Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban nem lesz bűn...

A mennyországban nem lesz bűn elvileg. Akkor mi értelme az itteni létnek? Miért nem egyből oda kerülünk?

Figyelt kérdés
Ha lesz bűn a mennyországban akkor onnan is pokolra lehet majd kerülni?
2022. márc. 28. 08:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
10%

Kérdést hogy lehet lepontozni?

Ennél a kérdésnél igen buta válaszokat láttam lepontozva, ott korrekt volt a pontozás.


Ja, ami az alkérdést illeti: Lucifer a mennyországból került a pokolba.

Igaz, elég lassan, mert még most sincs oda bezárva, állandó kijárása van.

2022. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

"Éva és Ádám történetét nem szó szerint kell értelmezni."

De magát az emberiséget jelenti. Adam=Ember


"De miért kell rostálni? Aki kiesik azt miért kell feltétlen megbüntetni?"

A büntetés a halál. Az életellenesség halált szül, ennyi. Ez törvényszerű.

Ha valaki egy szabad világot akar létrehozni, akkor lesznek olyanok, akik Isten ellen fordulnak. Miért? Mert megtehetik. Én hiszek a szabad akaratban. Szerintem ez a kulcsa az egésznek.


"Itt a földön is akarnak bűntelenül élni sokan és nem megy nekik. Akkor mi a garancia arra hogy ott menni fog?"

A földi élet már bűnös, megromlott. Ezért más.


"Ha fegyvert fogok a fejedhez és azt mondom hogy megöllek ha nem adod oda a tárcádat akkor kényszerből adod oda a tárcádat vagy teljesen önszántadból?"

És ki mondta, hogy Isten díjjazza a kényszert és nem azt karja, hogy őszintén kövessék? Honnan tudod, hogy ennek a világnak nem pont az a célja, hogy ez eldőljön? Ki az aki tényleg szereti Őt és követni akarja és ki az aki nem.


"Ezenfelül ha a lehetőség megvan rá és kellő idő (már pedig az nagyon is meg lesz ) akkor bűnt is elfognak követni"

Szerintem meg nem. Aki ezt a "vizsgát letette", annak olyan személyisége van, ami már nem akar Istentől elszakadni. Mivel a bűn, tulajdonképpen ebben áll. Aki a bizonytalanságban is inkább választja Istent, az minek fordulna el tőle, amikor már nincs bizonytalanság és nincs kísértésben? Akik az életüket is feltették egy láthatatlan világra, mert vágytak rá, mert hittek Istennek, azok minek fordulnának később el tőle? Ezért fontos, hogy ki vagy legbelül és ténylegesen mire vágysz. Ezért képtelen egy ember megítélni egy másik embert.


"Kapásból ahhoz hogy szem rebbenés nélkül (képletesen persze) elviseld azt hogy a szeretteid a pokolban szenvednek ahhoz már meg kell hogy változz."

Őszintén? Tudom ez talán sokaknak nem fog tetszeni, de szerintem lehet nem is fognak emlékezni rá. Mivel ez a világ elmúlik, úgy ahogy van. Sőt én személy szerint egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az emberek örökké szenvednek a pokolban. Szerintem simán lehet, hogy egy idő után megsemmisülnek. Szerintem nem véletlenül használja a Biblia a "kitöröltetnek az Élet Könyvéből", "második halál", "aki a lelket is megtudja ölni" kifejezéseket.

Az emberek pedig megváltoznak. Halandó testből, halhatatlan, mennyei testet kapnak. Mi marad? Te. Az a személy, aki valójában vagy. 100 milliárd év múlva miért érdekelne, mit csináltál itt max. 100-120 évig? Emlékezni fogsz-e egyáltalán rá? A gyerekkorunk is feledésbe vész, mégis meghatároz minket. De pl. az emberek nem emlékeznek arra, mi volt az első szavuk, mikor kezdtek járni, hányszor estek el, mire végig tudtak totyogni egy szobán, mi volt a kedvenc gyerektápjuk stb.


"Ádám és Éva át lett verve."

Ádám és Éva hallgatott a kígyóra és elhitte, hogy Isten hazudik. De miért? Ki volt a kígyó, hogy inkább hittek neki, mint Istennek? A saját kívánságuk áldozatai lettek.

2022. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21%

"inkább hittek neki, mint Istennek?"

Ez a parancsok között van: mindig az utolsó parancsnak kell hinni.

Isten bármikor küldhet hozzád egy angyalt paranccsal, mint ahogy hozzájuk is küldött.

Csak amíg te TUDSZ azon gondolkodni, hogy jó-e ez a parancs - ők még NEM tudtak.

2022. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

"A földi élet már bűnös, megromlott. Ezért más."

