Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszek Istenben, attól...

Ha nem hiszek Istenben, attól még járhatok templomba?

Figyelt kérdés
Kb. 1percre van tőlem egy nagy templom,meg sok másik.Talán életemben egyszer voltam az egyikben 1 percig.Mivel van 1-2 problémám,arra gondoltam hogy talán egy ilyen atmoszféra,valamit segítene rajtam.Nem misékre akarok járni vasárnaponta,csak néha beülni,és elmélkedni picit,ennek olyan magasztos hangulata van,csak nem tudom jó-e ez így,meg se vagyok keresztelve.Igazából nem tudom miben hiszek,de nem abban a férfiként ábrázolt valakiben,inkább valami nagyobb kozmikus rendszerben,amiben mindennek helye és oka van.Plusz kérdésem az lenne,hogy mivel az Anonim alkoholisták gyülekezetének is nagyon sok pontja Istenhez kötődik,szabad-e így nekem odamennem,hogyha ezek az alaptézisek engem nem érdekelnek ? Nem akarok agymosáson keresztül menni,mert úgy gondolom nem az fogja megoldani a gondomat hogy szentül hiszek Istenben,saját magamat kell legyűrnöm agyilag,amihez csak nekem van közöm.
2018. júl. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Járhatsz, csak kérdés, hogy így mi értelme. Otthon, a kertben, egy parkban is tudsz elmélkedni, a templomba imádkozni járnak az emberek.

Egyébként ha nincs éppen mise, többnyire zárva tartanak a templomok.

2018. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Persze, bár én a helyedben inkább a természetbe járnék elmélkedni. Egy katolikus templomban el lehet gyönyörködni hosszas percekig egyébként. Ha több lehetőséged is van, akkor mindenképpen katolikusba menj.
2018. júl. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok agyament,de úgy gondolom,mivel nagyon sokat gondolkozok,nem mindegy hogy hol.És mivel nekem ismeretlen terep egy templom pl.,valahol több komolyságot ad,mintha pl. a munkahelyemen gondolkoznék.De a természet is jó ötlet,köszönöm kettes válaszoló :)
2018. júl. 14. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem járj nyugodtan. Én évekig úgy jártam templomba, misére, hogy nem hittem. Szükség volt egyfajta szakralitásra, szertartásosságra az életemben, amit tökéletesen kielégített a heti 1 mise, néhány csöndes perc a félhomályban. Járj nyugodtan, Benedek pápa mondta, hogy egy agnosztikus sokszor még közelebb is van Istenhez, mint azok, akik csak megszokásból járnak templomba. Később meg ha már nem akarsz, egyszerűen csak nem jársz, nem köt oda még a vallásod se.
2018. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is inkább a természetet ajánlom elmélkedésre. A legjobban akkor tudok gondolkozni, amikor túrázok az erdőben, vagy csak sétálgatok a közeli pataknál.

Az alkoholizmust illetően nincs tapasztalatom, de szerintem jó, ha a családod és/vagy barátaid segítségét is kéred. Sok sikert hozzá!

2018. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1, városokban nyitva szoktak lenni a templomok misén kívül is, ha nem is teljesen, de a rácsig biztosan. :)


Kérdező, mért ne mehetnél be? Senki nem fog elzavarni. Agymosáson nem fogsz átesni sem a templomban (misén sem) sem az anonim alkoholistáknál.

2018. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár misére is mehetsz, ha akarsz. Nincs rád írva, hogy miben hiszel (hacsak nem hordasz direkt egy "NEM HISZEK ISTENBEN" feliratú pólót vagy hasonlót) és a templomban senki nem fogja számon kérni, hogy ki vagy és mit keresel ott (hacsak nem csinálsz valami nagyon nem odaillő dolgot), szóval senkit nem fog zavarni, ha csak beülsz gondolkozni. Ha valaki arra jár, valószínűleg azt fogja majd hinni, hogy imádkozol.
2018. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy mehetsz, nincs feltétele a templomba menésnek (a másokat nem zavaró viselkedésen kívül).


Anonim alkoholistákhoz is mehetsz nyugodtan. Ha nem tetszene, akkor meg ne menj többet...

2018. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!