Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista ember tisztelheti...

Egy ateista ember tisztelheti a vallásokat, hiteket?

Figyelt kérdés

Egy nem vallásos vagy ateista ember tisztelheti Mohamedet, Jézust, Buddhát, a keresztény szentek stb., tehát a vallási alakokat, mint bölcs embereket? Tarthat vallási ünnepeket, vallásos jelképekkel (pl. elmehet egy Betlehemre karácsonykor)? Olvashatja a szentiratokat, mint sok igazságot, filozófiával kapcsolatos igaz dolgot feltárt gondolatokat? Mondhatja azt, hogy lehet, hogy van Isten, de nem biztos benne, nem hiszi igazán?


Ugye nem kell feltétlenül elleneznie és megvetnie a hitet?



2022. febr. 20. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem is ismered, akkor hogy írhatsz ilyet? Ha nem hallgattál teológiát, hogy írhatod ezt? Ha nem tanultál a keresztény vallásról hogy írhatod ezt?"

Általánosságban. Az hogy valamit egyetemen tanítanak nem jelenti egyből azt hogy pontos és igaz is.

Mivel a kijelentés nem egy konkrét dologra vonatkozik így nincs is olyan téma aminek a bármilyen szintű ismeretét igényelné.


"Ritka furcsa, amikor valaki látatlanban is meg tud valamit állapítani. "

Nem látatlanban.


"Sajnos ezen az oldalon még nem igazán találkoztam olyan emberrel, aki úgy kritizálná a vallásokat, hogy tanult is róluk és nem degradálni akarja őket és a híveket."

Tanultam róluk. Hosszú éveken keresztül.

Kritizáltam is nem egyszer a vallást azonban nem degradálási célzattal csak kíváncsi voltam hogy van -e valami magyarázat az adott hibára vagy tényleg hiba-e (szinte mindig az jött ki eredményül hogy tényleg hibás).

Rengetegszer vitatkoztam is vallásosokkal úgy hogy közben tiszteletben tartottuk a másik véleményét. A vita végén pedig békésen baráti viszonyban köszöntünk el.



Na de mindegy. Csak az indoklásod hibájára hívtam volna fel a figyelmet.

2022. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
100%

60.

Hitler Istenhez képest egy hippi. Még lehet hogy Hitler is megsértődne azon hogy ilyen szintű mészárosnak titulálják.

2022. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 Godaime ***** válasza:
100%
Ja ebben van igazság.
2022. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:

#60.

Hát rosszul gondolod, mivel tanultam róluk.

2022. febr. 21. 19:39
 65/83 A kérdező kommentje:

#62.

A jó, kis iszlamofób érvelés, csak most az összes vallásra átírva. Egyesek azt állítják, hogy Allah miatt halt meg rengeteg ember. De ha te egy szerinted kitalált lényt hibáztatsz halandó emberek vétkeiért, hogy is mondhatod, hogy nem hiszel benne? Ez önellentmondás. Ha azt mondod, hogy ezek az istenek kitaláltak, akkor lényegében létezőnek állítod be őket. Döntsd el végre, hogy nem hiszel bennük és akkor az embereket hibáztatod, vagy hiszel bennük és mondjuk a teista sátánistákhoz hasonlóan rossznak állítod be őket!


"Tanultam róluk. Hosszú éveken keresztül."


"Meggyőződésem szerint - és szerény teológiai ismereteim szerint - a kereszténység monoteizmusa vitatható."


Oké.

2022. febr. 21. 19:45
 66/83 A kérdező kommentje:

*Ha azt állítod, hogy ezek az istenek kitaláltak, akkor miért állítod be őket létezőnek?


Bocsánat, ezt szerettem volna írni, tévedni emberi dolog.

2022. febr. 21. 19:47
 67/83 anonim ***** válasza:
53%

54


A szentharomsagot lehet tobbistenhitnek nevezni, lehet vele nem egyeterteni, de nem TEVESZME. Vigyazz, milyen szavakat hasznalsz.


Ateista az, aki nem hisz semmilyen istenben vagy istenekben. Ha valaki egy istenben mar hisz, az teista. Az, hogy "ti is ateistak vagytok csak mi eggyel tobb istenben nem hiszunk", szinten egy Dawkins-fele lejarato szellemesseg. Altalaban egy istenben valo hit kizarja a tobbiben valo hitet, ugyhogy Zeuszt meg Thort felesleges lengetni a keresztenyek elott.

2022. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:
Ok. Én kiszálltam. Aki szeretné folytassa!
2022. febr. 21. 20:07
 69/83 anonim ***** válasza:

"A szentharomsagot lehet tobbistenhitnek nevezni, lehet vele nem egyeterteni, de nem TEVESZME. Vigyazz, milyen szavakat hasznalsz."


Nagyon jó szavakat használtam. A háromságtan a zsidók vallás evolúciója során fejlődött ki, egy szakadár kis szektában. Az ősi zsidók nem hittek a háromságban, még egy i.e. 1. századi zsidó szemszögéből is téveszme. A zsinagógában feltehetően nem beszéltek háromságról. Arról már írt volna Josephus Flavius.

2022. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
Mondjuk Flavius később élt, mint az i.e. 1. század, de farizeusként jól ismerte a zsidó hagyományokat, tanításokat.
2022. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!