Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy ateista ember tisztelheti...

Egy ateista ember tisztelheti a vallásokat, hiteket?

Figyelt kérdés

Egy nem vallásos vagy ateista ember tisztelheti Mohamedet, Jézust, Buddhát, a keresztény szentek stb., tehát a vallási alakokat, mint bölcs embereket? Tarthat vallási ünnepeket, vallásos jelképekkel (pl. elmehet egy Betlehemre karácsonykor)? Olvashatja a szentiratokat, mint sok igazságot, filozófiával kapcsolatos igaz dolgot feltárt gondolatokat? Mondhatja azt, hogy lehet, hogy van Isten, de nem biztos benne, nem hiszi igazán?


Ugye nem kell feltétlenül elleneznie és megvetnie a hitet?



2022. febr. 20. 19:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
12%
Azaz te nem agnosztikus vagy hanem csak a szokásos ateista (antiteista) aki mindegy hogy mi de érvek nélkül mindenki hulye rajta kivul ! 😂😅😉😉😉
2022. febr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 Godaime ***** válasza:
87%

16/

Te kérdeztél egy olyan kérdést, amelyre főként egy ateista tud válaszolni, azért vagyok itt.

2022. febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 A kérdező kommentje:

Antiteista vagy és nem a kérdésre válaszoltál, hanem személyes véleményt írtál le, mintha mindenki így gondolkodnak, aki ateista.


Nem kell ehhez semmilyen világnézet sem. Ez nem vélemény kérdése, hanem egy kérdés, amire lehet igenlő és tagadó választ is adni. Olyan, minthogy lehet-e befőttet csinálni az almából, úgy, hogy nem hámozom meg. Nem vélemény kérdése.

2022. febr. 20. 23:08
 24/83 anonim ***** válasza:
78%

"Ha agnosztikus vagy, akkor eleve nem tudod, hogy van-e Isten. Ha ateista, akkor Isten nélkül élsz, nem foglalkozol vele, hiányzik a belé vetett hited, de nem tudod, hogy létezik-e. Ha antiteista, akkor hasonlóan gondolkodsz, mint a 12-es, tehát megveted, lenézed, elítéled magát a hitet, nem csak a vallást, illetve károsnak is tartod."


A kereszténység szemszögből nem csak ateista, de antiteista is vagyok, mert mint említettem, megutáltam azt a vallást.


Abból a szemszögből viszont agnosztikus vagyok, hogy van-e valamilyen teremtője a világnak. Hajlok arra, hogy nincs, de nem kizárt, hogy például egy vallásoktól független isten indította el az Ősrobbanást. Ezért az agnosztikus jelzőt használom magamra.

2022. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként az agnosztikus is isten nélkül él, mivel nem tudja, hogy van-e.
2022. febr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
0%

24 viszont az ábrahámi istenek beleférnek ebbe a világképbe mert mindentudók és mindenhatók! azaz már mindjárt nem vallásoktól független isten van hanem nagyon hasonló az ábrahámi istennel! :P de te nem vagy antiteista csak simán keresztényellenes... mellesleg nem válaszoltál de mindegy... a trust me bro kategóriába tartozol sajnos...

a keresztény gyűlöleted is alaptalan több mint valószínű hogy nincs miért utálnod csak éppenséggel kisebbségkomplexusban szenvedsz...

2022. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
34%
tok jo kerdezo hogy idemasolsz egy definiciot az antiteizmusrol, aztan ramonodod olyanra akire a valasza alapjan pont nem illik
2022. febr. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelheti, de kicsi rá az esély, hogy magát a vallást fogja tisztelni.

Az embert inkább, de abból is csak azt, aki tényleg tiszteletre méltó.

2022. febr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
67%

Tisztelheti, es a legtobben tisztelik is.

Van egy szelsoseges csoport, akik Dawkins nyoman nem tisztelik sem a vallasokat, sem az istenhivo embereket. Minden forumon kikerik maguknak, hogy nekik tisztelniuk kellene oket, es a 75 eves templombajaro neniket is veszelyesnek es a templombajarasukat karosnak tartjak.

Ezzel a vallasszabadsag jog megsertesenek a hatarait feszegetik, ahogy azok a kovetoik is, akik a verbalis abuzustol sem riadnak vissza, kulonosen online feluleteken.

Pl. Godaime.


Mas szavakkal: gondolhatom valakirol, hogy nem a tisztelem a vallasat vagy nevetsegesnek tartom a vilagnezetet. De ha odamegyek hozza (akar online), es azt mondom, hogy ostoba, elmebeteg, irracionalis, raszallok es provokalom akkor is, ha mar azt mondta, nem erdekli - akkor az mar kvazi emberi jogokat sert. Mivel altalaban online, nevtelenul csinaljak, inkabb rajuk hagyjak.

2022. febr. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 Godaime ***** válasza:
83%

23/

De akkor maga a kérdés teljesen értelmetlen, mivel nyílván vannak olyan ateisták, akik valamilyen szinten tisztelik a vallásos hitet. Hívhatsz engem aminek akarsz, én attól még ateista vagyok és a többség igenis osztja a véleményem.

2022. febr. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!