Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kereszteltetik meg a...

Miért kereszteltetik meg a gyerekeket azok a szülők akik nem is vallásosak?

Figyelt kérdés

Röviden:

-Sem a szülők, sem a kereszt szülők nem tartják a vallást, max. csak meg vannak keresztelve.

-Nem mindegy nekik, hogy reformátusnak vagy katolikusnak keresztelik.


-Jelen esetben nem akarták reformátusnak keresztelni, ezért inkább választottak egy távoli családtagot, akit annó katolikusnak kereszteltek, csak azért, hogy a gyerek is katolikus legyen. (De amúgy tök mindegy, lehetne fordítva is).

Én magam tartom a vallást és egyszerűen nem értem a logikát. A kereszt szülőknek az is lenne a feladata, hogy a gyereket hitben neveljék.

Na ők kb. azt sem tudják ki volt Mózes...


2022. márc. 12. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
A kérdés itt inkább az, hogy ki mennyire és milyen vallást él, vagy nem él meg. Gyerekkoromban anyira nyitott világban éltek az emberek, hogy az anyukám az akkori legjobb barátnöjét, osztálytársát kérte meg, hogy legyen a keresztanyám. Ö zsidó vallású és engem katolkusnak kersztelt meg. Soha nem volt téma, hogy te ilyen meg olyan vagy. A tolerancia létezik.
2022. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Sok értelme nincs. A keresztség ettől függetlenül így is érvényes, de az egyik fő célját nem éri el, nem lesz keresztény hitben nevelve a gyermek.
2022. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Én sem tartom a vallásomat. Miután lekonfirmáltam nem voltam templomba, eltekíntve pár esküvő alkalmával. Ennek ellenére én is szeretném megkereszteltetni a gyermekemet, mert lehetséges, hogy ő vallásos lesz. Nem akarom lekorlátozni valamiben, amit Én nem szerettem. Magyarán azzal, hogy megkereszteltetem egy olyan csoport körébe csöppen, akik hisznek és követik Isten tanait, ahol ezáltal segítséget/útmutatást is kaphat.
2022. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#1

Ez közel se így van, nem lehet zsidó keresztanyja egy katolikusnak, se más vallású, csak katolikus. Legfeljebb keresztanyának hívja a gyerek, de valójában csak keresztelési tanú.

Ennek pedig semmi köze a toleranciához.

2022. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem lehet hogy nyomás hatására? Például hogy a nagyszülők rágják a szülők fülét és inkább megkeresztelik a gyereket hogy lenyugodjanak?
2022. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy észrevettem, sokaknál egyszerűen megszokás, hagyomány, bármiféle vallásos töltet nélkül.
2022. márc. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert mint mindig az ateisták annyira logikusak 😅😅😂😂
2022. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A nem érted az érveit nem jelenti hogy nem logikus.
2022. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
Értelmetlen. A biblia nem ír sehol gyermek keresztségről és arról sem hogy valakit keresztelésjént kicsit bevizeztek. Olvass keresztelő Jánosról : felnőtt emberek döntöttek úgy hogy megkeresztelkednek és ők be lettek merítve. A keresztelkedés lényege hogy át adod az életed Jézusnak. Erről csak és kizárólag maga dönthet mindenki. A szülő nem dönthet arról, hogy a gyermeke sátán vagy Isten mellé áll. Manapság a keresztelkedés ezen formája nem több mint egy hagyomány
2022. márc. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés általánosítás. Ismersz egy családot, akik ezt csinálták, és ebből általánosítasz, mintha ez egy általánosan megtörténő dolog lenne (legalábbis a kérdést már így írtad ki). Szerintem ez olyan ritka mint a fehér holló, inkább csak ennek az egy családnak a heppje ez. Tehát célravezetőbb lenne őket magukat megkérdezni, hogy miért is kereszteltették meg a gyereket, mert ők tudják (jó esetben), ellenben a gyakori felhasználóival, akik meg csak tippelgetnek.
2022. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!