel.


"Nos, a Tóra korabeli zsidóságnak a vallás feltehetően nem az "örök boldogságba" való hit miatt volt. Szerintem náluk a vallás közösségformáló, összetartó erő, illetve világmagyarázat volt."


Ahogy mondod. Az ókori izraliták nem hittek a halál utáni jutalom (mint a Menny) illetve halál utáni büntetés (mint a Pokol) koncepcióiban. Két álláspont volt elterjedt, az egyik, hogy meghalunk és kész, nincs tovább, a másik pedig, hogy aki meghal, az a Sheolba kerül, akár istenfélő volt, akár bűnös, mindenki, még a próféták is. Valójában a szadduceusok is ezt a két álláspontot fogadták csak el.

2022. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
17%

#8


"3 azért ez nem igaz! a kereszténység mindent ad csak nem biztonságérzetet mert nagyon szentnek kell lenni a mai értelemben hogy valaki ne a pokol tűzén égjen el!"


A keresztény hívők számára a vallásuk biztonságáérzetet ad, mert abban hisznek, hogy mindenható apuka gondot visel rájuk. Éppen eléggé ismerem a kereszténységet ahhoz, hogy tudjam, a hívői általában miként gondolkodnak. Feltehetően azért problémás nekik, amikor megrendül a hitük, mert ezt a biztonságérzetet féltik.


A szentség meg olyan dolog, hogy a keresztények megmagyarázzák maguknak, hogy "örök életük" van, mert megbánják a bűneiket, az istenük kegyelmes, Jézus kifizette a váltságot, nincs tökéletes ember, meg hozd ide a többi teológiai magyarázatot is. 😂


A kereszténység IGAZÁBÓL nem fogadja el sem a halált, sem a szenvedést! Nem fogadják el, hogy az életben ezek természetes dolgok. Ez különösen igaz a fundamentalistákra, akik tagadják az evolúciót, és ezzel azt is, hogy a halál természetes lenne. A bűnesettel magyarázzák az egészet, ami tévedés. A halál és a szenvedés a földi élet természetes velejárója.


Azért menekültek bele a vallásosok a kereszténységbe, mert az a vallás örök életet, örök boldogságot, feltámadást, stb. kínál nekik. Mondjuk annyi hozzátartozik a teljes képhez, hogy az ősi pogányok nem ezért rokonszenveztek a korai kereszténységgel. Hanem a csodák miatt, nekik az volt a fontos, hogy legyen elegendő termés, stb - valami ilyesmit írt Bart Ehrman "A kereszténység diadala" című könyvében.


Ma ez már nem így van. A hívő lebecsüli a földi életet. Az ő foga az üdvösségre fáj.

2022. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Látod pont hogy ne ismered a kereszténységet 😅😂
2022. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
7%
Akár még így is gondolhatod, jogod van hozzá, de ettől függetlenül a véleményem fenntartom.
2022. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Nagyokat tévedsz megint sajnos… a gimis tantárgyak nem elegendőek ide……

A szentség nem kínál örök életet!

Jézus nem fizetett ki semmit sem hanem a kínzóiért imádkozott hogy nekik és az ott levő embereknek ne legyen ezek a tettek felróva! A krisztusi megváltás pedig a tanai és nézetei!

Az egyház és kereszténység nem tagadja az evolúciót sőt elismeri! Innentől mindenki maga döntse el hogy ha maga a kereszténység elismeri akkor kik tagadják hogy van evolúció!

A mindenható apuka ítélhet minket örök kárhozatra is… szóval!

A szenvedéssel már cafoltalak de még mindig a demagóg gimis dumát ismételgeted… az egész kereszténység arról szól hogy elfogadja a szenvedést mert maga Jézus cselekedete illetve a bűneset is ezt bizonyítja!

