Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok, de azt mondják...

Ateista vagyok, de azt mondják nagyon jó ember, most akkor halálom után pokolban fogok szenvedni örök életen át vagy hogy kell ezt a Bibliai idézetet értelmezni? Most kezdjek félni?

Figyelt kérdés
Márk 16:16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.
2021. febr. 22. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ateista vagy, akkor miért érdekel? :)
2021. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
1. Agnosztikus vagyok inkább, hogy nem lehet tudni de inkább szerintem nincs semmi de ki tudja..
2021. febr. 22. 14:25
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerinted ezt hányféleképpen lehet értelmezni?
2021. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

A farizeus és a vámos.

9Az elbizakodottaknak, akik meg voltak róla győződve, hogy igazak, s a többieket megvetették, ezt a példabeszédet mondta: 10„Két ember fölment a templomba imádkozni, az egyik farizeus volt, a másik vámos. 11A farizeus odaállt előre, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember, rabló, igazságtalan, házasságtörő, mint ez a vámos is. 12Kétszer böjtölök hetenként, mindenemből tizedet adok. – 13A vámos megállt hátul, szemét sem merte fölemelni az égre, inkább a mellét verte és könyörgött: Isten, irgalmazz nekem, bűnösnek! – 14Mondom nektek, hogy ez megigazultan ment haza, az nem. Aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki megalázza magát, az felmagasztaltatik.”

Jézus és a gyerekek.

15Gyerekeket vittek hozzá, hogy tegye rájuk a kezét. Amikor a tanítványok észrevették, elutasították őket. 16Jézus azonban odahívta őket. „Hagyjátok – mondta –, hadd jöjjenek hozzám a kicsinyek, ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa. 17Bizony mondom nektek, hogy aki Isten országát nem úgy fogadja, mint a gyermek, az nem jut be oda.”

A gazdag ember.

18Egy előkelő ember megkérdezte: „Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerhessem az örök életet?” 19Jézus ezt válaszolta neki: „Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak az Isten. 20Ismered a parancsokat: Ne törj házasságot, ne ölj, ne lopj, ne tégy hamis tanúságot, tiszteld apádat és anyádat.” 21Az kijelentette: „Ezt mind megtartottam gyermekkorom óta.” 22Ennek hallatára Jézus ezt mondta neki: „Egy dolognak még híjával vagy. Mindenedet, amid csak van, add el, s oszd szét a szegények közt, és kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem.” 23Amikor ezt meghallotta, igen elszomorodott, mert nagyon gazdag volt.

A gazdagság veszedelme.

24Amikor Jézus ezt látta, így szólt: „Milyen nehéz bejutni a gazdagnak az Isten országába! 25Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” 26Erre hallgatói megkérdezték: „Hát akkor ki üdvözülhet?” 27Ezt felelte: „Ami az embernek lehetetlen, az az Istennek lehetséges.”

2021. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A fenti példázatok egyike sem cáfolja a kérdésben feltett igehely igazságtartalmát.
2021. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Ateista az, aki nem hisz az istenekben... így tehát a pokolban sem.

Te inkább olyan agnosztikusnak tűnsz, akit ateistának neveltek, de a szíve mélyén hívő lenne.

Ez még fokozódni fog, ahogy idősödsz majd.

2021. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
19%

4-es vagyok,


5-ösnek: Nem cáfolásképpen írtam, hanem hogy ezekkel az igékkel is rá világított Jézus hogy ki üdvözül.


Akkor ezek szerint nem válaszoltam a kérdésre pontosan, kicsit figyelmetlen voltam bocsánat.


Márk 16:16 Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.


Igen ezt szó szerint érti Jézus. És keresztelkedni a Szent Lélektől nem vízzel, így érti úgy tudom.

2021. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

"Ateista vagyok, de azt mondják nagyon jó ember, most akkor halálom után pokolban fogok szenvedni örök életen át vagy hogy kell ezt a Bibliai idézetet értelmezni? Most kezdjek félni?"

Érdekes ateista vagy:) Amúgy ha jó ember vagy, akkor mi tart vissza Jézustól?

És ha fiatal vagy, honnan tudod, hogy nem visz el az ateizmus magával és nem leszel rossz ember?

2021. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"5-ösnek: Nem cáfolásképpen írtam, hanem hogy ezekkel az igékkel is rá világított Jézus hogy ki üdvözül."

De ezt Jézus az ószövetség alatt írta a Zsidóknak. Az újszövetségben világosan le van írva, hogy az üdvözül, aki újjászületik Jézus vérében és kitart élete végéig a megszentelődésben

2021. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 hollófernyiges ***** válasza:
74%
A Korán szerint meg akkor is a pokol tüzén fogsz égni, ha keresztény vagy, szóval a kockázatot nem tudod kiküszöbölni, bármerre is fordulsz.
2021. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!