Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kereszteltetik meg a...

Miért kereszteltetik meg a gyerekeket azok a szülők akik nem is vallásosak?

Figyelt kérdés

Röviden:

-Sem a szülők, sem a kereszt szülők nem tartják a vallást, max. csak meg vannak keresztelve.

-Nem mindegy nekik, hogy reformátusnak vagy katolikusnak keresztelik.


-Jelen esetben nem akarták reformátusnak keresztelni, ezért inkább választottak egy távoli családtagot, akit annó katolikusnak kereszteltek, csak azért, hogy a gyerek is katolikus legyen. (De amúgy tök mindegy, lehetne fordítva is).

Én magam tartom a vallást és egyszerűen nem értem a logikát. A kereszt szülőknek az is lenne a feladata, hogy a gyereket hitben neveljék.

Na ők kb. azt sem tudják ki volt Mózes...


2022. márc. 12. 11:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
A mai keresztelési gyakorlatnak köze sincs a Bibliában leírtakhoz (ahogy már más is említette). Ez ma már csak inkább egy népszokás, semmint a vallásosság kifejezése.
2022. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

#11

Szerinted, a keresztények szerint pedig van.

2022. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
58%

"Szerinted, a keresztények szerint pedig van."

Mármint mi? A ma "általános" keresztelési gyakorlatot sem fogadják el egységesen a keresztény egyházak mind. És nem csak ma van ez így, régen sem volt ez minden felekezet számára bevett gyakorlat.


Egyébként meg teljesen mindegy, hogy ki szerint mi van, egyedül a két szülőn múlik. Ha ők meg akarják kereszteltetni a gyereküket, a vallásosságuk mértékétől függetlenül, akkor úgyis meg lesz.

2022. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%
13 igen csak ehhez hozzájön a “meg szentelés” és az “isteni oltalom” valamint de a keresztelés ugyan úgy számit mert utána lehet menni első áldozni és bérmálkozni utána meg lehet keresztény/templomi esküvőd is + lehetsz keresztszülő illetve lehet keresztény temetés is!
2022. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

11-es, mennyi keresztelő voltál, illetve mennyit foglalkoztál a keresztelő teológiai tartalmával úgy mélyebben?

Mert szerintem semennyire, azért írsz ilyeneket.


A kérdésre válaszolva:

Én bevallom, nem ismerek olyat, aki abszolút nem vallásos, de megkereszteltette a gyereket. Akik kérték a keresztelőt, ők azért valamilyen szinten vallásos.

2022. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

"11-es, mennyi keresztelő voltál, illetve mennyit foglalkoztál a keresztelő teológiai tartalmával úgy mélyebben?"


Régen vallásos voltam, szóval voltam elegen. Szinte mindig az volt a tapasztalatom, hogy a keresztelendő gyermek szülei nem igazán vallásosak.


"Mert szerintem semennyire, azért írsz ilyeneket."


Ez TÉNY, hogy nem minden keresztény felekezet keresztel, vagy legalábbis nem olyan formában, mint ahogy ma pl. a katolikus egyház végzi.


"Én bevallom, nem ismerek olyat, aki abszolút nem vallásos, de megkereszteltette a gyereket. Akik kérték a keresztelőt, ők azért valamilyen szinten vallásos."


Igen, a legtöbb embert ha megkérdezel, hogy hisz-e valamely istenben, akkor azt fogja mondani, hogy igen, ellenben napi szinten nem foglalkozik vele és nem is tartozik semmilyen felekezethez.

Engem is úgy kereszteltek meg a szüleim, hogy előtte meg utána kb. sosem jártak templomban, maximum "alkalmakkor" (esküvő, temetés).

2022. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Helló! Az a helyzet, hogy nálunk pl. én magam nagyon akartam, úgyhogy hagyták, mert addig is boldog vagyok, addig maradhatott az életemben egy szegmens (hobbi, vagy bár akármi), ameddig én boldog voltam benne, és azonosulni tudtam vele. Az animézést is lazán engedték, pedig ők nagyon ellenezték pont azért, mert nem értik, nem ismerik, és nem tudták, hogy most milyen hatással lehet rám. Nos, megtanultam rajzolni és a Kamichu miatt még kalligráfiázni is, úgyhogy mára már szép gyöngybetűkkel írok, olvashatóan. <3 Remélem, segített valamit a válaszom, és nyújtottam valami érdekes perspektívát. Ez kb. ahány ház, annyi szokás, és sokszor inkább hagyományból csinálunk valamit, mert az ismerős, az a megszokott.
2022. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
34%

A csecsemőkeresztelés és a csecsemőházasság sem érvényes Isten előtt.

A bibliai keresztség az felnőttként, hittel történik, a bűnökből való megtérés után. A többi hamisítvány.

2022. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagyszülők miatt lettem megkeresztelve. Egyik szülőm sem vallásos, ők nem akarták, de a nagyszülők addig rágták a fülüket, hogy hát az ő unokájuk nem maradhat megkereszteletlenül, hogy végül meg lettem keresztelve. Amúgy ateista vagyok. Templomot is csak osztálykiránduláson láttam belülről. :D Szóval sok értelme nem volt a keresztelésnek. :D
2022. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!