Ha már érvelni akarsz akkor nézz már utána amit cáfolni akarsz luke Aladár! A bűnbeesés előtt az ember a paradicsomban élt ami nem a földi élet volt! Akkor hogyan lehetett volna a szenvedés és halál ott jelen? Pont ezt írja hogy miután ettek a gyümölcsből száműzve lettek a földre ahol halandók lettek! Olvasd már el azt a pár sort legalább a wikit! Mert csak saját magad találod mi a storyt! Ami rém szánalmas! :/ komolytalan vita partner vagy mert tudatlan és műveletlen megmondó ember vagy…


Azért menekültek bele a keresztenysegbe mert sokkal jobban össze kovácsolta az emberiséget valamint nem volt kiutasító mert a judaizmus eddig csak a zsidokat engedte be! Ez amúgy erettsegis alap töri! Valamint Jézus által olyan dogmák lettek meg alkotva ami az egészséges működő társadalmat építi nem pedig rombolja! (Miért is 3. Világok az iszlám országok ahol a korán a törvény? Ugye egyedül Törökország és egyesült arab Emirségek amik fejlettek de ott nem a korán az alaptörvény illetve kevésbé erős ott a vallás!) és miert van hogy a keresztény fejlettségű országok most a világ urai?!? Ezt magyarázd meg nekem!


A hívő és főként a szent ember foga nem fáj az üdvösségre mert nem az üdvösség adja a szentséget hanem a szentség adja az udvosseget! Az a baj hogy a kereszténységben ott van egy tökéletes mindenható isteni apuka aki épp ugyan olyan bosszúálló mint szerető aki lát mindent! Szóval ha csak hazugságból teszed azt amit akkor ugyan úgy elítél mert a lelked nem tiszta! Na meg senkisem tud élni szent életet csak aki tényleg az! Gondolkozz el ezen mert itt vagy minden nap a gyűlölet dumaddal és csak izzik benned az ok nélküli gyűlölet harag és ellenszenv…


Ártott neked valamit a kereszténység? Vagy a világnak? Mert eddig a világgal csak jót tett! Persze ezt is cáfolhatód csak akkor bizonyítod hogy a gimis történelem sincs meg

2022. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen mindegy, 15-ös, mert nincs igazad. Most nem fogom azért a kommentedet ízekre szedni, hogy a lényeget leírjam. A lényeg pedig az, hogy a keresztényeket megnyugtatja az életben ez az apafigura, akiben hisznek. Meg abban is hisznek, hogy előbb-utóbb majd elérik az örök életet, mert az isten kegyelmes lesz hozzájuk. Végső soron egész életükben sanyargatják magukat a vallási dogmákkal, akkor már valamit valamiért. Akkor is ez van, ha nem mondják ki. Akkor is, ha nem ismerik be

Már Friedrich Nietzsche is felismerte azt a Bibliából, hogy itt több van a pakliban, mint amit a keresztények állítanak, hogy ott van bent a Bibliában, hogy a hívek majd jutalmat kapnak. Bizony arra hajtanak mind.

2022. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
22%

"Ártott neked valamit a kereszténység? Vagy a világnak? Mert eddig a világgal csak jót tett!"


Persze, hogy ártott. A történelem egyik sötét órája volt, amikor a rómaiak beleültették a hatalomba a kereszténységet, aztán lényegében az egész középkorban ők uralkodtak. Azt csináltak a világgal, amit akartak. Egyáltalán nem csoda, a Francia Forradalomban megszületett a tömeges ateizmus. Az emberek torkig voltak már a kereszténységgel. Történelmi dokumentumok vannak arról, hogy az emberek mennyire örültek annak, amikor lerázták magukról a vallást. Le van írva, hogy mi történt Párizsban. Táncoltak, stb. teljesen fel voltak szabadulva.

2022. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
25%

16 ja szoval a szokásos azért neked van igazad mert azt mondod?! 😅😅😅😂 jaj rém szánalmas hallod-e?

