Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni az...

Hogyan kell értelmezni az alábbi bibliai idézetet? 📖

Figyelt kérdés

43Ha a kezed megbotránkoztat téged, vágd le azt: jobb neked csonkán az életre bemenned, mint két kezeddel együtt a gyehennába jutnod, az olthatatlan tűzre.

45Ha a lábad megbotránkoztat téged, vágd le azt; jobb neked sántán az örök életre bemenned, mint ha két lábaddal együtt a gyehennára vetnek.

47Ha a szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt; jobb neked fél szemmel az Isten országába bemenned, mintha két szemmel a gyehennára vetnek, 48ahol a férgük el nem pusztul, és a tüzük ki nem alszik.


Tehát magyarul ez azt jelenti, hogyha nem csonkítom meg magam, akkor nem jutok be Isten országába?

Fogjak egy baltát és vágjam le a karomat akkor? Én ezt nem tudom másképp értelmezni....



2022. márc. 30. 00:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Nem értelmezhetjük a szöveget a saját szájízünk szerint."

Akkor ne tegyed ezt.


"A keskeny út itt azt jelenti, hogy lemondunk a világi javakról, kéjelgésről, és szerény, visszafogott életet élünk. A többség nem ezt teszi, ők járnak a széles úton."

Az hogy ezeket teszed nem jelenti hogy jó úton jársz. Értelmezed a bibliát ahogyan szerinted jó. De nincs garancia hogy jól értelmezed. Csak értelmezed valahogy. Nem különb a többi értelmezéstől.


"nem magamnak válaszoltam"

Pedig én nem ítélnélek el érte. :D

2022. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Kevés olyan passzusa van a Bibliának, legalább is, a gyakran idézett részeinek, ami ne lenne mindenki számára egyértelmű. Aki ezeket vitatja, az vagy öncélúan csak kötözködni akar, vagy nyakatekert magyarázatokat gyárt a saját helytelen viselkedésére.

A nehezebben értelmezhető passzusokra a papok, bibliaoktatók még mindig tudják a magyarázatot.

Ami ezeken felül érthetetlen marad, és teológiai viták tárgya, azzal a hétköznapi életben úgyis ritkán van dolgunk.

2022. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Kevés olyan passzusa van a Bibliának, legalább is, a gyakran idézett részeinek, ami ne lenne mindenki számára egyértelmű."

"A nehezebben értelmezhető passzusokra a papok, bibliaoktatók még mindig tudják a magyarázatot.


Ami ezeken felül érthetetlen marad, és teológiai viták tárgya, azzal a hétköznapi életben úgyis ritkán van dolgunk."


Ebben nem értünk egyet.


" az vagy öncélúan csak kötözködni akar,"

Én leírtam valamit aztán ti voltatok azok akik belekötöttetek.


" vagy nyakatekert magyarázatokat gyárt a saját helytelen viselkedésére."

Nem gondolom a viselkedésemet helytelennek. De ha tennék is helytelen dolgot annak meg lenne az oka és nem próbálnám megmagyarázni.

2022. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23: egyáltalán nem hozzád szóltam.
2022. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
39%

Szia kérdező! Ez ahhoz hasonló, mikor ezt is olvasod a Bibliában, hogy ha megütnek a jobb arcodon, fordítsd oda a másikat is.


Nem szószerint kell érteni, hogy ha pl. pofonvágnak az arcod jobb oldalán, akkor mondd azt, hogy gyere üssél egyet még a másik oldalra is. Ezt úgy értsd, hogy ha valaki pl belédköt, hogy provokáljon pl. verekedésre, és ad neked egy pofont, te úgy fordítod oda a másik arcodat, hogy ha van lehetőséged rá, inkább otthagyod az illetőt, és így te azt az oldaladat tartottad oda, ami nem vitt bele téged a verekedésbe, elnyomtad a dühöt, okosabb voltál. Persze ha nincs lehetőséged hogy elmenekülj, gyakorolhatsz önvédelmet, hogy eltudj szabadulni, vagy meg kell védened a családodat.


Ehhez hasonlóan van az, hogy ha pl. van valakinek egy felesége, és úgy érzi, hogy egy egyedülálló nőre kezd felfigyelni, aki a szomszédban lakik, annak ellenére, hogy jó a házassága, akkor mindent tegyen meg azért, hogy uralkodjon magán. Például ne bámulja kitartóan azt a nőt, és tegyen lépéseket, hogy a felesége iránti érzelmeit erősítse. Tehát nem engedi, hogy a bűnös hajlamai botlást okozzanak. Számos példát mondhatnék még.


Sajnos sokan szó szerint értelmezik a Bibliát ott, ahol nem kellene. Ezért alakultak ki az olyan szokások is, hogy Isten annak örül, ha öncsonkítást végez az ember, mert így méltó leszel a bocsánatra. Holott, ha valaki bűnt követ el, csupán annyi a lényeg, hogy őszintén bánja meg, és a megbánását az mutatja, hogy igyekszik felhagyi a bűnös viselkedéssel. Cselekszi a jót. Nincsen szükség arra, hogy ütlegelje magát, vagy vágdossa, kínozza magát. Az más, ha pl sír, mert fáj neki az, ahogyan viselkedett, vagy vétkezett Isten ellen. De a jó Isten nem várja el az önkínzást.


Nagyon vigyázni kell kérdező mit tanítanak, mert felesleges lelkiismeretfurdalásba tudják rakni az embert. Mindig tájékozódj és használd a józan eszed.

2022. márc. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!