Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista ember tisztelheti...

Egy ateista ember tisztelheti a vallásokat, hiteket?

Figyelt kérdés

Egy nem vallásos vagy ateista ember tisztelheti Mohamedet, Jézust, Buddhát, a keresztény szentek stb., tehát a vallási alakokat, mint bölcs embereket? Tarthat vallási ünnepeket, vallásos jelképekkel (pl. elmehet egy Betlehemre karácsonykor)? Olvashatja a szentiratokat, mint sok igazságot, filozófiával kapcsolatos igaz dolgot feltárt gondolatokat? Mondhatja azt, hogy lehet, hogy van Isten, de nem biztos benne, nem hiszi igazán?


Ugye nem kell feltétlenül elleneznie és megvetnie a hitet?



2022. febr. 20. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
55%
#9 ismerem a fogalmakat, nem ertem miert kellett leirnod oket, nem kerdeztem
2022. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 Godaime ***** válasza:
38%
Ateistaként tisztelem a hithez való jogát mindenkinek, de magát a hitet nem. Mérhetetlenül gyerekesnek, nevetségesnek és főként károsnak tartom.
2022. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen igen. A szélsőséges vallásosak (fundamentalisták) és a militáns ateisták gyakran nem tartják tiszteletben egymás gondolkodását, meggyőződését. Szerintem mindkét szélsőség rossz. Én vallásos vagyok, annak neveltek, de eszem ágában nem lenne megtéríteni senkit.
2022. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
81%

Agnosztikusnak tartom magam, bár eléggé hajlok az ateizmus felé. Mivel keresztény voltam, és megutáltam ezt a vallást, ezért nem tisztelem Jézust, mert semmi tiszteletre méltót nem látok benne. Nem tisztelem Mohamedet sem, mert alapvetően elítélem az ábrahámita vallásokat.


Buddhát nem ismerem, csak hallottam róla, nem tudom, hogy ő tisztelete méltó-e vagy sem.

2022. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
17%
Jezust nem tisztelni hanem szeretni kell ugy ahogyan o szeret mindekit
2022. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 A kérdező kommentje:

#12.

Akkor te antiteista vagy és pont nem rólad beszéltem. Amúgy, ha nem tiszteled a hitet, miért vagy a vallás kategóriában?

2022. febr. 20. 21:57
 17/83 A kérdező kommentje:

#14.

Ez egy kicsit zavaros.

Ha agnosztikus vagy, akkor eleve nem tudod, hogy van-e Isten. Ha ateista, akkor Isten nélkül élsz, nem foglalkozol vele, hiányzik a belé vetett hited, de nem tudod, hogy létezik-e. Ha antiteista, akkor hasonlóan gondolkodsz, mint a 12-es, tehát megveted, lenézed, elítéled magát a hitet, nem csak a vallást, illetve károsnak is tartod.


Szóval az eleve antiteista vonás, ha megveted, lenézed Mohamed prófétát, Jézust vagy akárki mást, mivel előbbi az iszlám és a bahá'í szerint Isten küldötte, utóbbi a kereszténység szerint Isten egyik személyének földi megtestesülése. Egyébként olvastad a Koránt?


Másrészt azért mert valaki megutáltatta veled az adott vallást, úgy, hogy nagy eséllyel nem is követte a hitet (nem azonos a vallással, ha vannak is átfedések), lenézel filozófusokat is? Nem túl logikus.

2022. febr. 20. 22:05
 18/83 A kérdező kommentje:
Én sem utálom az ősembereket, akik először zenélni kezdtek, mert volt egy borzalmas énektanárom és egy ideig nem szerettem a zeneelméletet miatta (de már újra szeretem).
2022. febr. 20. 22:07
 19/83 anonim ***** válasza:
14%

Na igen az tény hogy sokan a legtöbb ateista inkabb istenellenes vagy inkabb keresztényellenes…!

Tényleg el kellene határolni a kettőtől mert az ateisták 99%-a kapásból műveletlen proli keresztényellenes demagóg dumás akik ugyan azzal a meggyőződéssel és hangzó szájjal ordítják hogy nincs Krisztus mint azok a fanatikus térítők hogy van isten!


A kettő említett ember is ebbe a csoportba tartoznak…!


Lehet ünnepelni karácsonyt meg húsvétot csak akkor már kevésbé leszel ateista hanem inkabb nem hívő spiritualista!


Az ateistának ott vannak a nemzeti állami ünnepek! Pl állam alapítási ünnep, fontos törtenelmi esemény pl franciáknál a forradalom vagy itt az aradi vértanuk… akár még az újév és szilveszter is… ja meg a születés nap!

De a husvet karácsony, Hold újév, egyéb vallási ünnepek (amik a legnagyobbak) azokat ne tessék ünnepelni mert szerintük hülyeség!


A tisztelet más mert ott meg a társadalmi tiszteletet kell megadni mivel úriember és hölgy nem idiótázza le azt amit másik 2 milliárd ember követ és ami alakította a történelmet… ja várj ez inkabb műveltség kérdése az úriember azert nem gyalázza mert ez egy etikai kódex mivel ez egy magán ügy és az alapvető szabadság jogot tiltaná meg!


Én ezért sem szeretem az ateistákat mert a 99% a műveletlen paraszt aki a tudomanyokat sem ismerik de azt mondjak (hazudjak) hogy a tudomány és értelem oldalán állnak miközben csak annyit képesek kinyögni érvként hogy “isten nem létezik, trust me bro I SAID THAT!”


ARRÓL ne is beszéljünk hogy az emberi psziché az spirituális és ha még 100%-san is be lehet bizonyitani hogy nincs isten akkor is az emberek ragaszkodni fognak a spiritualitásba masik dimenziókba ahol lehet isten (a tudomány nem zárja ezt az elméletet ki hogy egy másik dimenzióban egy isten szerű lény is létrejöhet!)

2022. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
17%

14 Mohamedet még megértem de Jézust? Valószínűleg abszolut nincs tudásod sem a kerrsztenysegrol sem az iszlámról csak nem akarod bevallani!

Mindenesetre Jézus a békét és szeretet hirdette! Még ha nem is volt isteni sem pedig próféta és az egész isten nem létezik akkor is Jézus törtenelmi személye azt hangoztatta hogy fogadjunk el egymást bocsássunk meg a másiknak…!

Ebben mit nem lehet tisztelni? Hacsak abszolut nem tudsz róla semmit sem…


Mohamed más téma… ő háborúzott (40 csatában vett részt…) és pedofil hajlamai voltak… 40+ évesen már meg dugta a 9 eves feleségét!

2022. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!