Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő fiatalként, aki házasság...

Hívő fiatalként, aki házasság kötést követően szeretné elkezdeni a nemi életet, mit vall? egyházat is írjatok 22F, Református

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy onnantól kezdve, az adott egyház szerint, lehet az élvezetért rendszeresen vagy csak gyermekáldás céljából?

2022. febr. 18. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Római Katolikus vagyok, még nem tartok itt (20/F), de biztos vagyok benne, hogy ha megházasodom, akkor nem csak gyermeknemzés céljából fogok ágyba bújni. Az együttlét egy olyan ajándék a másik számára, amit a házasságban csak te tudsz neki átadni, a szeretet kifejezésének egy csodálatos formája. Mellesleg az egészéges a hetente 3-4 alkalom, ami nem oldható meg úgy, ha csak a gyermek készítésére jöttök össze.

Szerintem Isten azért teremtette ezt, hogy a másiknak örömet tudj okozni. Persze a gyermeknemzés is benne van, de nem az az egyedüli indok.

2022. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Erről csak a katolikus egyházban van tanítás. Ott elsődleges cél a gyermekáldás, de emellett jelen lehet az élvezet is.
2022. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Reformátusoknál nincs ilyen megkötés, hogy csak szaporodás céljából, gumi nélkül.
2022. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Persze, hogy lehet az élvezetért, sőt bűn kategória, ha valaki tudatosan elhanyagolja ilyen téren a házastársát.
2022. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Szunnita muszlim vagyok és az Iszlàm tanítàsàval összhangban természetesen a kölcsönös örömszerzés céljából vagyok együtt a feleségemmel.


Hiszen ez is istenszolgàlatnak és ezért jócselekedetnek minősül.

2022. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1.

Nem csak gyermekaldasra van a szex, de azt tudod, hogy a katolikus egyhaz nem engedi a fogamzasgatlast, csak a termeszetes csaladtervezest (ami nem megbizhato, es nem lesz vele heti 3-4 alkalom)? A katolikus egyhaz nem engedi az olyan hazastarsi szexet, amelybol nem foganhat elvileg gyermek.

2022. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5-ös, köszönöm neked is a választ, de ez a kérdés most a kereszténységről szól 😉
2022. febr. 21. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én reformátusként úgy gondolom, hogy lehet a kölcsönös élvezetért, szeretet kifejezéseként stb. 20/L.
2022. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!