Sajnos minden állítás igaz miszerint tanulatlan buta megmondó ember vagy aki keresztényellenes és naponta itt szitkozódik minthogy az életét élné! A helyedben el gondolkoznék ezen ha már nincs egy varázsló apuka és öröklét… mert csak egyszer élsz!

Senkit sem nyugtat meg semmi sem mert ott van sodoma és gomora esete amik keresztény városok voltak… nagyon sok ellen példa van erre hogy hiába van varázs apuci meg megbocsátás… mert a pokol még ott van és sajnos nagyon sokan vannak bent! Lehet max akkor kapsz megbocsátás amikor le húztál a pokolban hosszú éveket! Ez nem ismerős? Tudod amikor sarokba állítja apuka a gyerekeit?!


Mindenesetre az a gáz hogy okoskodsz gimis tudással… nem is ezzel van a baj hanem hogy közben hülyeségeket mondasz amik hazugságok már szinte! Közben meg úgy adod elő mintha valos lenne miközben nullponti energia! 😅😂 ugye “e”

Abszolut nem vagy a témában és amikor az ateista világnézet es csődöt mond és zavarba hozlak akkor megy a “ Teljesen mindegy, 15-ös, mert nincs igazad. Most nem fogom azért a kommentedet ízekre szedni, hogy a lényeget leírjam “

Azaz sem cafolas sem ellenérv hanem; nem! Nincs igazad nekem van igazad! Ez a szokásos ateizmus mert én meg csak ilyenekkel találkozók! Mert aki tényleg akadémikus az azt mondja: addig nem fogjunk megtudni amíg meg nem haltunk… én tiszteletben tartom a màsik hitét amíg ők is az enyémét!

De te nem mert nem vagy akadémikus csak a megmondó ember mert én azt mondtam neked nincs igazad! 😂😂😂😂

2022. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
19%

#18


Ha valaki megnézi a gimnáziumi történelmi tanagyagot, akkor láthatja, hogy bizony van mire okoskodni. Az csak a te tudatlanságodat mutatja, ha lebecsülöd a gimnáziumi tudást, amikor egy gigantikus tananyag, ami felöleli az ókort, a középkort, és az után következő korszakokat is napjainkig. Részleteze az ideológiákat is.


Nagyon el vagy telve magadtól, de vajon egy emelt szintű történelem érettségin nem hasalnál-e el...

2022. febr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
28%

Jaj a csúnya rómaiak terjeszkedtek és kb nem csináltak a vallással semmit sem… kb minden ország terjeszkedett köztük Napóleon is Franciaországban…

Azt csináltak a világgal amit akartak csak az a baj hogy sem történelem sem teológia sem fizikában de még biológiában sem vagy jártas! Mert azert volt sötét ora mert csak te meg mondtad!

Közben meg a keresztény romai birodalom virágzott mert művelték a keresztény iskolákat és a szegény paraszti réteg is hozzá tudott férni az íráshoz és olvasásáshoz! Valamint a rómaiak abban az időben bevezették azt hogy az egyszerű földes is kiveheti az állam irányításában! És nem egyszer egyszerű paraszt lett roma császára! 😅😂😉 itt kapott igazán teret az egyenjogúság és nem szabályozták mint a görögök mert ott csak az athéniaknak volt ilyen joga! (Ez is érettségi alap töri!) továbbá a művészet és zene költészet itt is kimagasló volt és a diplomácia sem volt szegényes mert ők voltak az elsők akik Kínával üzleteltek és behozták a selymet!!! A selyemút kifejezés meg van?!

És sosem uralták egész Európát mert főleg dél Európát és észak Afrikát! A legnagyobb kiterjedés is Spanyolország és Franciaország déli része volt illetve Britannia egy rövidebb ideig!


A kereszténység nem avatkozott be túlzottan de létre jöttek a segélyek és iskolák általa! Ja ez neked a sötét órák? 😅😂 értelek! Jaj de proli vagy hallod-e!

2022. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!