Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha református nak kereszteltek...

Ha református nak kereszteltek de nem vagyok vallásos akkor is református vagyok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 16:06
 1/5 effre ***** válasza:
100%

Szerintem erre a kérdésre neked kell a választ megkeresned.

De elmehetsz a református templomba is , beszélgess el egy tiszteletessel,mik a református vallás nézetei és majd eldöntöd, hogy ez nálad elfogadható-e vagy sem. Ha nem vagy vallásos, szerintem akkor is járható út az informálódàs. Választhatsz olyant is saját magadban : pl református vallás felé hajló agnosztista,vagy majd kitalálod .., mondjuk xy vallás felé hajló ateista kicsit viccen hangzik :)

2021. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Isten szemében az mindegy, minek kereszteltek.Nem élsz a szándékával összhangban keresztény életet, akkor nem vagy semmilyen keresztény.
2021. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalba annak könyveznek elvileg.
2021. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol ezt el is dontheted, hogy minek tartod magad.


Kereszteny vagy, a reformatus felekezetben kereszteltek.

De ha ezen a papiron tul semmit nem jelent szamodra, akkor mondhatod, hogy nincs vallasod.

Nepszamlalas lesz, ha jo tudom - ott eldontheted, hogy reformatusnak vallod-e magad vagy vallastalannak.


Akkor valik erdekesse, ha mondjuk templomi eskuvot szeretnel, vagy mas felekezetbe lepni, vagy elkezdened gyakorolni a vallast, vagy a gyerekedet valahol meg szeretned kereszteltetni, neadjIsten esetleg el kell teged temetni - ott elhangozhat, hogy hol kereszteltek.

2021. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az vagy. Ettől függetlenül annak vallhatod magad, aminek akarod.
2021. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!