Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban nem lesz bűn...

A mennyországban nem lesz bűn elvileg. Akkor mi értelme az itteni létnek? Miért nem egyből oda kerülünk?

Figyelt kérdés
Ha lesz bűn a mennyországban akkor onnan is pokolra lehet majd kerülni?
2022. márc. 28. 08:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

A "Felvetődik egy fontos vitakérdés"

és a "Miért ilyen sokáig?"c. részeket, különösen ajánlom!

2022. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

"Jehova egy egyszerű törvényt adott az első emberpárnak, hogy lássa, elismerik-e a szabadságuk határait."

"Senkit nem tesztel. A szabad akaratodra van bízva a döntésed!"


De tesztel. Mindenkit.

Ott van hogy azért adott törvényt hogy lássa mit tesznek. Tehár próbára tette őket. Letesztelte hogy mit fognak tenni. Attól még hogy van szabad akaratod az nem változtat azon hogy tesztel és az eredménye szerint kapsz dolgokat.


De miért tesztelte őket???

Miért nem mehetek egyből mennybe? Miért kellett elismerniük a szabadságuk határait? Miért nem teremtette őket szabadnak?


"Az akaratunkat viszont, bizonyos tényezők befolyásolhatják. Et használta ki Sátán."

Tehát elbuktak egy egyértelműen manipulált teszten. Így nem jogos a bűntetés.



"A kíváncsiság viszi előre az emberiséget, nem?"

Minket igen. De ők nem egy ilyen világban éltek. Ezenfelül a tudást is megadhatta volna nekik és akkor nem lett volna semmi baj.



"Isten egy vitakérdés miatt nem támogatja az emberiséget. Pont azért a lázadás miatt, ami az édenben volt. Nem akarjuk hogy te megmond, hogyan éljünk."

Ezért leteszteli hogy ki akarja és ki nem és aki nem azt bűnteti ahogy csak tudja. Aki akarja azok közül is sokat.


Logikusabb lenne ha mindenki mennybe menne egyből és akkor nem tudd vétkezni vagy ha esélyt akar adni bárminek is hogy döntsőn arról hogy akar élni akkor meg ne bűntesse meg őket csak azért mert nem úgy élnek ahogy az neki tetszik.



Linkek:

Nem az itteni kegyetlenségek érdekelnek. Az érdekel hogy az itteni élet csak egy próba akkor mi ért tesz minket próbára?

2022. márc. 28. 12:47
 13/32 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez a világ egyfajta rosta. A "mennyország" nem arról szól, hogy ott nem lehet bűnt elkövetni. Az azt jelenté, hogy megszűnik a szabad akarat. Akik az új világba kerülnek, azok már nem akarnak bűnt elkövetni azért nem lesz ott bűn. (Szerintem olyat senki nem állít, hogy "nem lehet". Azt állítják, hogy "nem lesz" bűn.)

Aki nem akar a mennyország törvényei szerint élni, az nem is fog. Isten nem kényszeríti rá őket.

Ádám és Éva is választhatott, választottak. Mi is választhatunk.

2022. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez a világ egyfajta rosta."

De miért kell rostálni? Aki kiesik azt miért kell feltétlen megbüntetni?


"A "mennyország" nem arról szól, hogy ott nem lehet bűnt elkövetni. Az azt jelenté, hogy megszűnik a szabad akarat."

De ha van szabad akaratod akkor nagy esély van arra hogy bűnt kövessen el valaki. Itt a földön is akarnak bűntelenül élni sokan és nem megy nekik. Akkor mi a garancia arra hogy ott menni fog?

Ha meg a mennyből lehet pokolra jutni vagy a mennyben bűnt elkövetni akkor mi értelme az egész itteni létnek?

Arról nem is beszélve hogy előbb utóbb kiürülne a mennyország és mindenki menne a pokolba.



"Akik az új világba kerülnek, azok már nem akarnak bűnt elkövetni azért nem lesz ott bűn."

Tehát most csak azért követsz el bűnt mert akarod?


"(Szerintem olyat senki nem állít, hogy "nem lehet". Azt állítják, hogy "nem lesz" bűn.)"

Azt állították már hogy nem lehet. Én már találkoztam ilyennel.

Ezenfelül ha a lehetőség megvan rá és kellő idő (már pedig az nagyon is meg lesz ) akkor bűnt is elfognak követni.


Az hogy szellemileg megmaradsz olyan mint most az nem egy működőképes rendszer. Kapásból ahhoz hogy szem rebbenés nélkül (képletesen persze) elviseld azt hogy a szeretteid a pokolban szenvednek ahhoz már meg kell hogy változz.

Erre lehet megoldás az hogy ha a te jóságod felhúzza őket (nem értek egyet ezzel de már találkoztam ilyen elmélettel) akkor ott van az hogy olyanok lennének a mennyben akik annyira nem jók. Tehát növekszik a bűn elkövetésének az esélye. De működhet ez fordítva is akkor talán hogy a bűnös húzza le a jót de akkor meg a sok munka ellenére amit arra fordított hogy hite szerint éljen mind megy a kukába.



"Aki nem akar a mennyország törvényei szerint élni, az nem is fog. Isten nem kényszeríti rá őket."

Ha fegyvert fogok a fejedhez és azt mondom hogy megöllek ha nem adod oda a tárcádat akkor kényszerből adod oda a tárcádat vagy teljesen önszántadból?

(ha önszántadból akkor találkoznunk kéne)


"Ádám és Éva is választhatott, választottak. Mi is választhatunk."

Ádám és Éva át lett verve.

2022. márc. 28. 14:58
 15/32 anonim ***** válasza:
43%
Egy tökéletes lényt hogy lehet átverni?
2022. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Hát látod. Akkor nem voltak annyira tökéletesek.
2022. márc. 28. 16:23
 17/32 anonim ***** válasza:
69%

Éva és Ádám történetét nem szó szerint kell értelmezni.


Az " itteni létnek" az lehet az értelme hogy Isten kísérletezik. Mint egy tudós.


Az is lehet hogy nincsen Isten.

Az is lehet hogy egy másik isten létezik.


Sok minden lehet. Én személy szerint a bibliában foglaltakat nem tudom összeegyeztetni azzal az Isten képpel amit le akarnak közben festeni. Ezért sem hiszem hogy ha az az Isten létezik is akkor olyan lenne mint ahogyan azt mondják.

2022. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

'Senkit nem tesztel.'


Ja b+, Jóbot sem tesztelte senki. Retard.

2022. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, már mondtam sokszor:

van a világunk. Létezik körülöttünk a valóság.

Valahogy meg kellett magyarázni, hogy miért pont ilyen.

A keresztényeknek így sikerült. 2000 éve ez még elég tűrhető magyarázat volt, bár már a kezdetektől vitatkoztak rajta.

Ma már nyilvánvaló, hogy nem létezett Ádám és Éva, nem volt 6 napos teremés (és hosszabb sem, ősrobbanás volt), stb. stb.


Ja, a Biblia szerint a teremtés után egy hatalmas háború is volt a mennyekben, akkor lett az angyalok harmadából démon. Szóval ott is lehet bűnt elkövetni.

2022. márc. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
45%
Annyira szánalmas, hogy az ateisták az összes kérdést szépen lepontozzák, csak mert ők nem hisznek ebben
2022. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!