Tehát akkor ott megfogsz változni.


"És ki mondta, hogy Isten díjjazza a kényszert és nem azt karja, hogy őszintén kövessék? "

Pokol mondta. Olyan mintha fegyvert tartana az emberek fejéhez. Tedd amit mond vagy nagyon megjárod.


"Ki az aki tényleg szereti Őt és követni akarja és ki az aki nem."

Miért baj ha valaki nem akarja követni? miért kell ezt így tesztelni.

Egy ismeretlen esetén nem könnyű megmondani hogy akarod -e követni. Ha oda állna az ember elé akkor lehetne megmondani hogy akarod-e követni.


"Tudom ez talán sokaknak nem fog tetszeni, de szerintem lehet nem is fognak emlékezni rá. "

Ha elfelejtem őket az már nem én leszek.


"Mi marad? Te. "

Nekem részem az egész. Ha kiszednek egy kicsit az már nem én leszek. Ha nem fog zavarni az hogy a szeretteimnek rossz, az már nem én leszek.

Akkor meg minek küzdjek hogy a lényegében már semmi hova kerül?


" A saját kívánságuk áldozatai lettek."

Milyen kívánságuk? Az honnan származott?

2022. márc. 28. 19:50
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

A mennyország az abszolút lét.

Most is ott vagy igazából. Ez a lét egy illúziónak a legalja.


Nem tudsz odakerülni, se kikerülni onnan.


A kérdésed értelmetlen. Akkor miért van létezés, miért nem csak a mennyország?


U have to feel the cosmic joke.


El kell jutnod a mennyországig.

Már végig jártál két dimenziót és itt taposod a harmadikat. A negyedikben majd megtanuksz szeretbi, hatodik után tökéletes leszel, a végén pedig újra isten vagy.


Szabad akarat. A semmiből, a nullából vissza az abszolút végtelen létbe.


A mennyországban nincs folyamat. Minden a mennyország része, semmi sem elkülöníthető benne. Csak az egység van.


Nem tudsz pokolba kerülni. A pokol csak a harmadik dimenzió alsó részében létezik. A felső részében, már vagy annyira fejlett, hogy ne élj pokolban.


Életek közt nincs pokol, mert istennel kapcsolatban vagy.

2022. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Nem olvastam el, úgyis tudom mit kérdezgetsz. Kötekedni jöttél a GYKra vagy vmit megtudni?

Amúgy, ha csak egy kicsit is elolvasnál Móz1 könyvéből sok kérdésre meg lenne a válasz.

2022. ápr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a kérdést csak azért írtad ki, mert van kedved tiltakozni, kb. 0 hozzáértéssel
2022. ápr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy meg sok további kérdéseidre nem tudjuk a választ. Ha megtérsz (feltehetőleg) megkérdezheted az Urat a mennyben ezekről vagy nemtudni, hogy fog működni
2022. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg érdekel a téma, és nem ellenkezni, kötekedni akarsz, akkor írj majd egy választ. Addig nem érdemes semmit sem mondani neked.
2022. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Kérdező! Nem olvastam el, úgyis tudom mit kérdezgetsz. Kötekedni jöttél a GYKra vagy vmit megtudni?"


"Ezt a kérdést csak azért írtad ki, mert van kedved tiltakozni, kb. 0 hozzáértéssel"



"Ha tényleg érdekel a téma, és nem ellenkezni, kötekedni akarsz, "


Te már eldöntötted magadnak hogy én csak kötekedni akarok.



"Ha megtérsz"

Miből feltételezed hogy nem tértem már meg???

Egyébként már mégtértem. Csak hogy lelőjem a poént.


"Amúgy, ha csak egy kicsit is elolvasnál Móz1 könyvéből sok kérdésre meg lenne a válasz."

"Nem olvastam el, úgyis tudom mit kérdezgetsz. "

Lehet el kellett volna olvasnod a kérdést és akkor nem írnál ilyen fölös dolgokat.



Kötözködésre:

-nem fogadok el minden választ ahogyan te sem hisszel el mindent amit írnak vagy mondanak neked.


-amennyibben nem írom le hogy mi a problémám azzal amit ír akkor nem addom meg a lehetőséget arra hogy részletesebben elmagyarázza azt amit gondol

ez pedig ahhoz vezetne hogy kijelenteném magamban hogy valaki téved kőzben pedig lehet csak nem írta le elég pontosan amit gondol


"Amúgy meg sok további kérdéseidre nem tudjuk a választ."

A kérdést megtudod válaszolni?

Ha nem, akkor minek írtál 4 választ amiben próbálsz támadni az alapján amit hisszel rólam alaptalanúl?

2022. ápr. 12. 08:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!